Безліч страв, приготованих з використанням картоплі, представлені в кухнях різних народів світу. Але найбільш відданими шанувальниками даної культури є жителі Білорусії.
Селекціонерам з цієї країни і вдалося вивести новий сорт картоплі — «Ласунок», який входить в десятку кращих, як в Росії, так і в Білорусії. Бульби, його не є найбільшими, що можна побачити на фото, але володіють прекрасним смаком.
Даний сорт ідеально підходить для приготування запіканок, смаженої картоплі, супів, пюре, також використовується в різних салатах і в якості начинки для пирогів.
Один кущ картоплі може налічувати близько 7-12 бульб округлої форми.
Приблизний вага середніх картоплини становить 100 -150 грам. Шорстка шкірка жовтого кольору, і біло–жовта м'якоть є його відмінними рисами від інших сортів.
Світло-зелена, пишна бадилля досить високо підноситься над землею при дотриманні всіх правил вирощування даної культури. Листові пластини середнього розміру, суцвіття у картоплі «Ласунок» білого кольору з жовтою серцевиною.
Сорт відноситься до середньопізніх, досить добре зберігається. Очі глибоко посаджені, але це ніяк не заважає їх проростання. Для цього їх потрібно за тиждень до посадки помістити в тепле, добре освітлене приміщення.
Особливістю сорту картоплі «Ласунок» є його стійкість до поїдання гички рослини колорадскими жуками.
В результаті чого підвищується врожайність даної культури, і знижуються витрати на засоби для обробки від вищевказаних шкідників.
Також у даного сорту непогані показники стійкості до ураження фітофторою, різними інфекціями.
Важливо знати: сорт картоплі «Ласунок» погано переносить посушливу погоду.Картоплю «Ласунок» підходить для вирощування в багатьох регіонах Росії.
Досвідчені садівники і городники, які купували раніше «Ласунок», відзначають його високу врожайність і відмінний смак.
Картопля даного сорту добре росте практично на будь-яких видах Грунтів, про що свідчать відгуки дачників, культуру вирощують у себе на ділянках.
«Ласунок» завоював популярність не тільки серед населення, але і у сільськогосподарських виробників, що займаються її вирощуванням в промислових масштабах.
Виділяють три напрями використання картоплі:
Підготовка Грунту для посадки картоплі включає наступний комплекс:
Багато садівники з року в рік садять картоплю насінням з власної ділянки, а потім скаржаться на низький урожай.
Забуваючи про те, що навіть самий якісний насіннєвий матеріал, придбаний у селекціонерів, радує великими обсягами великого картоплі протягом декількох років після його покупки.
Потім поступово зменшується кількість картоплі на одному курені, він ставати більш дрібним.
Треба періодично оновлювати насіннєвий матеріал. У разі якщо його не вистачає можна розрізати картошину на дві половинки, тим самим збільшити кількість посадкового матеріалу.
Після того, як земля достатньо прогрілася, можна приступати до посадки картоплі. Зазвичай цей захід доводиться на квітень – травень в залежності від кліматичної зони і регіону країни.
Посадка картоплі займає тривалий час, тому розпочати роботи краще рано вранці. Залежно від площі ділянки, його слід перекопати вручну або з допомогою техніки (мотоблока, трактора).
Картоплю сорту «Ласунок» можна садити звичайними або здвоєними рядами, а також в шаховому порядку. Найбільш поширеним способом вважається посадка картоплі в лунки, які роблять за допомогою лопати.
Спочатку землю піднімають, а в утворену ямку кладуть пророщений посадковий матеріал, потім її закопують. При подібному способі посадки відстань між рослинами повинна становити 30-40 см.
Саме воно дозволить сусідніх кущах по мірі зростання активно розвиватися і отримувати необхідну кількість сонячного світла. В іншому випадку вони будуть заважати один одному.
Ще один спосіб вирощування картоплі — в гребенях, який найбільш актуальний для грунтів з надмірною кількістю вологи. Для цього вручну, з допомогою мотики або трактора, роблять гребені, безпосередньо в які і садять картоплю насіннєву.
У випадках, коли зростання бадилля картоплі, тільки з'являється на поверхні землі, заважають бур'яни, слід здійснити прополку. У посушливу погоду слід провести полив рослин, інакше частина з них може загинути, а решта будуть погано рости.
Якщо грунт покрилася твердою скоринкою, яка ускладнює потрапляння вологи до коріння рослини, потрібно розпушити грунт з допомогою мотики. На закінчення можна сказати, що сорт картоплі «Ласунок» популярний багато років не дарма: його легко вирощувати, він не вимогливий до грунту, не потребує частих добрива і підгодівлі, має імунітет проти різних захворювань і шкідників, що володіє високою урожайністю і приємним смаком.
Як росте картопля сорту Ласунок, дивіться у наступному відео: