Дизайн дитячої – це компроміс смаку батьків та індивідуальних уподобань дитини. Правильний баланс виключає появу ефекту «кольорового голодування», коли в боротьбі з похмурим інтер'єром дитина змушений залишати на видних місцях яскраві іграшки, компенсуючи недоліки аматорських спроб батьків в дизайні.
Головне в створенні затишного життєвого простору дитини – врахувати пропозиції маленького поціновувача модних трендів в дизайні і індивідуальну реакцію дитячого очі на колір. Тому популярний варіант – дитяча в нейтральних тонах для батьків буде виглядати мило, а для дитини ніжний інтер'єр перетворить життєвий простір в нудну середовище проживання.
Нейтральні кольори дитячої – основна причина появи ефекту «кольорового голодування», коли дитина, сумуючи за яскравим кольорам, починає витягувати іграшки з місць, пристосованих для їх зберігання, і виставляти їх на видному місці, створюючи відчуття безладу.
Такий «безлад» в кімнаті дитини часто сприймається як неорганізованість і привід потурбуватися про те, щоб привчити дитину до порядку. Хоча насправді можна обмежитися декількома штрихами в дизайні, додавши кілька стимулів і подразників, вкрай необхідних підростаючому поколінню, а також правильно і комфортно для дитини розподілити колір в кімнаті.
Правильний дизайн кімнати, де дитина починає сприймати свій простір, полягає не тільки в комбінуванні яскравих і нейтральних тонів.
Професійний дизайн відрізняється від аматорських спроб організованим підходом - реалізацією ідей будь-якої складності в два етапи:
Популярний прийом – вибрати нейтральні для стін, меблів і підлоги, а для аксесуарів (подушки, іграшки, покривала) – яскраві, не завжди вдале рішення для дизайну дитячої. Основний недолік такого простого і безпомилкового, на перший погляд, прийому – яскраві аксесуари стануть «чужими» і будуть інтенсивно виділятися на тлі світлої меблів.
Правильна розстановка акцентів – це дотримання рими фонового простору, коли яскраві речі не будуть сприйматися як випадково потрапили в інтер'єр дитячої. Якщо обраний популярний прийом, то необхідно строго дозувати яскраві аксесуари і нейтральний фон:
Важливо не тільки правильно підібрати яскраві кольори, але і точно визначити кількість акцентів. Інакше велика кількість дрібних «плям» і строкатих аксесуарів буде дратувати очей і створювати відчуття метушливості. Такий інтер'єр з упорядкованого простору перетвориться в хаотичне нагромадження елементів декору, так як розсип яскравих аксесуарів дробить простір. Альтернатива хаосу – професійний прийом: зонування простору. У такому випадку досить слідувати класичним розподілом кольорів за функціональним зонам:
Так як особливістю дитини є здатність практично миттєво засипати, то особливу увагу фахівці рекомендують приділити не тому, що дитина спостерігає, засинаючи, а тому, що бачить прокидаючись. Що рекомендується? – приємні, світлі, чисті кольору з яскравими вкрапленнями. Це може бути базовий білий або пастельно-рожевий з яскравими дрібничками, стильними дизайнерськими штучками або цікавою картиною на стіні.
При виборі яскравих акцентів необхідно не тільки вивчити основи кольоротерапії та особливості сприйняття відтінків дитячим оком. Важливо правильно підібрати характер кольору, особливо при виборі яскравих відтінків, виключивши домінування віршиком важких помітних кольорів.
Фахівці рекомендують приділити увагу перевіреним варіантів:
Веселий дизайн і шалене буяння фарб кімнати, залитої яскравими відтінками, при відсутності кольорового зонування – зовні красивий, але виснажливий для дитини інтер'єр. Тому базовими кольорами не можуть бути відтінки, напружують зростаючий організм: блакитний, червоний, клеверно-рожевий, жовтий, кораловий або фісташковий.