Сайдинг – універсальний обробний матеріал, який включає максимальний спектр споживчих переваг: практично, красиво, недорого. Додаткові переваги сучасного матеріалу – термостійкість і екологічність, що робить сайдинг ідеальним рішенням при благоустрої житла, включаючи ремонт приміщень з підвищеною вологістю (туалет, ванна, кухня).
Сайдинг є високоякісним матеріалом з тривалим терміном служби і успішно використовується не лише в якості обробки стельової конструкції, але і як облицювальний матеріал для додання красивого і акуратного вигляду фасадів різних споруд. Відмітна особливість сайдинга для обробки стелі – матеріал, який легко чиститься і миється, не вимагає додаткових експлуатаційних витрат і прослужить багато років, не втративши первісного блиску.
Вініловий сайдинг – найпопулярніший облицювальний матеріал, але не єдиний, яким можна прикрасити поверхню над головою. Головна перевага сайдинга для обробки стелі – відсутність обмежень при виборі: власник приміщень може підібрати будь-який вид матеріалу, з урахуванням як місця установки і характеристик виробів, так і індивідуальних переваг:
Вініловий сайдинг – універсальний матеріал, який за спектром переваг (екологічність, довговічність, термостійкість, стійкість до гниття, корозії, недорога ціна, гарний зовнішній вигляд) визнаний ідеальним рішенням для обробки стелі. Головне при виборі – правильно підібрати відтінок (світлі тони – для низької стелі, темні – для високого), витримати оздоблення стелі на 2-3 тони світліше стін, обробити брус каркаса антисептиками і не брати комплектуючі і матеріал «впритул» (врахувати кількість стельового сайдинга з урахуванням відходів).
Оздоблення стелі сайдингом фактично складається з трьох етапів: 1) встановлення каркасу; 2) монтаж освітлювального обладнання; 3) кріплення оздоблювального матеріалу.
При обробці стелі своїми руками важливо пам'ятати, що технологія монтажу багата нюансами, і точно дотримуватися порядок робіт:
Спочатку необхідно виконати розмітку:
Потім закріпити брус, попередньо оброблений антисептиком, по відміченій лінії за допомогою саморізів (на дерев'яному стелі) або дюбелів (на бетонній поверхні) і прикріпити по периметру каркаса куточки.
Зверніть увагу! Фахівці вкрай не рекомендують використовувати в якості кріплення цвяхи – таке кріплення розхитається під вагою стелі і з часом будуть потрібні додаткові витрати на ремонт стельової конструкції!
На цьому етапі необхідно відзначити місця установки світильників, виконати канали для кабелю, встановити проводку і закріпити дроти. Для виконання отворів під світильники у смугах сайдинга рекомендується використовувати нагрітий ніж.
Укладка сайдинга полягає в установці смуг потрібної довжини в куточок і фіксації елементів до каркаса:
Після цього продовжити укладання сайдинга, ретельно промеряя діагональ приміщення. Останню панель необхідно обрізати по ширині і довжині, зафіксувати до каркаса, протерти стелю чистою ганчіркою – і акуратна поверхню над головою порадує око красивим зовнішнім виглядом!