В сучасних квартирах зазвичай не так багато вільного місця. Тому дбайливі господарі використовують балкон або лоджію для зберігання різних предметів, інструментів та іншого.
Це відмінне рішення. Але з часом балкон може перетворитися на смітник. Уникнути цього можна, якщо вчасно організувати достатньо місця для зберігання всього необхідного.
Варіантів багато, і кожен може підібрати найбільш підходящу конструкцію. Все залежить тільки від самого господаря і особливостей приміщення, в якому він проживає.
Конструкція і розміри балкона основний критерій для вибору полиць і матеріалів, з яких вони виготовлені.
відкритого балкона краще всього використовувати підвісні полички, на яких можна розмістити квіти, а також речі, які не бояться дощу і вітру.
Все що для цього потрібно – мотузка і дошка потрібного розміру. Прив'язавши в зручному місці 2 петлі до поручнів балкона, треба всього лише протягнути дошку і полку готова. Вона не буде дуже стійкою, але спокійно витримає кілька горщиків для квітів.
Більше надійний варіант – полиці, закріплені на стіні. Вони можуть бути відкритими, але не варто забувати про погану погоду. Сильний вітер може здути легкі предмети, так що краще подбати також про дверцятах. Це також захистить речі від вологи.
Але кращим рішенням буде засклити балкон, щоб вийти можливість проявити всю свою фантазію. У такому разі відразу виявиться кілька переваг:
У будь-якому випадку, в першу чергу треба провести виміри балкона, визначитися з тим, як будуть виглядати полиці, матеріалами і тільки після цього бігти в магазин за всім необхідним.
2 основні способу організації полиць:
Зверніть увагу! Зробити полицю і прикріпити її безпосередньо до стіни балкона дещо простіше, ніж виготовляти стелаж. Крім того, такі полички займуть набагато менше місця.
Однак і у стелажа є свої плюси: він більш надійний і виглядає красивіше. А ще, його можна буде приховати за дверцятами або фіранкою.
На це питання складно відповісти однозначно. Тому варто розглянути різні варіанти. В першу чергу – найбільш дешеві.
Для балконних полиць можна використовувати залишки старої дерев'яних меблів. Правда виглядати така полку навряд чи буде презентабельно. До того ж, на відкритому повітрі вона може покритися пліснявою і грибками.
Для збільшення терміну експлуатації балконних полиці з дерева рекомендуєтьсяя обробити її поверхню спеціальним просоченням (докладніше про те, як захистити дерево від вологи і гниття читайте тут).
З найбільш дешевих матеріалів для полиць можна ламіновану ДСП. Знайти лист не надасть праці. Його навіть можуть нарізати на потрібні шматки прямо на складі.
ДСП дешева, натуральна, міцна і красиво виглядає. Головне – не звичайну, адже без покриття пластиком вона швидко розбухне від сирості і полиці «поведе».
Також для створення полиць своїми руками можна застосувати дерево і фанеру, скло, пластик і металеві листи. Вибирати варто виходячи зі своїх переваг, наявного матеріалу і дизайну балкона, адже полички можуть стати відмінним прикрасою, якщо їх правильно використовувати.
Можливо, Вам буде цікава стаття про будівництво полиці для вина.Тут можна дізнатися, як зробити полицю у ванну.
Процес виготовлення книжкової полиці описує наступна стаття.
Найбільш зручні полиці відповідають певним параметрам. Оптимальною глибиною вважається 40-60 см. Але на балконі не так багато місця, так що можна обмежитися 35-40 см.
Між полицями варто залишити 30-50 див., щоб туди помістилося все необхідне. Відстань між кріпленнями не повинно перевищувати 1 метра.
Інакше з часом полку може прогнутися або відвалитися під вагою речей. Для монтажу буде потрібно:
За допомогою рулетки і рівня розмічаємо місця для майбутніх полиць. До стіни прикручуються кріплення. Головне – врахувати товщину полиць і стіни, особливо на зовнішній стороні балкона, щоб не пробити їх шурупами наскрізь. Після цього, в залежності від типу кріплень, можна покласти/повісити/прикрутити полку. Кутові полички встановлюються точно також.
Стелаж і шафа виготовляються трохи складніше:
Варіант зі стелажем не тільки надійніше. Це також можливість закрити речі від пилу, сонячних променів і цікавих очей. Найпростіше вкрутити під стелею пару шурупів і повісити ширму на мотузочці між ними.
Але також можна приробити по парі петель з боків і повісити дверцята. Всю необхідну фурнітуру можна без проблем купити в магазині. Головне – перевірити заздалегідь, щоб вони вільно відчинялися і не займали зайвого простору.
Є, звичайно, й інші варіанти фасадів: ролльставни і шафи-купе. Це допоможе заощадити місце і в той же час закрити полки на балконі, але конструкція роллставень займає певне місце, а в шафах-купе відкривається тільки одна стулка, що може бути незручно. Але в будь-якому випадку, кожен вибирає найбільш підходящий варіант за власним смакам.
З наступного відео Ви дізнаєтесь, як самостійно зробити стелаж на балконі: