Серед популярних плодово-ягідних культур своє гідне місце займає вишня. Її плоди досить широко поширені в області кулінарії, до того ж у період цвітіння вишня дуже красива і здатна радувати око людини.
Чимале поширення серед садівників отримала кущова (або карликова) вишня.
Цей вид включає в себе кілька сортів, одним з яких є Маля. Свою назву ця вишня отримала за невелике зростання вишневого дерева.
Цвітіння вишні Малятко
Вишня Малятко вважається одним з кращих кущових сортів (серед яких Повстяна вишня і деякі види Японської вишні). Вона була виведена на плодово-ягідної селекційної станції в Саратові (у зв'язку з чим сорт ще називають Саратовської Малятком).Для того, щоб вивести це сорт, було здійснено схрещування сорту вишні Рання з дюком (так називається гібрид вишні і черешні) 1-2-29. Так як рослина володіє невеликою висотою, то вона не займе багато місця на дачі, що, безумовно, робить Дитину привабливою серед садівників.
Від всіх інших сортів кущовий вишні Малятко відрізняється дуже раннім дозріванням ― її врожай готовий до збору вже до середини червня. При цьому урожайність даного сорту досягає 20-25 кг плодів з одного дерева, що є досить великим показником. Вага одного плоду ― приблизно 5-6 м.
Малятко здатна добре витримувати холодні температури. Сорт відрізняється досить непоганий самоплідністю, а разом з тим він добре стійкий до кокомікозу (небезпечне грибкове захворювання вишні), про що свідчать численні відгуки садівників.
Можливо, вам сподобається стаття про Харитоновской вишні. Також Вам може знадобитися стаття про те, як виглядає вишня БессеяДо інших достоїнств Малятка можна віднести наступні:
Посадка саджанця вишні Малятко
Найбільш підходящим місцем для посадки Малятка є невелика височина.В таких умовах саджанці будуть захищені від потоків сильного холодного повітря. Так як Малятко є холодоустойчивым сортом, то може добре рости, в тому числі, в північних регіонах.
Перед тим як посадити рослину, слід уважно оглянути коріння саджанців ― чи немає на них дефектних ділянок або ж шкідників. Якщо такі виявляться, саджанець слід замочити протягом 7 годин у воді (можна додати зовсім небагато марганцю, стільки, щоб вода стала блідо рожевого кольору).
Дівчинка ― дуже світлолюбна рослина, тому при виборі місця посадки потрібно прикинути, чи не будуть сусідні дерева її затінювати. Бажано, щоб по сусідству взагалі не було високих рослин. Підійде супіщаних або суглинних грунт.
Важливий момент: обрана грунт повинна володіти достатньою рихлістю.
Кущова вишня Малятко
Після посадки саджанців виникає необхідність у подальшому догляді за ними.Догляд за саджанцями Малятка особливо нічим не відрізняється від догляду за іншими плодовими культурами. Потрібно стежити за тим, щоб під кущами вишні була пухкою, і не допускати проростання бур'янів.
Для цього достатньо 2 або 3 легенів розпушувань у літній період. Хоча вишня зазвичай стійка до нестачі вологи, полив кущів зайвим не буде.
Перший полив здійснюється безпосередньо після початку цвітіння, а другий ― як тільки розмір дозріваючих ягід почне збільшуватися.
Важливо знати: метою профілактики від шкідників у весняний період має проводитися побілка стовбура вишні.Як проявляються ознаки моніліозу у вишні, дивіться у цьому відео: