Кожна поважаюча себе господиня дачного наділу вважає, що на ділянці повинен бути квітник. Комусь може подобатися пишні, яскраво квітучі рослини, хто любить декоративні зелені насадження, які приваблюють своєю незвичайністю.
Часто їх вирізняє неординарність забарвлення, ажурність листя, покривна здатність.
Для любителів рослин з незвично розфарбованими природою листям можна вибрати хости. Сортів цієї рослини безліч, квітка невибагливий, може рости в тіні або півтіні, доглядати за ним не складно і під силу навіть новачкам у справі розведення квітів.
Як вже говорилося, хоста привертає до себе увагу не яскравими, пишно розпускається квітами, а декоративної забарвленням листя.
Рослина потрапила в Росію з Європи, хоча батьківщиною хости можна вважати Японію. Спочатку вона міцно зайняла своє місце в ботанічних садах, але привернула увагу ландшафтних дизайнерів і швидко переселилася у вуличні посадки, як декоративний елемент оформлення міських парків і скверів.
Власники заміських ділянок по достоїнству оцінили невибагливість у догляді і декоративність хости. Багаторічна трав'яниста рослина відрізняється красою забарвлення листя — це головна особливість і привабливість всіх видів хост. Забарвлення найхимерніші і різноманітні.
Листя можуть бути жовті, обрамлені зеленими смужками; голубуваті з зеленим відтінком; з різної форми і розмірів вкрапленнями. Розглянувши фото, можна вибрати забарвлення за душі і прикрасити свій дачну ділянку, тим більше, що цей вид налічує близько 3-4 тисяч сортів.
За забарвленням їх підрозділяють на кілька груп:
За літній сезон рослина не втрачає декоративності листя і завжди виглядає нарядно і незвично.
Підібрати необхідний розмір рослини можна по своєму смаку. Хости бувають мініатюрні, починаючи від 10-15 см розмірів листків, до гігантських від 80-до 120см.
Зверніть увагу: під час цвітіння з серцевини виростає довге стебло, на ньому розпускаються невеликі дзвонові суцвіття. Розпустилися дзвіночки не мають визначальної ролі, вони тільки підкреслюють декоративність листя.Кореневище всіх видів хост має безліч шнуровидних відгалужень, що дозволяє йому добре приростати і вбирати поживні речовини з Грунту, тому йому нескладно прижитися і швидко набирати силу і зростання.
Хоста невибаглива рослина, здатна рости в різних умовах.
При виборі посадкового матеріалу необхідно уважно розглянути кореневу систему рослини. Корінці повинні бути живими і міцними, довжиною близько 10-12 див. Краще, якщо у кущика буде дві-три ростові бруньки.
Варто взяти на замітку: найкращий час для посадки, ділення куща — весна або рання осінь. Пізніше кінця вересня, а тим більш пізньої осені, пересаджувати хосту недоцільно, вона може не встигнути вкорениться до заморозків, і всі праці підуть нанівець.Найчастіше хосту розмножують діленням куща, але іноді виникає бажання виростити рослину незвичайної забарвлення з насіння в домашніх умовах. У цьому випадку необхідно запастися терпінням і дотримувати всі умови та правила агротехніки, так як для отримання якісних проростків необхідно застосувати багато сил і умінь.
При діленні куща варто врахувати, що рослина має бути достатньо дорослим. Раніше 4-5 років розподіл маточного рослини не рекомендується. Відростки будуть погано вкорінюватися, а материнський кущ нарощувати нові листя.
Важливо знати: це рослина складно виростити з насіння в домашніх умовах.При підготовці місця посадки необхідно врахувати той нюанс, що хоста тіньолюбних. Це дає можливість прикрасити самі затемнені ділянки саду. Хороший результат дає вирощування рослини на березі водойми, невеликого ставка або поряд з хвойними, типу ялівцю, туї, сосни.
При посадці потрібно врахувати, що хоста не занадто вимоглива до грунту, але дає відмінний результат при висаджуванні її в легкий грунт, добре дренованому і зволожений. Варто враховувати — рослина погано переносить заболочені ділянки.
При посадці треба викопати ямку на підлогу багнета лопати, насипати невеликий дренажний шар, добриво (гній, компост, готову мінеральну суміш). Зробивши горбик з землі, посадити рослину, рівномірно розправивши всі корінці, засипати землею і злегка ущільнити, намагаючись не пошкодити кореневу систему.
В посадкову яму можна покласти кілька жмень свіжого гною, присипавши органіку шаром землі, інакше можна обпалити кореневища рослини.
Після посадки у відкритий грунт рослина необхідно полити і залишити в спокої на 3-4 дні. Перший час поливати потрібно раз в тиждень, поки рослина не приживеться. Верхній шар грунту добре захистить від висихання мульчування торф'яної крихтою або старими тирсою.
Відстань між знову посадженими рослинами варто витримувати не менше 30 див. Якщо садівники планують між хостами висаджувати інші квіти, то розміри висадки потрібно збільшити до 1 метра.
При посадці потрібно стежити за тим, щоб брунька росту перебувала на рівні землі. Якщо вона вища, то до рослині можна підсипати грунт, якщо нижче, то злегка відгребти грунт.
Рослина не вимоглива до грунту і регулярного догляду, але для отримання відмінної декоративності листя потрібно періодично застосовувати підживлення мінеральними добривами.
Якщо під час посадки посадкова лунка була добре удобрений, то хоста може рости 2-3 роки без внесення добрива, якщо у садівників немає можливості підживлювати рослину частіше. Але все-таки періодичне сезонне добриво посадок хости краще проводити навесні, на початку періоду зростання, під час початку цвітіння та після нього, для закладання майбутніх зростаючих нирок.
Азотні підживлення застосовують навесні, коли наростає зелена маса. Після цвітіння вносять калієво-фосфорні добрива. Прибирання бур'янів, поливи, та розпушування землі між рослинами, дадуть свій результат і порадують садівників гарною декоративною зеленню.
Варто запам'ятати: для збереження розмірів листя все квітконоси варто вирізати.Перед зимовим мінусовими температурами, особливо в Північних районах і в Сибіру, рослина потрібно замульчувати, щоб захистити від вимерзання.
Найчастіше на дачних ділянках, для оформлення клумб, декорування простору біля водойм, оформлення підстави «альпійських гірок» можна зустріти хосту «Патріот». Вона розростається в ширину до 120 см, досить декоративна, в висоту, при регулярному догляді, може досягати 60 див.
Яскраво зелене листя з химерної білою окантовкою відразу кидаються в очі. Розрісся кущ виглядає урочисто, з-за чого, скоріше всього і отримало назву сорту.
Ще один сорт, з нещодавно виведених, але отримали популярність у любителів вирощувати хости — Біле Перо. Абсолютно незвичайною, вершково-білого забарвлення листя, ефектно виглядають на тлі темної зелені хвойних рослин. У такому дизайнерському рішенні дуже красиво будуть виглядати і інші сорти хост.
При підростання листя, на них з'являються чіткі поздовжні зелені прожилки. Порядок посадки, підгодівлі і догляду за цими сортами не відрізняється від решти представників рослин виду хост.
Вирощуючи різні види хост, можна перетворити самий запущений і непоказний ділянку дачної ділянки, а непримітному прудику надати вигляд вишуканого водойми.
Безліч фото хости дивіться у наступному відео: