Універсальним способом оновити старі і вже порядком обридлі стільці стане пошиття текстильних чохлів. Вони здатні змінити не тільки зовнішній вигляд стільця, але і внести в домашній інтер'єр нові фарби.
Додати затишку кухні або їдальні, шику – вітальні і пустотливий безпосередності дитячій кімнаті, з цими завданнями чудово впораються чохли на стільці.
Актуальне використання оформлення стільців і для проведення банкетів кафе і ресторанах. Стільці в чохлах виглядають особливо урочисто і стильно.
Крім декоративної функції, чохли вирішують питання захисту стільця від забруднення. У побуті нерідко трапляються казуси, залишають на оббивці характерні позначки. А якщо в будинку є діти або домашні тварини, захист стільця тканиною просто необхідна. Чохли легко зняти і випрати. А при необхідності завжди можна зшити новий замість зіпсованого.
Чохли на стільці відрізняються між собою по своєму призначення, формі і фактурі. Строгі і милі, формальні і незвичайні – можна підібрати чохли для будь-якого випадку і стільця.
Дитячий стільчик для годування прикрасить чохол з тканини з яскравим принтом або вишивкою, стілець з дерева — гарна накидка на спинку і сидіння, зшита їй в тон. Незвичайний чохол можна зшити навіть на стілець для риболовлі, правда краще він виглядатиме на моделях з високою спинкою.
В залежності від потреб і завдань, що вирішуються, чохли на стільці можна розділити на:
За формою чохли можна розділити на три групи:
Тканина для пошиття чохлів повинна підбиратися виходячи з призначення стільця. А також відповідати загальним дизайнерським рішенням кімнати.
Для пошиття святкових чохлів підійдуть практично будь-які види тканин, навіть самі легкі і декоративні.
Часто використовуються шторні види тканин завдяки привабливому зовнішньому вигляду і невисокою вартістю.
До питання вибрати тканини для повсякденних чохлів потрібно підійти грунтовно.
Для пошиття чохлів на кухонні стільці краще підбирати недорогі міцні тканини. Ідеально підійде бавовна або суміш бавовни та віскози. Тканина повинна легко розгладжуватися, не линяти при пранні і не утворювати зачіпок при найменшому дотику. Забарвлення може бути сама різна. Красиво виглядають чохли, що підходять під скатертину на столі, фіранки або прихватки.
Настрій вітальні, як правило, більш витримане і суворе. Для чохлів в цю кімнату краще підібрати тканину з розряду меблевих. Вона міцна і презентабельно виглядає. Можна підтримати забарвлення дивана або штор, підібравши для чохлів на стільці схожу тканину.
Дитяча кімната підтримує найоригінальніші ідеї. Для чохлів може використовуватися як гладка бавовняна тканина, так і фліс або навіть хутро. Можна використовувати і старі джинси, пошивши з них приколи чохли на стільці з кишенями.
Викрійка для чохла на стілець прямо залежить від форми спинки і сидіння, від того, зроблені ніжки стільця перпендикулярно підлозі або розташовані під кутом.
Неможливо підібрати універсальну викрійку для чохлів, яка б підходила до будь-якого стільця. Тому для кожного конкретного стільця доведеться будувати індивідуальну викрійку.
Етапи побудови викрійки:
Пошиття чохла на стілець тільки виглядає складним. Вивчивши питання і приклавши трохи терпіння і праці, впоратися із завданням зможе навіть починаюча швея.
У чому успіх визначає заходи конфігурація стільця і складність моделі чохла. Почати краще з простого стільця і недорогої тканини.
Розглянемо поетапний процес пошиття чохла на стілець прямокутної спинкою та сидінням своїми руками.
Для пошиття чохла на стілець з прямокутної спинкою та сидінням потрібно заміряти:
Перед тим, як переходити до повномасштабного розкрию, рекомендується зробити схематичний креслення.
В нашій моделі чохла буде всього три деталі: довгий прямокутник, який закриє собою спинку, сидіння і відстань до підлоги спереду і ззаду, а також два прямокутника бічних деталей від підлоги до сидіння.
Ширина основного прямокутника буде дорівнювати ширині стільця з надбавкою 2 см з кожної сторони.
Довжина прямокутника складається із значень висоти спинки від підлоги, від верхньої частини стільця до сидіння, глибини сидіння і висоти ніжок. Варто зробити надбавку по 1.5 см з кожної зі сторін.
Оскільки розглянута нами модель стільця не припускає складною викрійки, можна пропустити етап побудови креслення на папері і примірку паперової викрійки на стільці. Кроїти деталі чохла можна одразу на тканини, користуючись даними з схеми.
Увага! при перенесенні викрійки на тканину, варто враховувати положення частковій нитки. Всі деталі бажано кроїти по частковій.Креслити на тканини можна за допомогою крейди, мила або простого олівця. Зручно скористатися лінійкою, оскільки всі сторони викрійок прямі.
Коли деталі майбутнього чохла викроєні, можна переходити до пошиття. Послідовність виконання операцій:
Наш чохол, зшитий своїми руками, готовий!
Наступні рекомендації можуть виявитися корисними при пошитті чохлів на стілець:
Дивіться відео-урок як зшити чохол на стілець своїми руками: