Гойдалки – вдалий винахід предків, яке було популярне ще в Стародавній Греції як модне розвага. Багато народів залишили свідчення прихильності культовому предмету меблів, а сучасний асортимент конструктивних рішень – перевірений спосіб створити затишну зону відпочинку і підкреслити неординарність господаря.
Будь-яка конструкція гойдалок як і лавок (див. види садових ослонів для дачі) – стильне доповнення ландшафтного дизайну, який доповнить елегантний перголу в дусі романтиків (див. як зробити перголу у себе на дачі), а для дітей замінить багатофункціональну гірку. На гойдалках не обов'язково інтенсивно розгойдуватися – можна пригадати безтурботне дитинство, зануритися в сюжет захоплюючого роману і навіть перекусити в оточенні приємної прохолоди Саду.
Гойдалки – універсальна конструкція, яка органічно доповнить будь-який стиль ландшафту. Крім того, гойдалки – ідеальний подарунок малюкові для облаштування місця для активного відпочинку, цікавий сюрприз батькам і модний подарунок підлітку при організації стиляжної вечірки.
Сучасні гойдалки – модний тренд дизайну, особливо для тих, хто цінує нотки креативу в ландшафті. Виготовити прості конструктивні варіанти своїми руками не складно, якщо вибрати оптимальний вид гойдалок, просту технологію і матеріал легкий в обробці.
Весь асортимент конструктивних рішень ділиться на підвісні – вишуканий і нескладний варіант і підлогові гойдалки – надійні конструкції, для виготовлення яких потрібно вивчити послідовність робіт. Залежно від призначення, гойдалки класифікуються на види:
найпопулярніший варіант «дорослих» - гойдалки-дивани з зручним посадковим місцем, незначною амплітудою гойдання, м'якою спинкою і широкої подушкою. При виборі матеріалу необхідно врахувати не тільки складність виготовлення конструкції, але умови експлуатації: на вулиці, всередині приміщень. Хоча при виборі, наприклад, оциліндрованої колоди, стійкого до температурних перепадів, можлива експлуатація і у дворі, і в дитячій кімнаті (див. дизайн дитячої кімнати).
Для виготовлення гойдалок підійде і дерево, і метал, а також комбінації матеріалів з тросами, металевими ланцюгами, витими мотузками і пластиковими деталями.
найпростіший варіант – дитячі з відполірованих дощечок, закріплених на тросах і мотузках. Таку конструкцію краще закріпити на металевих стійках: 2 труби – стійки, третя – поперечина.
Зручне доповнення – спинка і фіксуюча поперечина спереду, яка забезпечить безпечну експлуатацію гойдалок.
Більш складний варіант – гойдалки з стійкою опорою:
Якщо для стійок використовується деревина, то обов'язково обробити матеріал антисептиками і використовувати для з'єднання болти з гайками. Для виготовлення сидінь необхідно підготувати 2 рами (для сидіння, спинки), закріпити фанеру і з'єднати рами під кутом 120º. Потім до сидіння кріпляться спеціальні скоби або міцні гаки, через них протягують мотузки, ланцюги і трос або конструкція підвішується до перекладини з урахуванням правильної висоти: ноги сидячого повинні шкарпетками торкатися землі.
Автолюбителі можуть виготовити оригінальну конструкцію із старих покришок: знайти міцне дерево, підвісити горизонтально покришку з використанням 3-4-х металевих ланцюгів. Більш складний, але оригінальний варіант – з металевим кільцем: виготовити кільце з міцного металу, закріпити на горизонтальній опорі за допомогою декількох ланцюгів, влаштувавши «гніздо» (переплести ланцюга, закріплені до окружності кільця, і скріпити). Сучасний варіант гойдалок з кільцем – зручна конструкція зі спеціальною подушкою, в якій металеві деталі обмотані м'якою тканиною.
Пам'ятаєте! Варіант гойдалок залежить тільки від фантазії виконавця. Універсальна конструкція може бути будь-якої складності, стилю і форми. Головне в створенні культового предмета меблів – забезпечити надійність, безпеку і довговічність гойдалок. Для оригінального оформлення зони відпочинку можна доповнити власний винахід нотками креативу: прикрасити намистом, використовувати скейтборд в якості сидіння, продумати підсвічування, створити павутину з металевих кілець.