» » Коптильня холодного копчення своїми руками: обладнання, матеріали, покрокова інструкція, фото і відео

Коптильня холодного копчення своїми руками: обладнання, матеріали, покрокова інструкція, фото і відео



На сьогоднішній день відомі 2 найпоширеніші способи копчення – холодне і гаряче, також існує так зване запікання в диму, проте, цей вид не настільки популярний.

Копчені продукти завжди були популярні на будь-якому святі. Їх приготування вимагає певних умов і обладнання.

Звичайно ж, перше, що нам знадобиться – це коптильня. На сьогоднішній день виробники надають нам величезний вибір пристроїв для копчення: коптильні, дымогенераторы.

Ціни варіюються від 2000 до 35000 руб. Можна купити як імпортний варіант, так і більш дешевий вітчизняний, наприклад, коптильню «Дачник». У статті ми розповімо, як зробити саморобну коптильню — виготовлення її нескладне.

Технологія холодного копчення

технологія Спосіб холодного копчення, на відміну від гарячого, займає набагато більше часу, а копченості вважаються готовими після закінчення 2-х або навіть 4-х днів.

При цьому продукти знаходяться під впливом холодного диму, який і насичує їх усіма специфічними ароматними речовинами, забезпечуючи прекрасний смак.

Одним з переваг продукції холодного копчення є тривалий термін зберігання готових продуктів. Найчастіше для копчення використовують такі продукти, як скумбрія, курка, сало.

Пристрій коптильні

пристрій Коптильню для холодного копчення можна виготовити з підручного матеріалу.

Її конструкція і принцип роботи не представляють особливої складності, а спорудити її можливо на місці безпосереднього відпочинку.

Сама конструкція стандартної коптильні складається з декількох основних елементів, а саме:

  • Невелика камера, де розташований вогнище. Вона може бути виготовлена з листового металу або викладена з цегли;
  • Коптильна камера, де розташовуються продукти для наступної обробки;
  • Димар.

Загальне пристрій передбачає з'єднання двох камер за допомогою димоходу, який може бути розташований як на відкритому повітрі, так і розміщений під грунтом.

Принцип роботи коптильні

принцип В камеру горіння або піч поміщається тріска фруктових дерев і підпалюється. При цьому не слід допускати наявність постійного відкритого вогню, а необхідно забезпечувати переважно тління горючого матеріалу.

Принцип роботи коптильні полягає в обробці продуктів, які знаходяться в коптильній камері, холодним димом, температура якого становить близько 25 градусів.

Між собою камери з'єднуються за допомогою металевої труби діаметром близько 10 см, при цьому на кінці, який підводиться до камери копчення, обладнується коліно і підводиться знизу камери.

Конструкція коптильні холодного копчення може передбачати наявність додаткової труби, яка відводить з камери згоряння надлишки диму, забезпечуючи рівномірне надходження в коптильну камеру.

Які інструменти знадобляться

інструменти Для того, щоб побудувати коптильню холодного копчення потрібні нижчеперелічені інструменти та обладнання, а саме:

  • Кутова шліфувальна машина (болгарка);
  • Електрична дриль;
  • Зварювальний апарат;
  • Ручні ножиці по металу.

У разі спорудження камери горіння з цегли чи каменю потрібні інструменти для муляра, а саме кельма, спеціальний молоток і горизонтальний рівень.

Матеріали і процес виготовлення коптильні – креслення і схеми

1 Камера для розташування продуктів може бути виготовлена з різного негорючого матеріалу, який стійкий до високих температур і не виділяє шкідливих речовин.

Широко поширене використання металевих бочок в якості камер копчення, які модернізуються і оснащуються додатковими аксесуарами і пристосуваннями.

Увага! Для спорудження коптильні в основному застосовуються металеві складові.

При обладнанні камери копчення слід подбати про наявність нижньої перегородки з сітчастого матеріалу. Для цього необхідно взяти відповідний за розмірами відрізок пружної металевої сітки і вирізати її під діаметр коптильної камери.

вона Кріпиться за допомогою саморізів по металу на відстані 10-15 см від дна камери і призначена для установки жиросборника і недопущення попадання продуктів в димохід у разі їх випадкового падіння.

У верхній частині камери копчення на одній висоті монтуються поперечні прути, які виконують роль власників продуктів. В якості матеріалу для таких власників може виступати тонка арматура, здатна витримати очікувані навантаження.

Зверху камера повинна щільно закриватися металевою кришкою, для чого прекрасно підійде лист нержавіючої сталі.

16

Для облаштування камери горіння можна використовувати вогнетривкий або навіть звичайний цегла, оскільки функціонування коптильні не передбачає надвисоких температур. Конструкція камери горіння може мати прямокутну або квадратну форму.

Дві стінки повинні бути суцільними, а на двох, що залишилися, повинні бути розташовані отвір для димоходу, що поєднує з камерою копчення, і завантажувальний отвір для завантаження тріски або тирси. Зверху камера горіння повинна щільно закриватися металевою кришкою.

Далі обладнуються спеціальні навіси, що з'єднують кришку і стінки камери, а також запірний пристрій фіксує її положення.

Між камерами копчення і згоряння простягається димар. Він може бути виконаний з металевої або пічної керамічної труби. Для того щоб приєднати димар до камери копчення використовується металевий куточок або коліно.

Поради професіоналів з експлуатації коптильні

експлуатація Одним з головних умов якісного приготування продуктів способом холодного копчення є правильний підбір довжини димоходу від камери до камери горіння копчення.

Важливо, щоб дим на виході був уже холодним. Конкретного правила щодо визначення необхідної довжини труби не існує, оскільки багато в чому ефективність коптильні залежить від розмірів кожної з камер, кута нахилу димоходу та інших умов. Визначення довжини димаря повинна здійснюватися в індивідуальному порядку.

Порада! При частому використанні коптильні або застосування її в комерційних цілях, доцільніше буде виготовити камеру згоряння і коптильну камеру з вогнетривкої цегли.

Як влаштована коптильня холодного копчення Ви зможете побачити в цьому відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 16-06-2017, 19:39
Статьи по теме
Как обшить стены деревянными панелями и досками
Деревянные плиты и панели для стен – отличный способ сохранить тепло в доме и увеличить...
Вирощування солодкого перцю: підбір сорту, підготовка до посіву і поради по догляду
Перець солодкий є бажаним гостем на будь-якому столі, оскільки в ньому є багато...
Штукатурка стін по маяках, технологія штукатурних робіт, високоякісні матеріали, фото і відео
Що таке штукатурка стін по маяках? Давайте з'ясуємо, наскільки це складний процес, і...
Дитяча кімната в англійському стилі: поради дизайнерів
Дизайн інтер'єру Дитяча в англійському стилі — це ідеальна обстановка для виховання...
Чим покрити дах лазні профнастилом або металочерепицею
Лазня і Сауна Сьогодні ринок заповнений різними покрівельними матеріалами, які можна...
Перець солодкий Зірка Сходу - опис та відгуки
Солодкий болгарський перець городники цінують за його чудовий смак і користь для...
Опалення в приватному будинку: водяні та інші види систем, схема, інструкція з встановлення, відео і фото
Вітаю, камради! Кілька років тому я переїхав з квартири в приватний будинок і відразу...
Огляд багаторічних квітів для дачі: різновиди, переваги і недоліки, дбайливий догляд, фото і відео
У досвідченого садівника на ділянці перед будинком як правило є красиві і яскраві...
Виды современных тепловых насосов и их главные отличия
Отдельные виды тепловых насосов сильно различаются в зависимости от того, откуда...