У багатьох сучасних квартирах і будинках, можна побачити зовнішні і вбудовані полиці з гіпсокартону – це не тільки дуже красиво, але і дуже зручно.
Гіпсокартонні полиці
І ось чому:
Полиця для телевізора
Крім того, гіпсокартонні конструкції можна спокійно встановлювати в приміщеннях будь-якого типу – використовувані матеріали не виділяють ніяких шкідливих речовин і неприємних запахів.
І останній момент – геометрія форми може бути будь! Конструкції можуть бути настінні прямі, кутові або навіть розташовуватися півколом.
Давайте розглянемо, що саме буде потрібно для проведення монтажних робіт.
Звичайно універсального «джентльменського набору» в цьому випадку не існує, так і перелік необхідних аксесуарів сильно залежить від завдань і конкретної ситуації.
Адже, наприклад, можна зробити прості полиці з гіпсокартону в спальні або іншій кімнаті, а можна реалізувати їх з підсвічуванням – а в цьому випадку знадобиться вже і «валіза» електрика. Тому в якості наочного прикладу розглянемо найпоширенішу ситуацію – коли вимагається не складна кутова полку або напівкругла, а звичайна зовнішня полиця біля стіни, яка за своєю структурою буде нагадувати звичний всім стелаж. (див. також статтю Ніша з гіпсокартону з підсвічуванням своїми руками: декоруємо стелю світлодіодами)
Стіна з полицями і з підсвічуванням
Для реалізації такого проекту потрібно стандартний інвентар.
Зверніть увагу! Якщо стіни в будинку міцні цегляні або бетонні, то варто врахувати, що до опублікованого нижче списком знадобиться ще і перфоратор.
А взагалі інструмент потрібен такий (без урахування інструменту для шпаклівки і фарбування):
Крім того буде не зайвим мати і болгарку – різати профіль ножицями не завжди зручно.
Тепер про расходниках.
Для того щоб зібрати повноцінний каркас, знадобиться наступне:
Несучий профіль CW
Як бачите, все цілком доступне, а якщо, наприклад, немає можливості купити електроінструмент, то його цілком можна взяти напрокат. Це дуже зручно тому, що недорого. Адже інструменти знадобляться максимум на декілька днів.
Отже, можна приступати безпосередньо до роботи.
Для того щоб підсумковий результат приємно радував вас не один рік і не доставляв неприємних сюрпризів, запасіться терпінням і будьте максимально уважні. Краще кілька разів перевірити, а вже потім прикручувати або відрізати.
Отже, почнемо.
Полиці у нас будуть розташовуватися біля стіни від підлоги до стелі. Тому потрібно максимально очистити весь простір навколо місця проведення робіт, щоб нічого не заважало.
Давайте визначимося з глибиною полиць...
Дана величина завжди залежить від того, що на них планується розміщувати. Але припустимо, що у нас конкретний випадок і потрібні автономні полиці з гіпсокартону у вітальні, наприклад, для зберігання книг і різних аксесуарів (без примикання до бічних стін). Їх глибина буде 50 сантиметрів, ширина-1,5 м, а відстань між полицями (по висоті) нехай буде теж півметра.
Спочатку потрібно встановити стійки.
В результаті отримуємо 2 лінії на стіні, 2 на підлозі і 2 на стелі. За ним і будемо кріпити направляючий профіль. Відрізаємо болгаркою або ножицями по металу шматки потрібного розміру, беремо перфоратор і кріпимо напрямні.
Спрямовуючий профіль UW
Далі нам знадобляться два стоєв, несучих профілю, які ми вставимо вертикально по краях вже прикручених направляючих і з'єднаємо між собою.
тепер У нас є дві вертикальні прямокутні стійки, між якими згодом і будуть розташовуватися горизонтальні полки.
Вертикальні стійки для полиць
Але перед тим, як кріпити самі полиці, потрібно обшити стійки з обох сторін гіпсокартоном. Беремо ніж, рулетку, відрізаємо вздовж листа шматки 50 см. шириною і прикручуємо їх до каркаса.
Зверніть увагу! Якщо по висоті не виходить обійтися одним цілісним шматком, то в місцях з'єднання листів всередині стійок обов'язково повинні бути перемички. В іншому випадку шпаклівка в цих місцях потріскається.
Після того, як гіпсокартон прикручений, нам знадобляться півметрові шматочки направляючого профілю – їх ми кріпимо знизу вгору вздовж внутрішньої сторони кожної стійки через кожні півметра. Пази шматочків повинні бути звернені всередину, один до одного – так як саме в них ми і будемо вставляти несе горизонтальний профіль для полиць.
до Речі, перш ніж кріпити шматочки напрямних на стійки, візьміть водний рівень і перевірте - рівна виходить горизонт майбутніх полиць. При цьому абсолютно всі мітки для полиць перевіряти таким чином необов'язково. Достатньо перевірити один нижній рівень, а всі інші мітки можна відкласти вгору з допомогою рулетки.
Отже, прикручуємо горизонтальні шматочки відрізаного направляючого профілю в потрібних місцях прямо зверху гіпсокартону – після цього можна приступати до наступного етапу.
Стійки для полиць
Полиці профілю в ще необшитом ГКЛ вигляді
Заставні перемички в полках
В принципі на цьому зборка каркаса завершена, і можна обшити все гіпсокартоном.
І наостанок давайте розглянемо найбільш прості й популярні способи обробки таких конструкцій і те, чим прикрасити їх.
найпоширеніший прийом – це звичайно стандартна обробка фінішною шпаклівкою гіпсокартону з подальшим забарвленням площині.
Звичайно, гіпсокартон спочатку потрібно обов'язково добре прогрунтувати, а вже потім шпаклювати і фарбувати. І, до речі, перед фарбуванням висохлу шпаклівку обов'язково ретельно (дуже ретельно) теж обробити грунтовкою. Адже ви будете постійно торкатися полиць, а це значить, що оздоблювальні шари будуть піддаватися постійному механічному впливу. Тобто, просто кажучи великий ризик появи подряпин і сколів на фарбі.
до Речі, якщо ви робите полиці у ванній з гіпсокартону своїми руками (або в будь-якому приміщенні з підвищеною вологістю), то не забувайте, що в такому випадку потрібно тільки вологостійкі листи. І, мабуть, не буде зайвим застосовувати їх і на мансарді – все-таки там теж дуже часто атмосфера буває холодною і вологою, нерідкі і перепади температур.
Полиці у ванній кімнаті
Якщо хочеться якось «оживити» конструкцію, спробуйте пофарбувати полиці в один колір, а стійки в іншій – вийде незвично і цікаво.
до Речі, і фактуру теж можна зробити креативною.
Наприклад, якщо по всій свіжої шпаклівці пройтися пальцями, то після висихання вийде дуже цікавий ефект. Крім того такий спосіб відмінно буде застосувати на гострий кут полиці – після подібної обробки він стане плавним і безпечним для оточуючих.
Якщо і це вам не підходить, то дуже часто роблять так: щойно нанесеної шпаклівці точково проходять дрібним шпателем, як би провертаючи його навколо власної осі – виходять досить незвичайні і красиві візерунки.
І навіть з допомогою звичайної великий пензлика можна створити цікавий дизайн – злегка торкніться нею зверху тільки що пошпаклеванной площині – вийде своєрідна пульсація.
Що ж стосується того, що фарбують, то, як правило, найчастіше застосовують акрилову або водоемульсійну фарбу – вона і сохне швидко, і міцно тримається на поверхні.
Ну а якщо фарбувати не хочеться, то є ще одне гарне рішення – обклеювання полиць шпалерами. Головне тут міцно приклеїти їх, тоді все буде добре.
Якщо ж виникла дилема фарбувати або клеїти шпалери на гіпсокартон – полиці насправді будуть виглядати однаково красиво в обох випадках, якщо робота велася акуратно.
Сподіваємося, що ця коротка інструкція та інформація вам допомогла і після прочитання статті ви без проблем зможете зробити полиці з гіпсокартону у ванній, в залі або в будь-якому іншому приміщенні.
Пробуйте, не бійтеся експериментувати, дивіться додаткові відео на нашому сайті – і все обов'язково вийде!
Вдалого вам ремонту.