Кожен мріє про те, що присадибна ділянка біля заміського будинку буде тим благословенним місцем, яке дозволить відпочивати душею і тілом. Особливо у відпочинку є потреба зараз, так як напружений міський ритм вичавлює всі соки і енергію. У зв'язку з цим багато вирішують на присадибній ділянці зробити ландшафтний дизайн. Як бути якщо території для цього мало?
Можна розробити ландшафтний дизайн малого саду, найголовніше суворо дотримуватися природного подібності. Те, що природно, завжди буде красиво, з цієї причини необхідно докласти чимало зусиль, щоб майбутній ландшафт був привабливим.
Ключову роль відіграє природний рельєф ділянки. Бажано максимально його зберегти. Наприклад, якщо переважає схил, тоді насаждающие рослини повинні підкреслювати це. У деяких випадках може знадобитися перемістити грунт. Коли переважаючий рельєф рівнина, то ландшафт краще ускладнити, це робиться штучно.
Зверніть увагу! Наприклад, можна влаштувати улоговини, підпірні стінки, сухі струмки і гірки. Так, створений ландшафт на рівнині буде більш романтичним і різноманітним, навіть якщо сад має маленькі розміри.
Важливо стежити за тим, щоб створений сад не виявився в результаті композицією, яка складається з абсолютно не сумісних компонентів. Загальна картина повинна мати єдину ідею. Кожен складовий компонент повинен бути об'єднаний додатковими елементами воєдино щоб простежувалася одна тема. Наприклад:
Як це може виглядати на практиці? Наприклад, якщо будинок кам'яний, а на ньому є елементи кування, то по всій території саду можна використовувати елементи кування, рокарії, гроти тощо. Якщо ж будинок побудований з дерева, тоді головними героями ландшафтного дизайну буде дерево.
Зверніть увагу! Для вибору форм в ландшафтному дизайні можна використовувати різні лінії, наприклад, прямі, симетричні, геометричні схеми і так далі. Щоб надати ландшафту природність краще використовувати плавні контури і лінії.
Деякі допускають помилку, прагнучи розмістити в своєму саду якомога більше рослин і об'єктів. У цьому питанні важливо не допустити зайвого. У деяких випадках кращим рішенням буде установка однієї дерев'яної альтанки, ніж захарастити маленький сад архітектурними формами. Безумовно, при маленьких розмірах саду доведеться відмовитися установки басейну або великий дитячого майданчика.
Облаштування буде набагато скромніше. Наприклад, можна зробити невеликий штучна водойма, замість великої зони відпочинку слід обмежитися терасою. Щоб замаскувати непривабливі місця, наприклад, вздовж стін або забору можна посадити кучеряві рослини. Більш того, можна використовувати методику ярусного насадження.
Набагато складніше коли ділянка має вузькі розміри. В такому випадку нелегко зберегти загальну картину. Але і за таких обставин можна створити привабливий ландшафт. Наприклад, розділивши ділянку на кілька цікавих композицій. Більш того, можна змонтувати решітки з кучерявими рослинами або посадити живоплоти. Все це може візуально розширити простір. Особливо якщо на вузькій ділянці використовувати округлі форми.
Це лише деякі поради і нюанси того, як зробити на своїй присадибній ділянці невеликий острівець раю, який принесе чимало позитивних емоцій.