Андорра Варієгата – вічнозелений хвойний чагарник. З-за того, що кущ росте більше в ширину, а не у висоту, його називають горизонтальним.
Доросле рослина виростає вгору до 50-60 см, а в діаметрі сягає 2 метри.
Хвоя має яскраве забарвлення з блакитним відтінком в літній час, до зими колір змінюється на фіолетові відтінки. Кінчики гілок мають біло-кремовий відтінок.
Вирощується в якості декоративного прикраси саду. Добре поєднується з іншими видами рослин. Досить компактний, щоб не заважати мешканцям сусідніх саду.
Корисно знати, що до якості грунту ялівець Андорра Варієгата досить байдужий, тому не варто особливо захоплюватися добривами і підгодівлями після того, як кущ приживеться і піде в зростання.
Щорічно довжина гілок збільшується на 5 – 10 див. Особливо добре Андорра Варієгата росте на відкритих сонцю майданчиках, але і невеликого затінення сильно не боїться.
Спокійно терпить і спеку, і холод. Може якийсь час обходитися без поливу. А ось занадто частих поливів, коли грунт довго не просихає, він не любить.
Будьте обережні: плоди ялівцю Андорра Варієгата не їстівні.Розмножувати ялівець можна різними способами:
найпоширеніший спосіб – живцювання.
Рекомендується виконувати цю процедуру з середини квітня до початку травня.
Порада фахівця: краще всього брати живці у дорослої рослини віком 8 – 10 років. Для живців потрібно брати втечі від 10 до 15 див. Важливо гілку не відрізати ножем, а відламувати. Потім «п'ятка» обломанной гілки очищається від кори, а нижні хвоїнки обрізаються на довжину 2 – 2,5 см. Отриманий держак встромляється в горщик з сумішшю торфу і піску під кутом 30 – 50°, поливається, вкривається поліетиленом і ставиться в місце, де немає яскравого світла. Час від часу їх можна обприскувати водою.Через місяць – півтора саджанці укорінятимуться, і їх пересаджують в грунт на тимчасові грядки. На зиму грядки вкривають ялиновим гіллям або якимось іншим укривним матеріалом, наприклад, мішковиною. Року через 2-3 підросли кущі можна буде пересаджувати на постійне місце.
Горизонтальний ялівець нескладно розмножувати відводками. Для цього нижню гілку пришпилюють до землі, вільний кінець кріплять вертикально до забитого поруч кілочка, а місце пришпиливания закривають плівкою, щоб це місце було постійно вологим. Через рік вкорінену гілку відрізають від куща і пересаджують на нове місце.
Можливо, Вас зацікавить стаття про можжевельниках сорти Блю.Статтю про лікувальні властивості ялівцю читайте тут.
Щоб розділити ялівець, потрібно молодий кущ рано навесні підгорнути на висоту до 20 см так, щоб нижні гілки опинилися в землі і могли пустити корені. Все літо потрібно підтримувати вологість в цьому місці.У серпні кущ потрібно викопати разом із земляною грудкою. Потім акуратно розділити на потрібне чи можлива кількість, і кожен отриманий саджанець помістити в окремий горщик трохи більшого обсягу, ніж коренева система.
Горщики вкопати в землю. На зиму вкрити. Навесні саджанці разом з грудкою землі виймають з горщиків і садять в ями на постійне місце.
Якщо кущі будуть сідати в ряди, то потрібно копати ями на відстані не менше ніж 2 метри одна від іншої
Рада садівника: треба пам'ятати, що Андорра Варієгата хоч і компактний ялівець, але росте вшир горизонтально, і сусідні кущі не повинні заважати один одному.На дні посадкових ям потрібно зробити дренаж з керамзиту, щебеню або битої цегли. Присипати саджанці потрібно акуратно. Так, щоб шийка нового куща виявилася на рівні землі.
Розмноження ялівцю насінням зазвичай не практикується, так як з насіння не вдається отримати кущ з такими ж властивостями, як у «батьківського» куща.
Можливо, Вам також буде цікава стаття про види ялівцю сорти Віргінський.Про те, як вирощувати ялівець в квартирі, читайте в цій статті.
Дивіться відеоогляд від експерта про ялівець сорти Андорра Компакт: