» » Тіньолюбні садові квіти-багаторічники: фото та назви рослин, поради по догляду

Тіньолюбні садові квіти-багаторічники: фото та назви рослин, поради по догляду



Тіньолюбні багаторічні рослини для саду

Красивий доглянутий сад завжди радує око і піднімає настрій.

Іноді трапляється так, що розташування дачної ділянки не дозволяє вирощувати світлолюбні рослини з-за великої падаючої на територію тіні.

За підсумком, в тіні нічого не росте, а адже так хочеться милуватися красою природи.

Проте, навіть у цій ситуації вихід. Природою передбачені чудові рослини, які можуть рости в тіні.

Види садових рослин

Кочедыжник жіночий

Кочедыжник жіночий

Рослини, які можуть рости на затінених ділянках саду, діляться на дві групи:
  • тіньовитривалі;
  • тіньолюбні.

Тіньовитривалі люблять яскраве сонячне світло, але можуть існувати й обходитися малою кількістю сонця. Недолік світла позначається на великій кількості квітів, густоті листя і насиченості кольору таких рослин. Вони виглядають більш слабкими і болючими, але все-таки зберігають свою життєздатність. Такі рослини тіні.

Тіньолюбні рослини – це ті, які воліють рости в тіні. Велика кількість сонця може їм зашкодити.

Садові рослини також можна розділити на:

  • однорічники (ростуть і цвітуть всього 1 рік);
  • багаторічники (будуть радувати вас кілька років).

Популярні тіньолюбні багаторічні квіти

Існує величезна кількість рослин для дачі, що вражають своєю красою і цвітінням, але при цьому спокійно ростуть в тіні.

Одними з найпоширеніших тіньолюбних квітів для клумб і саду є:

Аквілегія гібридна

Невеликі ніжні квіти різного забарвлення. Виростають в межах 1 див. Рослина легко переносить мороз і цвіте з червня по липень.

Аквілегія гібридна

Астильба

Миле рослина з пухнастими квітками різноманітного забарвлення. Астильба буває білого, ніжно-рожевого, червоного відтінку та кольору фуксії. Дуже невибагливий квітка, який стане яскравим акцентом будь-якого саду. Любить водянисту місцевість.

Астильба

Примула

Яскравий і соковитий квітка. Розквітає навесні, любить вологу, родючий Грунт і тінь. На сонці цвісти буде набагато менше. Примула буває білого, жовтого, фіолетового, рожевого і інших кольорів.

Примула

Ломикамінь Арендса

Рослина, що утворює кулясті зелені кущики. Цвіте навесні дрібними рожевими квіточками. Любить пухкий родючий Грунт і вологу.

Ломикамінь Арендса

Гортензія волотиста

Рослини досить високі, близько 30 см у висоту. Змінюють свій колір в процесі цвітіння з білого на рожевий. Любить вологу і розквітає в середині або в кінці серпня.

Гортензія волотиста

Манжетка м'яка

Зелена рослина з такими ж світло-зеленими кольорами. Дуже легко з ним в плані звернення. Росте на будь-якому грунті. Росте кущами.

Манжетка м'яка

Астарция велика

Завоювала любов садівників через невибагливого характеру. Квітки мають рожевим відтінком і схожі на зірочки. Любить вологу і родючий Грунт. Виростає у вигляді високих кущів.

Астарция велика

Хости

Декоративні рослини з великою кількістю листя і квітів білого кольору. Досить однотонні і служать хорошим доповненням і тлом для всього саду. Нерідко застосовуються для формування зеленого бордюру (докладніше про низькорослих бордюрних багаторічниках читайте тут). Добре підійдуть для початківця садівника, так як не вимагають особливо догляду.

Хоста Ліберті

Бруннера

Рослина, яка за своїм цвітінню нагадує блакитні незабудки. Цвіте з кінця травня по кінець червня. Володіє морозостійкістю (читайте про багаторічних садових кольорах, що зимують у відкритому грунті).

Бруннера

Конвалія

Улюблене багатьма рослина з маленькими витонченими білими квіточками і довгими довгастими листками. Любить тінь. Дуже смачно пахне.

Конвалії

Фіалка

Дуже любить тінь. За допомогою фіалки можна створити масивні квіткові кущі. Квіти фіалки бувають різного кольору: блакитні, жовті, рожеві, лілові.

Фіалка Вітрокка

Дицентра

В народі відома як «розбите серце» з-за своїх химерних квіток. Квітки, зазвичай, рожевого кольору у вигляді серця і білою серединкою. Росте кущем, невибаглива.

Дицентра

Проліски

Витончені і ніжні попередники весни. Квіти мають біле забарвлення.

Проліски

Підготовка до зиме_100х108Можливо, вам також буде цікава стаття про підготовці рослин до зими і прийоми захисту рослин від холоду.

А як правильно виростити розсаду айстри, ви можете прочитати тут.

Правила посадки багаторічних рослин

Уход_за_цветамиКоли ви вирішите посадити багаторічні рослини в своєму саду, то обов'язково враховуйте, що найбільш важливим буде перший рік їх життя.

Від правильної посадки залежить майбутнє цвітіння і ріст рослини.

Краще купувати саджанці в стані спокою, тобто, коли листя рослини не проросли. Якщо ви придбали їх саме в цьому стані, то покладіть саджанці в прохолодне темне. Потім перед посадкою огляньте корінці і видаліть всі сухі та пошкоджені.

На ділянці виберіть майбутнє місце для рослини. Вирийте в землі лунку і помістіть туди саджанець. Лунка повинна бути більше самого корінця, не саджайте рослина впритул. При цьому обов'язково стежте, щоб шийка корінця йшла нижче рівня землі.

акуратно Розправте корінці по всій лунці і засипте землею. Після цього утрамбуйте землю і добре полийте ваше рослина.

зауважте: якщо ви збираєтеся садити рослина навесні, восени обов'язково внесіть в грунт добриво. Якщо ж так сталося, що у многолетника з'явилися листя або нирки, то спочатку треба дати йому прорости будинку в горщику. Після проростання перемістіть квітка на ділянку прямо з землею з горщика. Робіть це акуратно, щоб не пошкодити коріння.

Не забудьте залишити простір, щоб многолетнику було куди розростатися. Правда, перший час сад може здаватися трохи порожнім. Щоб цього уникнути, можна посадити рослини ближче один до одного, але згодом пересадити в потрібне місце.

Особливості догляду за рослинами-багатолітниками

Догляд за багаторічникамиБагаторічники дуже невибагливі рослини, особливо ті, що люблять рости в тіні. Однак, і за ними потрібен догляд. Він не складе особливої праці.

Розглянемо основні поради по догляду за багаторічниками:

  • Для утримання вологи землі та живлення рослини використовуйте мульчу. Мульча — це суміш різноманітних сухого листя, сухої трави, лушпиння, тирси, компосту та інших відхідних матеріалів.
  • Вчасно поливайте рослини, особливо в період посухи.
Порада: потримайте воду перед поливом на сонце, так як крижана ключова вода згубна для рослин. Поливати можна під самий корінь.
  • Використовуйте спеціальні добрива в період проростання листя рослини, потім в період його цвітіння або утворення бутонів (рекомендуємо прочитати статтю про властивості та норми внесення азотних добрив). Ще раз варто вдатися до підгодівлі в кінці цвітіння.
  • Необхідно видаляти засохлі листя на кущах і обрізати насіння. На утворення насіння рослини витрачають дуже багато енергії і можуть гірше цвісти.
  • Ставте підпори. Рослини можуть згинатися важкості своїх квітів або сильного вітру. Кущі, притиснуті до землі, виглядають неестетично, тому підпирайте їх. Підпори варто вибирати нейтральних кольорів, непомітні оку.
  • З часом будь-яка рослина починає сильно розростатися по саду. Щоб цього не відбувалося, пересаджуйте або прибирайте зайві кущі. Виробляти цю процедуру рекомендується пізньої осені або ранньої навесні.

Дотримуйтесь ці прості рекомендації, і ваш сад буде завжди доглянутим і красивим. Які рослини можна посадити в тінистих куточках саду, дивіться у відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 16-05-2017, 15:49
Статьи по теме
Коптильня гарячого копчення своїми руками: матеріали, пристрій, креслення з розмірами, фото і відео
Правильно виготовлена коптильня гарячого копчення дозволить в будь-який час мати у себе...
Обробка саду восени від шкідників і хвороб: препарати та порядок робіт
Доглядати за рослинами необхідно не тільки в теплу пору року, але і восени після збору...
Огляд кращих сортів солодкого перцю: опис і особливості плодів
Кожен городник за довгі і наполегливі роки роботи на землі має свої переваги у виборі...
Чем стельки и аксессуары для армейской обуви отличаются от гражданских аналогов
Военные стельки для обуви выполняют ту же функцию, что и обычные: то есть служат...
Декоративні та штучні водойми для саду
Ландшафтний дизайн Чарівний водойма в саду – ефектний елемент архітектурно-планувальної...
Особливості сорту вишні Ревна: опис, правила посадки та догляду
Ревна – сорт вишні (Сіянець Брянської рожевої), виведений селекціонером В. М. Каньшиным...
Як зробити стіл для лазні: ідеї, креслення з розмірами, покрокова інструкція, фото і відео
Стіл з дерева прекрасно вписується в будь-який інтер'єр, будь то обідня зона в квартирі...
Люстри для натяжних стель: підвісні та інші вироби, інструкція як вибрати, відео і фото
Вибір люстри для натяжних стель часом не так-то простий. Вся справа в їх конструкційні...
Колоновидна черешня - вирощування, посадка і догляд
Багато садівники вирощують у себе в саду колоновидні дерева. Найчастіше можна зустріти...