Підлогу краще робити дерев'яний , а не бетонний або цегляний. Дерево і має меншу теплопровідність, і набагато приємніше при тактильному контакті.
Якщо собака не може бігати по ділянці, то хоча б повинна мати можливість оглядати його
насправді це риторичне питання, так як абсолютно всі собаки допитливі, завдяки чому з них виходять відмінні сторожа. Просто ви це також повинні осознаватьучитывать і як мінімум одну стінку вольєра зробити прозорою — з кованої або зварної сітки. Для глухих перегородок можна використовувати цеглу або дерево.
Не рекомендую прозору стінку зводити з сітки-рабиці, хоч це і економічно вигідний варіант. Проблема в тому, що пес може серйозно поранити зуби або шкіру об гострі краї її осередків.
Огорожі з сітки-рабиці травмонебезпечні для тварин
Площа більшості наших ділянок не перевищує шести соток, що змушує дуже дбайливо ставитися до вільним квадратним метрам при їх забудови. У результаті найчастіше вигідніше прилаштувати вольєр для собаки до вже наявного будівлі: сараю, хозблоку або літній кухні.
Від рішення залежить форма даху:
окремий вольєр можна зробити як з двосхилим, так і з односхилим дахом
Прибудований до будинку собачий вольєр може бути тільки з односхилим дахом
Незалежно від форми покрівельної конструкції, в ній слід передбачити:
Якщо житло будується не для цуценят, а для дорослого сторожового пса, то відповідь на поставлене питання буде ствердна. Адже періодично вольєр необхідно буде прибирати та ремонтувати. У такому разі згідно з правилами безпеки двері обов'язково повинні відкриватися усередину, що, до речі, не завжди виконується навіть в покупних моделях.
В екстреній ситуації двері, що відкривається назовні, ви не зможете виламати, щоб врятувати свою собаку
Не рекомендую заощаджувати на якості дверного засува. Пес може виявитися досить сильним, щоб зірвати дешеву засувку в самий невідповідний момент, наприклад, коли ви зустрічаєте дорогих гостей. Ціна такої трагедії може виявитися набагато вище вартості якісного замку.
Після того, як ви відповіли на всі поставлені вище питання, можна приступати до створення плану майбутньої споруди. Може він виглядати приблизно так:
Приклад планування вольєр для собаки зростанням 45-50 см
Тепер розглянемо, як побудувати вольєр для собаки.
Робимо вольєр за складеним кресленню:
ФотоОписаниеРаспиливаем бруски на потрібні відрізки за допомогою електричного лобзика.З'єднуємо саморізами отримані відрізки в окремі стінові панелі, після чого покриваємо їх лаком.Обшиваємо стінові панелі металевою сіткою.Збираємо основу каркаса, також використовуючи саморізи в якості елементів кріплення.Збираємо верхню частину каркаса, після чого обробляємо всю конструкцію морилкою.Встановлюємо зібрані раніше панелі на каркас.На петлі монтуємо ту секцію, яка служитиме надалі дверима. Також кріпимо до неї замок.Обшиваємо глухі стіни фанерою.Скріплюємо поперечними балками верхню частину вольєра.Стелимо підлога з дощок в спальній частині вольєра.Встановлюємо дах також над спальною зоною.Красиві садові вазони з квітами можуть прикрасити готову споруду. Але це вже декоративне оформлення, яке слід виконувати у відповідності з власними смаковими уподобаннями.Знайомити чотириногого друга з новим житлом рекомендую тільки після того, як ви перевірите його на наявність гострих сколів, виступаючих деталей і інших травмонебезпечних місць. Справа в тому, що якщо перше враження від вольєра у собаки виявиться хворобливим, то вона може і зовсім його не прийняти.
У деяких випадках вольєри для собак своїми руками зводяться на фундаментах. Найчастіше це потрібно на ділянках з болотистій грунтом або нерівним рельєфом. Тому пропоную на додаток ознайомитися з короткою інструкцією заливки підстави пальового типу:
Габарити ям повинні відповідати парі цеглин
Готовий фундамент з цегляних паль з легкістю витримає вольєр навіть з дуже великим псом
Але слід враховувати, що зробити вольєр для собаки доведеться тоді з повністю закритим дошками підлогою.
Вольєр на палях не має зони вигулу, так як вона стала б ідеальним місцем для втечі
Ви ознайомилися з тим, як звести вольєр для собаки своїми руками, враховуючи особливості вашого чотириногого друга. Відео до цієї статті містить додаткову інформацію, а якщо залишилися питання, то задавайте їх у коментарях.
Якісний вольєр і вашому вихованцеві буде до вподоби, і вбереже вас від зайвих хвилювань