» » багаторічні Ліани для прикраси саду та дому: барвисті фото, назви та опис видів

багаторічні Ліани для прикраси саду та дому: барвисті фото, назви та опис видів



Різноманітні види багаторічних ліан, без сумніву, займають особливе місце в саду. Адже з їх допомогою можна захиститися від сонця, вітру, пилу, а також очистити повітря, збільшити його вологість і збагатити киснем.

А ще ліани цікаві тим, що займають невеликі території для посадки і зростають у багатьох регіонах нашої країни, в тому числі на Уралі і в Сибіру.

Декоративний вигляд цих рослин забезпечується за рахунок цікавих і красивих листя, великої кількості зеленої маси, ефектних і запашних суцвіть, плодів і ягід, які можуть бути декоративними, так і їстівними.

При створенні ландшафтного дизайну садової або дачної ділянки багаторічні ліани використовують для декорування парканів, стін альтанок, будинків, пергол, решіток, стовбурів дерев і потужних чагарників.

Різновиди

Актинідія

Актинідія

багаторічна Ліана має багато різних видів та сортів. Розглянемо фото, назви і опис деяких з них:

  1. Актинідія (Actinidia). Ця деревоподібна культура в основному представлена багаторічними кучерявими рослинами з прекрасними смачними плодами і приємним ароматом. Всі види цієї рослини знаходять своє застосування у вертикальному озелененні. Актинідія воліє водопроникні Грунти з великою кількістю поживних речовин і нейтральною кислотністю (рН 6,0-7,5).
Важливо знати: при догляді обов'язково варто звернути увагу на рівень грунтових вод, оскільки актинідія може загинути при надмірному зволоженні.

В рід Актинідія входить близько 30 видів. Але найчастіше в наших садах можна зустріти актинідії коломікта і актинідію гостру.

Актинідія коломікта

Актинідія коломікта

  1. Актинідія коломікта (Actinidia kolomikta) є лиановидным декоративним плодовим чагарником, який може підніматися на висоту до 15 метрів. Його кучеряве тонкі пагони покриті досить великими листками, які мають зморшкувату поверхню. Їх забарвлення протягом сезону змінюється кілька разів. Спочатку вони бронзо-коричневі, після стають густого зеленого відтінку. А от перед початком цвітіння кінчики листя у більшості видів фарбуються в білий колір, після його закінчення – в рожевий.

Також варто додати про привабливому ароматі, який виникає під час цвітіння. Поєднання ефектних листя з білими спадають суцвіттями, діаметром до 1,5 см, надає цій культурі надзвичайно красивий вигляд. Цвітіння триває близько трьох тижнів у червні, а невеликі зелені плоди з ніжним смаком, формою нагадують циліндр довжиною від 1,7-1,9 см, дозрівають у вересні.

Рада садівника: при вирощуванні актинідії коломикты варто пам'ятати, що вона не виносить сухе повітря і нестача вологи в землі.
  1. Кампсис (Campsis). Ця красиво квітуча культура являє собою потужну листопадную ліану, на пагонах якої утворюються міцні корені. Дуже привабливі червоні або оранжеві квітки оригінальної форми, розташовані на кінцях пагонів. В рід Кампсис або Текома входять тільки два види.
Кампсис

Кампсис

Для озеленення використовують кампсис укоріняється, кампсис гібридний і кампсис китайський. Кампсис укоріняється – сильна ліана, яка за допомогою коричневих пагонів з повітряними коренями легко піднімається до 15 метрів у висоту. На будь-яких опорах кріпиться намертво, і потім зняти з них не можна.

вся рослина покрита великою кількістю зелених непарноперистых листя, довжина яких становить майже 20 див. Причому кожен такий лист складається з 9-11 маленьких листочків. Верхня поверхня їх гола, а нижня може бути покрита короткими волосками по жилках або суцільно.

Досить великі квітки, що досягають в довжину до 9-10 см, а діаметр суцвіття доходить до 5 см, пофарбовані в оранжевий відтінок. Пелюстки, отгибающиеся назовні, мають червоний колір.

Всі квітки розташовуються на кінцях пагонів в суцвіттях по 10-15 штук і розкриваються у другій половині літа. Причому цвітіння проходить почергово, що сильно подовжує його час. Плоди, схожі на плоскі стручки (довжина від 5 до 11 см), дозрівають у вересні-жовтні.

Ця красива ліана віддає перевагу добре зволожені Грунти з великою кількістю поживних речовин. Місце для посадки краще вибирати на добре освітленій території. Відмінно переносить обрізку.

Зверніть увагу: опори для кампсіса повинні бути потужними і витримувати велику вагу, оскільки кампсис за кілька років нарощує досить багато зеленої маси. Плющ

Плющ

  1. Плющ (Hedera). Ця деревна культура є лиановидным чагарником (вічнозеленим), який у природі можна зустріти в Середземномор'ї, на Кавказі, а також в Центральній Європі. Рід Hedera налічує 15 видів. Найбільш популярними вважаються плющ звичайний та колхидський.
  1. Плющ колхидський (Hedera colchica). Це кучерява лианообразное декоративна рослина прекрасно лазить по опорі за допомогою коренів-присосок до 30 метрів у висоту. Тонкі плетуться пагони покриті красивими цільними або трилопатевими зеленим листям, що досягають в довжину 25 см. Верхня поверхня шкірястих листків блискуча.

Непривабливі жовтувато-зелені квіти зібрані в суцвіття типу парасольку. Цвітіння відбувається восени, а чорні ягоди-плоди повністю дозрівають лише на наступний рік влітку.

Цей невибагливий вид плюща найкраще вдається виростити на достатньо зволожених поживних землях, розташованих у півтіні. В умовах Підмосков'я не цвіте. За відгуками озеленювачів і ландшафтних дизайнерів, плющ можна використовувати як грунтопокривна рослина.

  1. Жимолость (Lonicera). Ці декоративні лианные рослини люблять за довгі плетуться тонкі пагони і витончені квіти ніжних відтінків, схожі на метеликів, з привабливим ароматом. Жимолості утворюють ажурні зелені стіни, якими можна задекорувати будівлі, альтанки, перголи, а також трельяжі.
Жимолость Каприфоль

Жимолость Каприфоль

Лианообразные види жимолості висаджують тільки на місцях з гарним освітленням і родючою землею. Особливо цікаві для любителів – садівників такі види, як жимолость каприфоль, жимолость Генрі, жимолость Брауна і жимолость кучерява.

  1. Жимолость каприфоль або отприсковая (Lonicera prolifera). Це декоративне сильне витка рослина прекрасно кріпиться на будь різновиди опор своїми досить товстими і міцними пагонами. Воно піднімається до 3-4 метра у висоту.

Великі листя, довжина яких становить 9 см, а ширина майже 6 см, пофарбовані в інтенсивний зелений відтінок. Нижня їх поверхня має сірувато-сизий колір і покрита невеликим опушенням.

На верхівці кожного втечі дві пари листків зрослися в щільний диск, пофарбований у сизуватого відтінок. Яскраво-жовті квітки зібрані в суцвіття типу ярус. Цвітіння відбувається з середини червня до середини липня. Помаранчеві з червонуватим відтінком плоди повністю дозрівають у вересні. На початку осені листя стають красивого жовтого кольору.

  1. Клематис або ломиніс (Clematis). Ця культура представляє собою ліану, яка входить до складу сімейства Жовтців. Всього налічується близько 300 видів.
Клематис

Клематис

Різноманітні види клематиса сильно різняться один від одного, але все-таки більша їх частина являє собою ліани, які за допомогою черешків-листя відмінно підіймаються вгору по опорах. Інші види, в основному, являють собою чагарникові ліани з різним ступенем одревесненія пагонів.

Найчастіше в садах і на дачах вирощують клематис Жакмана, клематиси Вітіцелла і клематиси Інтегріфолія. Останнім часом стали частіше використовувати для оформлення присадибних ділянок клематиси видові.

  1. Клематис Жакмана (Clematis Jackmanii) – це досить потужні чагарникові ліани, пагони яких можуть досягати у висоту 3-4 метра. Квітки цих рослин зазвичай без запаху і пофарбовані в синювато-фіолетові і коричнево-фіолетові відтінки. Клематис Жакмана цікаві тим, що квітки розпускаються на пагонах цього року (однорічних). Перед морозами всі пагони вкорочують майже до самої землі (залишається всього 2 чи 3 пари нирок). Всі гібриди цієї групи беруть свій початок від сорту «Жакман», який схрещувався з сортами з інших груп клематисів.
  2. Клематиси Інтегріфолія (Clematis integrifolia) являють собою плетисті напівчагарники, які досягають у висоту 1,5 метра. Ефектні полураскрывающеся квітки, що за формою нагадують дзвіночки, які можуть досягати в діаметрі майже 12 див. Їх забарвлення може бути різноманітною. Рясне цвітіння клематисів Інтегріфолія проходить влітку. Квітки розпускаються на пагонах цього року (однорічних). Під час догляду обов'язково потрібна сильна осіння обрізка пагонів. Гібриди цієї групи виділяються рясним цвітінням і беруть свій початок від клематиса цельнолистного.

Видові швидкорослі клематиси привертають до себе увагу посухостійкістю і стійкістю до хвороб.

Корисно знати: тривалість цвітіння у деяких видів клематисів може доходити до 3-4 місяців. А такі різновиди цієї рослини, як клематіс Петера, східний, болеарский вусатий можуть цвісти навіть у зимовий час у південних районах нашої країни. Гортензія черешкова

Гортензія черешкова

Приємним бонусом цих клематисів є ніжний аромат, що поширюється під час розпускання квітів.

  1. Гортензія черешкова або лазять (Hydrangea scandens). Серед усіх видів гортензії, тільки гортензія черешкова є лиановидным чагарником, який за допомогою повітряних коренів і присосок може підніматися на висоту до 20-25 метрів. Якщо опори немає, то рослина утворює декоративне покриття на землі.

Темно-зелене листя довжиною близько 8 см прикріплюються до втеч довгими черешками. Верхня поверхня листя блискуча. Квітки білувато-рожевого відтінку, приваблюють бджіл, зібрані в суцвіття типу щиток. Цвітіння відбувається в червні.

Для вирощування вибирають добре освітлене місце з добре зволоженим поживним грунтом. Ця деревна культура росте тільки на півдні Росії. В умовах Москви і Санкт-Петербурга її обов'язково потрібно знімати з опор і робити гарне укриття.

Пам'ятайте: багаторічна ліана чудово підійде для створення ефектного покриття для землі (замість газону), за яким не потрібен серйозний догляд. Адже такі покриття не потрібно стригти, їх рідко підгодовують.

Ми розглянули найбільш поширені види ліан для саду. Можливо, вибираючи ліани для прикраси своєї ділянки, будинку або саду, це допоможе вам визначитися. Але пам'ятайте про те, що існує безліч інших видів рослин, що в'ються, так що вибирати є з чого.

Про види витких ліан і догляді за ними дивіться наступне відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 26-04-2017, 17:15
Статьи по теме
Ремонт глинобитних стін
Ремонт стін У селищах і сільських районах, досі використовуються будівлі, в яких в...
Сорт перцю Вогник: як виростити пекучу приправу будинку і як за нею доглядати
Весна — гарячий час для садівників. Попереду літо, а значить вже зараз коштувати...
Як правильно зробити мелкозаглубленний стрічковий фундамент своїми руками: етапи будівництва, покрокова відео-інструкція
Серед усіх варіантів пристрою фундаменту, мелкозаглубленний користується особливою...
Двох'ярусне ліжко своїми руками: інструкція як зробити, креслення, проекти, відео і фото
Перед тим, як скручувати дерев'яні елементи конструкції шурупами, рекомендую...
Кораблик для рыбалки – принципы применения и секреты уловистости
Технологии сегодня развиваются с невероятной скоростью. Касается это и рыбалки. Снасти...
Кухня 6 кв м: дизайн, інструкція з оформлення маленького приміщення своїми руками, відео і фото
Досить часто в багатоповерхових будинках зустрічається кухня 6 кв м: дизайн для неї...
Обробка ванної кімнати панелями ПВХ: економічна обшивка стін, інструкція з монтажу, відео і фото
Якщо вам потрібна економічна обробка ванної кімнати, то кращим рішенням стануть панелі...
Піщана вишня Бессея - опис сорту, посадка і догляд
Вишня Бессея – чергова чужинка на наших землях. На сході і півдні Північної Америки...
Як відремонтувати горизонтальні жалюзі: поради
Двері і вікна У багатьох квартирах жалюзі стали невід'ємною частиною інтер'єру. Вони є...