» » Ландшафтний дизайн дачної ділянки: вдалі ідеї від задуму до втілення

Ландшафтний дизайн дачної ділянки: вдалі ідеї від задуму до втілення



Ми пропонуємо Вашій увазі кращі ідеї оформлення ландшафту дачної ділянки, а також фотогалерею красивих дач.

Грамотна організація заміського ділянки — це основа затишку і функціональності прибудинкової території.

Реалізація власних ідей дозволяє зробити двір і інший простір ексклюзивним максимально комфортним для відпочинку та іншого проведення часу.

Початковий етап — оцінка особливостей ділянки

Аналіз індивідуальних характеристик території необхідно проводити для розробки найбільш оптимального плану ландшафту з розміщенням всіх будівель і визначенням функціональних зон.

Перед створенням загальної концепції дизайну потрібно оцінити:

  • рельєф — від її характеру залежить найбільш раціональний вибір місця для житлового будинку, саду, штучних водойм та інших споруд;
  • форму ділянки, яка визначає геометрію розташування елементів ландшафту і декорування;
  • особливості грунту диктують вибір рослин для посадки і необхідність застосування конкретних добрив;
  • габарити ділянки визначають можливе число ландшафтних об'єктів;
Порада: отримати інформацію про рівні Грунтових вод і склад грунту можна в районних містобудівних організаціях.
  • глибину залягання підземних вод, від якого залежить необхідність у пристрої дренажної системи;
  • аналіз освітленості впливає на вибір місця розташування будівель і підбір рослин для висадки на окремих ділянках території.

Планування зонування території

Захід спрямований на виділення на ділянці окремих функціональних зон дачі і організацію зв'язків між ними.

Для зручності бажано озброїтися детальним планом території з нанесеними в масштабі великими існуючими об'єктами (якщо вони вже є): будинком, госпбудівлі, свердловиною і так далі.

Потім можна просто вирізати з паперу фрагменти, відповідні масштабі розмірами дитячого та спортивного майданчиків, альтанки, водойми, городу, й посувати їх по кресленню в пошуках оптимального рішення. Кількість зон не обмежена і залежить від потреб і фантазії господарів.

Розмежування ділянок різного призначення досить умовно і виконується за допомогою доріжок, ліній зелених насаджень, квітників, рідше — пергол.

Вибір розташування житлової зони

згідно з діючими нормативами мінімальна відстань від будинку до паркану на межі ділянки 3 м, до дороги — 5м.

При значних перепадах рельєфу для забезпечення ефективного відведення осадової вологи, житловий будинок зводять у найбільш високому місці. Важливий момент — відкривається з вікон вид.

При невеликій площі території котедж бажано будувати паралельно межам наділу, а при його неправильної форми — зрушувати в сторону від центру, що заощадить місце і візуально зробить ділянку просторіше.

В'їзна і парадна зони

Гостей і господарів спочатку зустрічають під'їзні шляхи, гараж або стоянка автомобіля.

Парадна частина — це ділянка безпосередньо за воротами і перед входом в будинок.

Ця зона вимагає особливо ефектного дизайнерського рішення.

Привабливі варіанти — пристрій палісадника, яскравих клумб, встановлення скульптур, оригінальних квіткових контейнерів або кашпо.

Зона відпочинку — самотність і комфорт

Тут, у видаленні від дороги і госпбудівель, обладнають місце для пікніків з мангалом або барбекю. Вдалі доповнення — альтанки всіляких типів, відокремлений тінистий куточок з гамаком.

Садові меблі підбирається максимально зручна. Для створення затишної атмосфери зону відпочинку оточують мальовничій рослинністю, влаштовують поблизу штучні водойми та водоспади.

Обов'язкова організація вечірнього освітлення з використанням ліхтарів, факелів, свічок.

Місце для дитячих ігор

Головний критерій при організації зони — вік дітей.

Майданчик буде змінюватися в міру їх дорослішання, поступово будиночок на дереві змінить пісочницю для малюків, а спортивні снаряди — невелику гірку. Всі ці майбутні метаморфози необхідно враховувати заздалегідь.

В першу чергу, при створенні місця для дитячого дозвілля, потрібно забезпечення максимальної безпеки — всі споруди повинні бути дуже надійними.

майданчик обладнується поблизу від будинку і місць частого перебування дорослих. Бажано розташовувати споруди і зелень навколо неї так, щоб половина цієї ділянки залишалася в півтіні.

Хороший варіант — засіяти дитячу територію спеціальної травосмесью, стійкою до витоптування. Отруйних і колючих рослин поблизу бути не повинно.

Розбивка саду і городу

Місце під вирощування сільськогосподарських культур відводиться на максимально сонячних ділянках, на відстані від зони відпочинку та декоративних насаджень.

Але, при нестандартному вирішенні, дачний город можна перетворити на цікавий елемент ландшафту саду.

Фруктові дерева можуть розміщуватися і по близькості від місць відпочинку і парадної зони.

Господарська територія

Різноманітні комори, сараї, майстерні, будівлі для утримання птиці в силу специфіки відбуваються в них процесів максимально віддаляються від місця для відпочинку, парадної і житлової зон.

Часто господарські споруди не відрізняються естетичністю, тому їх можна замаскувати зеленими насадженнями, перголами, витонченими огорожами або декорувати кучерявими рослинами.

Стиль оформлення

Дизайн навколишньої території повинен гармонійно поєднуватися із загальним зовнішнім виглядом будинку і, навіть, його інтер'єрами — вид з вікна не повинен різко контрастувати з внутрішнім оздобленням приміщень.

Основні сучасні стилі ландшафту:

  1. Класичний напрям характеризується строгою симетрією і геометрією, яка виражається в рівній підстригання чагарників, гладі газонів, чіткості хвойних алей. Реалізація ідей цього стилю вимагає великої площі — 20 соток, приміром, буде недостатньо, виняток становлять маленькі ділянки з ухилом.
  2. Альпійський дизайн відрізняється м'якістю ліній зелених насаджень, квітників, водойм, примхливою звивистістю доріжок, активним застосуванням натуральних матеріалів. Мета — створення максимальної імітації умов дикої природи, для чого використовуються різноманітні хвойні культури і багаторічні рослини. Може бути реалізований на ділянці будь-якої площі, переважно, має природний нахил.
  3. Середземноморський стиль — це поєднання затишних італійських патіо, просторих мощених поверхонь і великої кількості кольорів. Дизайн доповнюють рокарії, плетені меблі, маркізи, контейнери і горщики з рослинами, декоративно-листяні ліани. Застосуємо на території будь-якого розміру.
  4. Важливо знати: при формуванні ландшафту скромних за розмірами ділянок дизайнери часто використовують, незалежно від обраної стилістики, хвойні породи дерев — вони надають маленькій території деяку камерність і затишок.
  5. Напрям «фентезі» виражається у створенні казкової атмосфери з чудернацькими стежками і затишними куточками, прихованими під покровом хвойних дерев. Тут органічно виглядають самі незвичайні форми рослин і скульптурні зображення міфічних персонажів.
  6. Сільський стиль, широко використовуючи дерев'яні споруди, штахетник, тини, незамаскірованние городи, втілює простоту і невибагливість.
  7. Тематичні напрямки дизайну імітують ландшафти різних географічних місцевостей (країни Близького Сходу, Японія, Китай і так далі).

Ідеї для створення зони відпочинку

Зовнішній вигляд і організація місця для відпочинку визначають переважні господарями види діяльності і склад сім'ї.

При наявності достатньої площі, їх можна навіть організувати кілька — основну, призначену для посиденьок компанією і компактну у віддаленому куточку саду, що служить для усамітнення.

Варіанти влаштування зони відпочинку:

  1. Патіо (внутрішній дворик), що нагадує кімнату, тільки обладнану на вулиці, може традиційно примикати до будинку з задньої сторони або бути влаштованим окремо, біля лазні. Захищати його можуть стіни котеджу, декоративні перегородки, живі огорожі, перголи з кучерявими рослинами, або декоративні підпірні стінки будь-якої висоти. Як мінімум, одна із сторін дворика залишається відкритою в бік саду або водойми. Патіо може, залежно від місцевих кліматичних умов, мати або ні покрівлю, вітрозахист у вигляді, наприклад, трансформованих ширм і так далі.
  2. Відкритий майданчик посеред саду — ідеальне рішення для любителів активного проведення часу. Її поверхню, виходячи із загального стилю ландшафту, можна засіяти стійким до витоптування газоном, вимостити каменем або плиткою, покрити дощаним настилом.
  3. Закрита площадка — це окремо розташована споруда з навісом та каркасними стінами, заповненими циновками, бамбуковими ширмами, тканинними завісами, ажурними гратами з кучерявими рослинами. Конструкція відрізняється мобільністю і може з легкістю демонтуватися і збиратися в іншій точці саду.
  4. Майданчик під кроною розлогого дерева з споруджених навколо стовбура сидінням або встановленої зручною лавкою, підвішеним гамаком — ідеальне місце для відокремленого відпочинку. По периметру зони можна висадити тіньовитривалі рослини, створити ширму з кучерявих видів.
  5. Альтанки — це криті споруди, які здатні забезпечити максимальний комфорт відпочинку. Їх варіанти нескінченні — від легких конструкцій виключно для літнього використання до капітальних споруд, обладнаних вогнищем або каміном і призначених для цілорічної експлуатації. Альтанки можна замовити або зробити самостійно з деревини, металу, із застосуванням кованих елементів, цегли, каменю.
Коментар фахівця: при надмірному дефіциті місця зона відпочинку може представляти собою перголу або арку, повиту кучерявими рослинами, а її обладнання складатися з компактною садових меблів.

Якщо споруда має покрівлю, можлива установка мангала або вогнища — вони зігріють в негоду, привнесуть додатковий затишок і знадобляться для приготування ароматних страв на свіжому повітрі. Їх більш безпечна альтернатива — вуличний камін, встановлюється безпосередньо під відкритим небом.

М'які меблі небажано використовувати для обладнання зони відпочинку — опади і роса швидко приведуть оббивку в непридатність. Столи і стільці можуть бути стаціонарними або мобільними, виконуватися з деревини, пластику, кування, легких металевих конструкцій і, навіть складатися з каміння або колод. Для комфорту використовуються подушки, які легко прибираються в будинок при необхідності.

Функціональні і декоративні елементи

Пристрій своїми руками штучного водоймища, клумб, доріжок, саду каменів, гірки, дитячого майданчика обійдеться практично безкоштовно, якщо матеріалами для них будуть служити будівельні відходи і вийшли з ужитку предмети.

Застосування знайдеться цегельного бою, камінню, обрезкам дощок, колод, шин, старих бочок, взуття і так далі. Доріжки і майданчики мостять плиткою, каменем, засипають піском, щебенем.

Цікаво виглядають стежки, вкриті деревною спилами. Ефектний варіант — мощення з нерівним приляганням і пробивающейся через щілини зеленню.

Басейн зазвичай влаштовують у внутрішньому дворику, причому його каскадне пристрій в даний момент суперпопулярним. Біля зони відпочинку, при наявності місця, можна спорудити штучну водойму чи водоспад. Їх оточують камінням і водолюбивыми багаторічними рослинами.

Зверніть увагу:: водойми вимагають рідкої, але регулярного очищення!

В якості освітлювальних приладів на ділянці можуть використовуватися будь-які вуличні світильники — від ліхтарів до сяючих каменів. У якості декоративних елементів встановлюються різні фігурки, скульптури, абстрактні композиції.

Які ще ідеї для дизайну саду можна використовувати, дивіться у наступному відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 4-05-2017, 13:47
Статьи по теме
Ремонт у ванній і туалеті: використання пластикових панелей та інших матеріалів, відео та фото
Після цього можна розмітити стелю, щоб ви бачили лінію розташування основного профілю....
Циклевка паркетного пола
Если у Вас дома паркетное покрытие, то скорее всего, Вы, непременно, столкнетесь с...
Торф'яний біотуалет: компостні і інші види, принцип роботи, габаритні розміри, відео і фото
Компостний торф'яний біотуалет дозволяє вирішити проблему утилізації відходів...
Обрізка абрикоса навесні - схема і відео для початківців
Абрикос – світлолюбна, теплолюбна і раннецветущее дерево. Незважаючи на високі вимоги...
Груша Абат Феттель - опис сорту
На садових ділянках вирощують безліч садових культур. І серед них груша займає гідне...
Обзор аккумуляторной пилы AL-KO CS 1825 BO Flex
Инструмент подходит для использования в бытовых, реже коммерческих целях. Электропила...
Солодка буряк: опис кращих сортів з найбільшим вмістом цукру і поради по вирощуванню
Буряк — один з найбільш популярних коренеплодів на столі російської людини. Це і...
Чем отличаются пентхаусы от обычных квартир
Стать обладателями пентхаусов могут только состоятельные покупатели. Несмотря на то,...
Утеплена вимощення навколо будинку: пристрій, види утеплювачів, покрокова відео-інструкція
Будівництво або капітальний ремонт будь-якого будинку завжди передбачає його утеплення...