Вимощення – це захисна смуга навколо будинку, виконана з водонепроникного покриття. Найпоширеніший матеріал для вимощення бетон. Однак, це не єдиний варіант, та й не найкращий.
Вимощення (особливо утеплена) відмінно захищає фундамент від вологи, утримує тепло і зменшує ймовірність промерзання фундаменту.
Деякі вважають, що вимощення виконує лише декоративну функцію, надаючи будовою завершений вигляд. Таку думку помилково. У цій статті розказано, які завдання виконує м'яка вимощення і як зробити її своїми руками.
У процесі побудови будинку не буває маловажних моментів. Один з них — технологія будівництва вимощення і вибір матеріалу для її пристрою. Для чого ж потрібна вимощення навколо будинку? — запитаєте Ви.
Основна її функція — відведення талої та дощової води від фундаменту, цоколя, підвалу. Правильне облаштування вимощення може позитивно вплинути на експлуатаційні терміни підстави будинку.
М'яка, або гнучка, відмостка – це варіант, що вимагає трохи більших витрат фінансів і праці. Однак, порівняно з бетонною вимощенням або вимощенням з щебеню, вона має ряд переваг, навіть незважаючи на свою дорожнечу:
Гнучка вимощення складається з кількох верств, для яких потрібні різні матеріали. В першу чергу, буде необхідний якісний гідроізоляційний матеріал. Це може бути руберойд, поліетилен або ПВХ-мембрана. Плівка повинна бути морозостійка, що застосовується для будівництва стрічкового фундаменту.
Якщо грунт сипка, для самого нижнього шару знадобиться глина. Як дренажного матеріалу підійде пісок і щебінь. Замість останнього іноді використовують керамзит, гальку або гравій.
Зверніть увагу! В глині, що використовується для створення нижнього шару вимощення не повинно міститися піску.Для того щоб розподілити навантаження і розділити фракції, використовують геотекстиль. Цей матеріал добре пропускає воду і повітря. Останнім часом він часто використовується для укладальних робіт.
Геотекстиль – це тканий або нетканий матеріал, виготовлений з поліефірного волокна. Спресовані волокна распушают і поділяють на окремі нитки.
Полотно, що вийшло з ниток, надходить на голкопробивну машину, де безліч голок формують його полотняну структуру.
Геотекстиль може бути армованим і неармированным. Армований має гарну міцність і здатний витримати дуже великі навантаження. Цей матеріал не дає змішуватися різним верствам грунту.
Геотекстиль потрібен для запобігання дренажу вимощення від замулювання, завдяки чому можна обійтися зовсім без труб. Цей матеріал пропускає воду через дренажний шар і вона вбирається в навколишні шари грунту.
Геотекстиль буває тканий, голкопробивний і термоскріпленний. Кожен з них підходить для певного вигляду грунту. Геотекстиль термоскріпленний застосовується тільки на кам'янистих грунтах. Для всіх інших видів Грунтів більше підійде геотекстиль голкопробивний (докладніше про те, що таке геотекстиль та про його застосування можна прочитати тут).
Правильне пристрій м'якої вимощення проводиться в кілька етапів:
Виконавши всі дії правильно, Ви отримаєте прекрасну захист для Вашого фундаменту, яка не буде боятися ні води, ні морозів і довго прослужить декором Вашого будинку.
Детальну інформацію про влаштування вимощення навколо будинку із застосуванням геотекстилю можна дізнатися з цього відео: