Всі ці склади не потребують захисному огородженні. Вони дають можливість механізації їх укладання.
Зараз розширюється використання штукатурної і обмазувальної гідроізоляції з полімерно-цементних і полімерно-бетонних розчинів.
Обклеювальна ізоляція — це багатошарове (зазвичай 2-3 шари) покриття з рулонних матеріалів. Воно в більшості випадків захищається штукатуркою, стягуванням або облицюванням.
Руберойд вже багато десятків років використовується, як рулонна обклеювальна гідроізоляція.
Традиційні обклеювальні матеріали:
Обклеювальна гідроізоляція з руберойду та пергаміну володіє стійкістю до утворення тріщин. Однак вона неміцна.
На фото гідростеклоізол — надійний і міцний оклеечный матеріал.
Тому зараз вона активно замінюється полімерними плівками. Або матеріалами з склопластика і склополотна з бітумним покриттям (наприклад, гідроізол, гідростеклоізол).
Лита вологоізоляція — це асфальтовий розчин, його товстий шар надійно захищає основу від вологи.
Лита гідроізоляція — це найнадійніша різновид захисту від вологи. Складається вона з гарячих асфальтових розчинів або мастик. Вони рівномірно розливаються по горизонтальній поверхні у кілька шарів. Частіше всього їх два-три. Загальна товщина покриття дорівнює 2-2,5 см.
Чи склад наливається в опалубку на стінах. Тоді шар покриття може становити 3-5 див.
Ціна литий гідроізоляції досить висока, і робити її складно. Тому вибирається вона лише в особливо відповідальних випадках.
Новітні матеріали, які нещодавно стали застосовуватися для литий вологоізоляції:
Керамзит один з найдешевших матеріалів для гідроізоляції.
Засипна ізоляція робиться сипучими гідроізоляційними матеріалами. Вони укладаються в водонепроникні порожнини і шари. Ті найчастіше захищаються опалубкою.
За призначенням і конструкції насипна вологоізоляція схожа на литий аналог. Однак у неї велика товщина (до 0,5 метра) і вона може служити додатковою теплоізоляцією при невисокій водонепроникності.
Найбільш поширені насипні матеріали:
Просочення дерев'яних підлог полімерним грунтом для збільшення вологостійкості.
Просочувальні гідроізоляційні матеріали використовуються для захисту будівельної продукції з пористою структурою:
Просочувальна гідроізоляція оптимальна для збірних конструктивних елементів, які піддаються сильним механічним навантаженням. Це:
Найбільш поширені просочувальні влагоізоляціонние склади:
Принцип роботи ін'єкційної гідроізоляції.
Робиться ін'єкційна вологоізоляція за допомогою нагнітання в'яжучих матеріалів у тріщини і шви споруд. Або в дотичний з ними грунт. Застосовується зазвичай при реставрації гідроізоляції.
Для ін'єкційної гідроізоляції зараз все ширше використовуються сучасні види полімерів. Це фурановая або карбамидная смола.
Ізоляція цоколя за допомогою монтованою вологозахисту.
Монтована гідроізоляція робиться з конструкційних елементів:
Вони фіксуються до основи монтажними зв'язками. Використовується така ізоляція в особливо складних випадках.
Новітні матеріали для монтованою захисту від води:
найпоширеніша різновид монтованою гідроізоляції — це поверхневі покриття. Вони комбінуються з ущільненням конструктивних, деформаційних швів і облаштуванням сполучень. Це створює безперервну напірну захист для споруди.
У більшості випадків поверхнева вологозахист працює на притиск.
Велике значення при влаштуванні поверхневої гідроізоляції має ущільнення компенсаційних швів. Це необхідно, щоб надати швах вологонепроникність і захистити їх від засмічення льодом, грунтом, плаваючим сміттям.
Крім вологонепроникності у ущільнень повинна бути висока деформаційна здатність і гнучкість. Це допомагає їм слідувати за деформаціями стикуються секцій, елементів конструкції.
Бентонітовий шнур для ущільнення швів.
найпоширеніші види ущільнювачів:
останнім часом з'явилися ущільнювачі зі склопластику і полімерно-бітумного герметика. Вони дають можливість облаштовувати більш надійні і прості ущільнення.
Приклад гідроізоляції, яка працює на відрив.
Ізоляція, що працює на відрив — це покриття, монтовані на ту сторону конструкції, яка зворотна водного напору.
Сфера застосування:
Матеріали, які використовуються для ізоляції, що працює на відрив:
Проникаюча гідроізоляція захищає від вологи глибинні шари конструкції.
Основою проникаючої гідроізоляції є сухі суміші. Вони складаються з кварцового піску, цементу і хімічно активних добавок.
Як працює проникаюча гідроізоляція: іони активної добавки, розчинені у воді, проникають всередину бетону за його порах. Там в ході хімічної реакції вони кристалізуються. Цим іони створюють надійний бар'єр для води:
Закупорюючи капіляри, проникаючий склад стає частиною матеріалу, який захищає.
Період служби проникаючої вологоізоляції дорівнює часу експлуатації бетонних споруд, які вона захищає. Відбувається це тому, що кристалогідрат, розташовуючись в товщі бетону і змінюючи його механічні якості, стає його частиною.
Інструкція виробників вказує, що така гідроізоляція додатково підвищує міцність підстави на стиск.
Напилюваної гідроізоляція використовується для захисту від проникнення або витоку води:
Напилюєме покриття створює монолітну мембрану, не пропускає вологу.
Це двокомпонентне покриття, яке складається з полімерної основи і затверджувача. Вони перед нанесенням ізоляції змішуються. Склад розподіляється по поверхні способом холодного напилення. Після його затвердіння на закритому підставі створюється міцна мембрана.
Гідності напилюваної гідроізоляції:
Розповім вам детальніше про гідроізоляції окремих елементів будівлі.
Схема захисту фундаменту гідроізоляційної мембраною.
Роботи з гідроізоляції фундаменту своїми руками передбачають такі етапи:
Вибираючи тип гідроізоляції, я рекомендую вам віддати перевагу покриття, що дозволяють при рівній ціною і надійності, механізувати роботу і уникнути її сезонності.
Попереджаю, гідроізоляція підвалів і фундаментів — це найважливіша і досить складна стадія будівництва. Моя практика показує, що усувати помилки монтажу гідроізоляції значно дорожче, ніж відразу якісно зробити роботу.
Для фундаменту використовуються різні типи вологозахисту. Зазвичай застосовуються рулонні гідроізоляційні матеріали. Якщо грунт проблемний, то оптимальне рішення — новітні ін'єкційні аналоги.
Вологоізоляція фундаменту обов'язково повинна включати в себе ущільнення холодних швів. Вони з'являються в результаті нерівномірного укладання монолітних плит, із-за появи мікротріщин при осіданні грунту або це міжблочні стики.
У більшості випадків для цокольної частини фундаменту вибирається обмазувальна вологоізоляція.
Щоб зробити правильно зовнішню гідроізоляцію підвалу або фундаменту, вам треба взяти до уваги такі фактори:
Вологозахист надземної частини підвалів, напівпідвалів і фундаментів у більшості випадків облаштовується обмазочными матеріалами. Але якщо грунтові води рясні, а дренаж влаштувати неможливо, цей метод виявляється неефективним. В результаті в підвальному приміщенні з'являється вогкість і вогнища цвілі.
Я пропоную вам хороший вихід з такої ситуації. Використовуйте для вологозахисту підвалу ін'єкційний матеріал. Застосовується він так:
Для бетонної підлоги оптимальне рішення — проникаюча вологозахист.
Для вологоізоляції бетонних підлог нерідко застосовуються проникаючі матеріали. Вони ефективні навіть для захисту підлог підвалу з серйозними тріщинами.
Але повністю гарантувати захист можуть тільки рулонні матеріали з полімерної плівки. Тому їх рейтинг так і високий. При приклеюванні стиків між ними, полотнища ізолятора створюють монолітний бар'єр, непроникний для вологи.
У ванній кімнаті, санвузлі, на кухні підлоги найчастіше захищаються від вологи плівковими або бітумними рулонними матеріалами. Поширений і спосіб фарбувальною ізоляції. Тоді підлоги у кілька шарів покриваються бітумними або полімерними лаками і мастиками.
У фарбувальної гідроізоляції є один серйозний недолік — невеликий термін експлуатації. Він дорівнює 5-6 років.
Дерев'яні підлоги краще захищати полімерною плівкою.
У вологозахисту дерев'яних підлог є дві особливості:
Пористі камневидное матеріали (цегла, пінобетон, вапняк, газобетон, керамзитобетон) на сирому Грунті піддаються капілярного підсосу води. Це веде до стрімкого зволоження стін і їх руйнування. Замерзання вологи взимку багаторазово прискорює цей процес.
Тому основу стін з пористих камневидное матеріалів потребує герметичній захисної відсіченні. Оптимальний варіант — використовувати для такої гідроізоляції полімерну плівку. З її допомогою перший або цокольний поверх відрізається від всіх зволожуємих конструкцій: цоколя, підземного ділянки цокольного поверху і фундаменту.
Схема відсічною вологоізоляції ін'єкційним складом.
Підходять для відсічною гідроізоляції і ін'єкційні матеріали.
Поширена багато років практика відсічення високими марками цементних розчинів малоефективна — вона просто не працює.
Підсмоктування води в стіну така гідроізоляція не припиняє повністю, так як розчин володіє порами. Сезонні цикли відтавання/заморожування поступово відкривають і починають розширювати капіляри в захисному покритті.
Це провокує початок підсосу вологи у стіни будинку. Вода остаточно відкриває пори і запускає процес руйнування конструкції.
Гідроізоляційні матеріали дуже різноманітні. Існує безліч їх типів і різновидів, призначених для захисту різних споруд та елементів будівель. Не ознайомившись з їх особливостями, ви не зможете ефективно застосувати гідроізоляцію.
Щоб наочно розібратися в темі, подивіться відео в цій статті. Якщо вам щось буде незрозуміло, задавайте питання в коментарях.