Абрикос – теплолюбна високе дерево. У нього солодкі плоди, які просто неможливо не любити. З них можна робити смачні:
В цьому фрукті багато корисних вітамінів і часте вживання його в їжу дозволить тримати себе в тонусі і підніме настрій. Існує безліч різних сортів і видів абрикоса.
Є ранні, середньоранні і пізні. Плоди різних сортів мають різну форму, колір, текстура, запах і смак.
Так само відрізняється і догляд за деревом. Але які ж сорти можна все-таки вважати кращими? Грунтуючись на відгуках досвідчених садівників, можна виділити три основних, а саме: Мелітопольський, Ананасовий і Королівський.
Абрикоса сорту «Ананасний»
Цей сорт вважається кращим серед середньостиглих. Дерево вважається середньорослих, з широкою, розкидистою напівкруглої кроною. «Ананасний» абрикос починає плодоносити на третій – четвертий рік після посадки.
Але якщо на ділянці є інші сорти абрикоси або сливи – це стане плюсом. Від того, яке дерево знаходиться по сусідству, смак плодів може змінюватися.
«Ананасового» абрикоса середні, але найчастіше зустрічаються великі плоди 35-50 р. У залежності від догляду розмір плодів може бути різний – стандартні і малі. Має овальну, витягнуту форму з гострими дзьобиками.
Можливо, Вам буде цікава стаття про ранніх, пізніх і середніх сорти абрикоса.Статтю про те, як виростити солодкі абрикоси сорту «Тріумф сєвєрний» читайте тут.
Є цікава стаття про те, які сорти абрикоса підходять для вирощування на Уралі і в Сибіру.
Колір – яскраво-оранжевий з яскравим, боковим червоним рум'янцем. Шкірка у плодів не дуже щільна. Часточки відокремлюються просто. М'якоть має щільну структуру, оранжевого кольору, має стійкий аромат, незвичайний присмак і солодкий, соковитий смак.
Кісточка витягнута, схожа на сливову. Ядро дуже солодке з приємним пряним, горіховим ароматом.
Переклад:
1. Рясна врожайність. 2. Плоди мають високі смакові якості. 3. Самоплідний. 4. Стійкість до різних хвороб і шкідників. 5. Відрізняється посухостійкістю. 6. Морозостійкий. 7. Має хорошу транспонтабельность.
Зверніть увагу: «Ананасний» абрикос є самоплідних. Навіть якщо дерево буде в єдиному екземплярі, воно все одно буде добре плодоносити.Недоліки:
1. Після перезрівання плоди швидко обсипаються і практично не тримаються на дереві.
Ідеально підійде для закочування соків з часточками. Вони залишаються щільними навіть після переспевания.
Нижче, ми пропонуємо Вам подивитися відео про абрикосі сорту «Ананасний»:
Абрикос «Мелітопольський ранній»
Дерево середньоросле, має широку крону. У порівнянні з теж популярним сортом абрикоса «Червонощоким», у цього зимостійкість вище. Саджанці «Мелітопольського» абрикоса починають давати плоди на четвертий – п'ятий рік після посадки.
Плоди середні, 30-45 г, овальної, майже круглої форми. Шкіра у абрикоса тонка, яскраво-помаранчевого кольору з апетитним червоним рум'янцем на боках. Всередині плід м'ясистий, часточки середньої щільності, м'якоть соковита має стійкий аромат і дуже солодкий на смак.
Переклад:
Він є хорошим вибором для регіонів з холодними і затяжними зимами. Більш стійкий до морозів, ніж інші абрикоси, а значить, після морозів ви все одно зберете багатий урожай.
Абрикос «Мелітопольський пізній»
Пізньостиглий сорт, який отримали з допомогою схрещування двох інших — «Краснощок» і «Хурмаи». Дерево вважається швидкозростаючим, з широкою, густою кроною. Починає плодоносити на четвертий-п'ятий рік з моменту посадки.
Цікаво знати, що плоди у «Мелітопольського» пізнього відрізняються від плодів раннього. У цього вони більші, 40-60 р. Мають овальну форму, трохи стиснуті в боках, на кінцях маю невеликі, гострі дзьобики.
Шкірка у пізнього абрикоса теж відрізняється. Вона товста і щільна, забарвлена в оранжевий колір з ніжним рум'янцем. Плоди менш соковиті, але солодкі. Мають невелику кислинку.
Цікавий факт: дерево абрикоса зростає до 100 років. Більшість сортів стійкі до посухи та морозів.М'якоть у плодів оранжевого кольору, щільна, має стійкий аромат. Кісточка досить велика. Легко відділяється від м'якоті. Має абрикосовий аромат і солодкуватий смак.
Переклад:
1. Висока врожайність. 2. Плоди дозрівають швидко. 3. Стійкий до різкої зміни температури. 4. Морозостійкий. 5. Стійкий до багатьох хвороб, що вражає більшість інших сортів. 6. Має гарну транспортабельність.
З нього виходять чудові сушені фрукти. Плоди менш соковиті і солодкі, так що сушка пройде швидше, а плоди будуть дієтичними.
Абрикоса сорту «Королівський»
Сорт має французьке походження. Дерево вважається сильнорослою з широкою гіллястою кроною. Плоди у «Королівського» абрикоса великі. Мають довгасту, округлу форму з широкою, глибокою борозенкою.
Шкірка плоду з пушком, щільна, насиченого оранжевого кольору з червоним рум'янцем на сонячній стороні. М'якоть дуже соковита, має особливий аромат і солодкий смак з домішкою легкої кислинки.
Кісточка буває середньої і великої величини. Ядро не має різкого аромату, на смак гіркі.
Переклад:
1. Висока врожайність. 2. Морозостійкість.
Недоліки:
1. Має погану транспортабельність.
Він добре плодоносить. Завдяки соковитою і солодкої м'якоті плоди підходять для варення і джемів.
В незалежності від вибраного сорту, щоб ваші абрикоси добре плодоносили, їх потрібно щорічно обрізати і оновлювати крону. Також варто не забувати про добрива та постійного поливу. Від цього залежить кількість і розмір плодів.
Вибираючи запропоновані сорти, сподіваємося, що у вас завжди буде багатий урожай, т. к. вони вважаються морозостійкими, а для абрикоса це важливо, адже це дуже ніжне рослина. Вибираючи один із цих абрикосів, – ви не пошкодуєте про своє рішення!
Пропонуємо Вам подивитися відео про особливості сорти абрикоса «Мелітопольський ранній»: