Вимоги до комфортності житла істотно підвищуються. Все більша увага приділяється питанням збереження тепла в приміщенні і економії ресурсів, необхідних для опалення будівлі.
Поява досить великого асортименту сучасних матеріалів для утеплення обумовлено підвищеним попитом на них. Одним з таких матеріалів можна назвати пеноплекс.
Даний матеріал багато в чому схожий зі своїм найближчим родичем — пінопластом. Відмінність полягає в технології виготовлення, яка дозволяє усунути багато недоліків нетривкого полістиролу.
На відміну від пінопласту, піноплекс має забарвлення, а його порожнини — більш дрібні, що усуває крихкість матеріалу.
Це цікаво: більш грамотне назва утеплювача — екструдований пінополістирол. Однією з найбільших фірм, що займаються її виготовленням на російському ринку є компанія «Пеноплекс».Ситуація схожа з фірмою Xerox, назва якого стало прозивним і застосовується для будь-копіювальної техніки.
Властивості різних видів піноплекс можуть незначно відрізнятися. Основні характеристики матеріалу:
Теплоізоляційні плити «Пеноплекс Основа» орієнтовані, насамперед, на використання в промислово-цивільному будівництві. Універсальний матеріал для застосування в будь-яких конструкціях, що обгороджують (підлоги, стіни, покрівлі), де пред'являються підвищені вимоги щодо навантажень.
Плити мають розміри 600 мм на 1200 мм і 600 мм на 2400 мм. Товщина може бути від 20 до 100 мм
До основних недоліків матеріалу відносять його високу вартість у порівнянні з пінопластом і ненатуральність походження.
Існує два напрями використання піноплекс: теплозахист і звукоізоляція. У багатьох випадках ці функції суміщені. У житловому багатоквартирному або індивідуальному будинку піноплекс може застосовуватися для:
Для кожної поверхні застосовується свій вигляд екструдованого пінополістиролу. Якщо у Вас немає бажання детально розбиратися в різних видах піноплекс («Фундамент», «Покрівля», «Стіна»), можна зупинити свій вибір на універсальному — «Піноплекс Комфорт».
Також можна виконати утеплення лазні піноплекс.Про те, як утеплити стелю піноплекс, читайте тут.
«Піноплекс Основа» використовується для утеплення стін, фасадів і цоколів будівлі.
Роботи можна проводити як зовні, так і зсередини. Утеплення зовні є більш грамотним з точки зору теплотехніки, оскільки матеріал захищає не тільки приміщення, але і несучу конструкцію від впливу холодного повітря, що продовжує термін її служби.
Зверніть увагу: приміщення в багатоквартирних будинках не вище другого поверху раціонально утеплювати зсередини, оскільки при зовнішньому утепленні потрібні послуги промислових альпіністів, що підвищить вартість заходів з утеплення.Піноплекс також можна утеплити підлогу і стелю.
Екструдований пінополістирол укладається між лагами або під цементно-піщану стяжку. Для утеплення підійде товщина матеріалу 100-150 мм, в якості звукоізоляції можна використовувати т20. Для утеплення підлоги піноплекс під стяжку використовується пеноплекс товщиною 20-30 мм
Утеплення стелі не вимагає підвищеної міцності від матеріалу. Необхідно ретельно контролювати надійність закріплення плит до поверхні. Монтаж можна вести по лагах або без них.
Важливо знати: за нормативами навантаження на перекриття від меблів і обладнання у житлових будинках приймається 150 кг/м2. Для отримання розрахункового значення її множать на коефіцієнт надійності, що дорівнює 1,2.При роботі з піноплекс у вологих приміщеннях потрібно додаткове застосування пароізоляції і гідроізоляції.
«Піноплекс Основа» може бути використаний для утеплення мансардного даху.
При покупці треба обов'язково звернути увагу на можливість його застосування для даного виду конструкцій.
Монтаж проводиться між крокв. Закріплення здійснюється за допомогою клейового складу або спеціальних цвяхів.
Можливо, Вас зацікавить стаття про те, як і чим утеплити мансарду.
Корисно знати: теплоізоляційні властивості піноплекс приблизно в 17 разів вище, ніж у керамічної цегли.Пеноплекс — універсальний і ефективний матеріал для утеплення, який заслужив свою популярність завдяки високій якості і прийнятною ціною.
Інформацію про технічні характеристики піноплекс дивіться у відео: