» » М'яка вимощення навколо будинку своїми руками: переваги, відео-керівництво

М'яка вимощення навколо будинку своїми руками: переваги, відео-керівництво



Вимощення – це захисна смуга навколо будинку, виконана з водонепроникного покриття. Найпоширеніший матеріал для вимощення бетон. Однак, це не єдиний варіант, та й не найкращий.

Вимощення (особливо утеплена) відмінно захищає фундамент від вологи, утримує тепло і зменшує ймовірність промерзання фундаменту.

Деякі вважають, що вимощення виконує лише декоративну функцію, надаючи будовою завершений вигляд. Таку думку помилково. У цій статті розказано, які завдання виконує м'яка вимощення і як зробити її своїми руками.

М'яка вимощення навколо будинку

933f5aa2b3f03efa5373ac3e03c81d637У процесі побудови будинку не буває маловажних моментів. Один з них — технологія будівництва вимощення і вибір матеріалу для її пристрою. Для чого ж потрібна вимощення навколо будинку? — запитаєте Ви.

Основна її функція — відведення талої та дощової води від фундаменту, цоколя, підвалу. Правильне облаштування вимощення може позитивно вплинути на експлуатаційні терміни підстави будинку.

М'яка, або гнучка, відмостка – це варіант, що вимагає трохи більших витрат фінансів і праці. Однак, порівняно з бетонною вимощенням або вимощенням з щебеню, вона має ряд переваг, навіть незважаючи на свою дорожнечу:

  • М'яка вимощення не потребує ремонту, на відміну від твердих покриттів;
  • Більше морозостійка, ніж бетон;
  • Поступова просадка і вертикальні коливання грунту не завдадуть їй ніякої шкоди;
  • Гідроізоляційний матеріал, покладений під нижні шари вимощення, надійно захистить фундамент від води і вологи (більш детальну інформацію про те, як провести гідроізоляцію вимощення читайте в цій статті);
  • Для м'якої вимощення підійде будь декоративний матеріал, починаючи від дерев'яних мостів і закінчуючи облицювальним каменем;
  • М'яку вимощення для фундаменту будинку можна зробити своїми руками. Для цього потрібно дотримувати деякі правила і запастися необхідним матеріалом.

Матеріали для створення м'якої вимощення

Гнучка вимощення складається з кількох верств, для яких потрібні різні матеріали. В першу чергу, буде необхідний якісний гідроізоляційний матеріал. Це може бути руберойд, поліетилен або ПВХ-мембрана. Плівка повинна бути морозостійка, що застосовується для будівництва стрічкового фундаменту.

Якщо грунт сипка, для самого нижнього шару знадобиться глина. Як дренажного матеріалу підійде пісок і щебінь. Замість останнього іноді використовують керамзит, гальку або гравій.

Зверніть увагу! В глині, що використовується для створення нижнього шару вимощення не повинно міститися піску.

Для того щоб розподілити навантаження і розділити фракції, використовують геотекстиль. Цей матеріал добре пропускає воду і повітря. Останнім часом він часто використовується для укладальних робіт.

Геотекстиль для вимощення

236Геотекстиль – це тканий або нетканий матеріал, виготовлений з поліефірного волокна. Спресовані волокна распушают і поділяють на окремі нитки.

Полотно, що вийшло з ниток, надходить на голкопробивну машину, де безліч голок формують його полотняну структуру.

Геотекстиль може бути армованим і неармированным. Армований має гарну міцність і здатний витримати дуже великі навантаження. Цей матеріал не дає змішуватися різним верствам грунту.

Геотекстиль потрібен для запобігання дренажу вимощення від замулювання, завдяки чому можна обійтися зовсім без труб. Цей матеріал пропускає воду через дренажний шар і вона вбирається в навколишні шари грунту.

Геотекстиль буває тканий, голкопробивний і термоскріпленний. Кожен з них підходить для певного вигляду грунту. Геотекстиль термоскріпленний застосовується тільки на кам'янистих грунтах. Для всіх інших видів Грунтів більше підійде геотекстиль голкопробивний (докладніше про те, що таке геотекстиль та про його застосування можна прочитати тут).

Пристрій гнучкої вимощення

Правильне пристрій м'якої вимощення проводиться в кілька етапів:

  1. В першу чергу знімають верхній родючий шар на глибину близько 30 см. Ширина траншеї повинна бути 60-80 см;
  2. Дно траншеї викладають шаром глини і ретельно утрамбовують. Необхідно дотримуватися невеликий ухил від стін будинку до ділянки. Товщина шару глини 10 см;
  3. Поверх глини монтують гідрозахисну плівку, верхній край якої прикріплюють безпосередньо до фундаменту і залишають невелику складку на той випадок, якщо вимощення відійде від фундаменту;
  4. На гідроізоляцію насипають шар піску, який буде захищати її від механічних пошкоджень;
  5. Геотекстиль укладають прямо на пісок. Він буде пропускати воду вниз і не дасть піску змішатися з подальшим шаром щебеню;
  6. На геотекстиль укладають гранітний щебінь, товщина шару якого повинна бути не менше 12 см;
  7. Далі ще один шар геотекстилю;
  8. другий шар геотекстилю насипають шар піску, поверх якого і викладають безпосередньо вимощення.

979ca6cd444a5

Виконавши всі дії правильно, Ви отримаєте прекрасну захист для Вашого фундаменту, яка не буде боятися ні води, ні морозів і довго прослужить декором Вашого будинку.

Детальну інформацію про влаштування вимощення навколо будинку із застосуванням геотекстилю можна дізнатися з цього відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 1-06-2017, 15:18
Статьи по теме
Абрикос: усе найважливіше та найцікавіше про абрикосах
Абрикос – це широко розповсюджена плодова культура, яка добре росте і в ранню пору може...
Які бувають столи за типом конструкції
Кожен із нас проводить багато часу за столом за столом, тому важливо правильно...
Як розмітити, встановити і підключити розетки на кухні
Розетка в будинку є важливим елементом інфраструктури, що забезпечує електрикою різні...
Лучший шкаф-купе в прихожую: какой он
Прихожие для современных квартир или домов является визитной карточкой. По ним судят о...
Квіти альстромерія — буйство фарб у вашому саду
Квіти альстромерія, фото якої представлені нижче, частіше можна зустріти в квіткових...
Неловкие темы для разговора, укрепляющие отношения
Жизнь часто вносит коррективы в наши планы. Конфузы, неурядицы, неудобные ситуации и...
Огляд кращих сортів черешні: характеристики плодів, запилення і час дозрівання
У всьому світі налічується більше трьох тисяч сортів черешні. Дерева, живуть і...
Особенности установки и ремонта люстр в современных интерьерах
Светильники являются одним из важнейших элементов интерьера. Кроме своего прямого...
Кавун: користь і шкода для організму людини
Кавун – неймовірно солодка, соковита, ароматна ягода, споживання якої приносить...