Перепела — це невеликі домашні птахи, яких розводять з-за їх м'яса і яєць.
Яйця володіють унікальними цілющими властивостями і багаті цілим комплексом вітамінів, що неодноразово доведено на практиці.
Одна самка може виробити близько 200 яєць в рік, а це приблизно 16 яєць на місяць або 1 яйце за два дні.
Отже, 5 індивідів повністю здатні забезпечити даним продуктом всю сім'ю.
Перепелині яйця высиживаются в інкубаторі, а не звичним шляхом. Коли пташенята вилупилися, вони залишаються в інкубаторі на кілька годин для того, щоб обсохнути.
Потім вони пересідають в ящик зі стружкою, над якими розміщується червона лампа. Потрібен постійний обігрів і перші 3 тижні обов'язкове освітлення.
Це пояснюється великою потребою в їжі, так як навіть незначні перепади в харчуванні можуть послужити тим, що пташенята ослабнуть і навіть загинуть. Пташенят потрібно годувати звареними протертими разом зі шкаралупою перепелиними яйцями.
До отриманої маси додається просіяний комбікорм і подрібнена зелень. З часом з раціону виключаються яйця. Пташенята ростуть досить швидко, якщо порівнювати з курчатами, і вже на 20 день пересідають в клітини з дорослими особинами.
Після вилуплення перепела досить швидко ростуть, і самки вже через 35-40 днів дозрівають і дають перші яєчка. При цьому самки важать не більше 100 грам при маленькому розмірі. З настанням статевої зрілості самці досить часто кричать, а самки посвистують.
Несучок формують у табуни з особин віком 1,5 місяці. Присутність півників можливо, але зовсім необов'язково і не впливає на продуктивність. Фахівці стверджують, що незапліднене яйце містить навіть більше корисних речовин.
Кількість яєць залежить від віку і породи (яєчні або м'ясні). У перший період самка здатна приносити не більше 10 яєць на місяць, але ця цифра поступово буде збільшуватися і досягне 25. Таким чином, починаючи з десятка і стрімко збільшуючись, за 1 рік кількість яєць від однієї самки досягає 300 штук.
Важливо знати: швидкість дозрівання перепілок залежить від породи, але більшість самок готові нести яйця, починаючи з 1,5 місяця після вилуплення.Варто пам'ятати, що всі домашні перепела дають однаково якісну продукцію. Порода птахів впливає прямим чином на те, наскільки довго і інтенсивно будуть нестися самки.
Необхідно враховувати, що перепели яєчних порід несуться на 70-80% більше м'ясних порід. Важливо ще й те, що час шкарпетки м'ясних порід менше, порівняно з яєчними, які несуться весь рік. До того ж м'ясні породи несуться досить недовгий час, тоді як несучки не зменшують темпи весь рік.
Безперечним чинником безперервної шкарпетки яєць є правильні умови утримання і харчування, в які входить:
Птах в достатній кількості має отримувати збалансовані корми з наявними у складі рибного і м'ясокісткового борошна, а також гравієм і черепашками. Дані речовини мають високий вміст протеїнів, амінокислот і мінералів, що роблять яєчну шкаралупу міцною і більш товстої.
Перепелів потрібно годувати 3 рази на добу, при нормі одна птах з'їдає 30 грамів корму. Варто дотримуватися режиму харчування і годувати завжди в один і той же час. У перервах годівниці повинні стояти порожніми, тоді птах їсть з ще більшим апетитом.
Приводів для відсутності яєць може бути скільки завгодно, розглянемо їх детальніше:
Якщо дотримуватися нескладних правил по утриманню та догляду перепелів, проблем зі здоров'ям птахів, а також перепадів або зниження кількості яєць не буде.
Як починають нестися перепела, дивіться у наступному відео: