» » Як укласти підлогу в дерев'яному будинку

Як укласти підлогу в дерев'яному будинку



Все про влаштування підлог

Дерев'яна підлога міцно утримує лідируючі позиції, незважаючи на появу інноваційних 3-D технологій. Сучасний дерев'яна підлога є поліпшеним варіантом звичного настилу, так як технологія його пристрою дозволяє надати конструкції різні характеристики – тепло-, звукоізоляційні. Тому до початку робіт необхідно вивчити рекомендації фахівців, правильно вибрати матеріал і вивчити нюанси монтажу.

Дерев'яна підлога – це красиве, довговічне, рівне і тепле покриття з екологічно чистого матеріалу. Головні переваги підлоги з різних порід деревини – здоровий мікроклімат внутрішніх приміщень і природний повітрообмін. Сучасний дерев'яна підлога – це не тільки звична одношарова конструкція з дощок на лагах, популярні двошарові підлоги з настилом фрезерованих або шпунтованих фальцьованих дощок з шипами різної форми (сегментною, прямий, трапецієподібної).

Дерев'яна підлога фото

Дерев'яна підлога: як вибрати матеріал?

Перше, що потрібно знати при виборі екологічно чистого покриття, – сучасний дерев'яна підлога є не тільки елементом декору, але практичним рішенням, так як дозволить сховати комунікації і забезпечити тепловий і акустичний комфорт. Якісні, естетичні та експлуатаційні характеристики підлоги багато в чому залежать від виду деревини:

  • Бук – тверда деревина різних відтінків (від бурого до рожево-жовтого) з характерними темними штрихами в поздовжньому розрізі. Такі дошки легко фарбуються, не змінюють колір при обробці лаком і використовуються для імітації покриття під «горіх» або «червоне дерево».
  • Клен легко піддається обробці, вологостійкий, не жолобиться, легко фарбується, а білувата деревина «з блискітками» створює ефект шовку в інтер'єрі. При виборі клена можна створити імітації акації або самшиту.
  • Дуб є твердою, міцною деревиною, яка відрізняється яскравою текстурою, прослужить багато років і не покоробиться. Колір покриття може бути будь – яким- від бурого до жовтого і блідо-рожевого.
дерев'яна підлога з дуба фото
  • Ясен з жовтими і рожевими прожилками є пружною та щільною деревиною, який підкреслить респектабельність інтер'єру. Єдиний мінус – деревина чутлива до температурно-вологісним перепадів, тому обов'язкова обробка лаком.
  • Модрина – це тверда і щільна деревина різних відтінків (від золотистого до жовтого) з відмінною особливістю: матеріал не схильний до дії комах. Найціннішими вважаються дошки з деревини, що виростає в Сибіру, водо - і морозостійкий матеріал.

найпопулярнішим матеріалом по співвідношенню якість/ціна є сосна – деревина різних відтінків (від жовтувато-червоного до блідо-жовтого) з приємним ароматом. При виборі сосни рекомендується віддати перевагу деревину середньої щільності з малим вмістом смілка (смоли). Крім того, для укладання дерев'яної підлоги використовуються паркетні дошки з пазами з деревини і недорога клеєна тришарова паркетна дошка. Підлогове покриття дерев'яної підлоги може бути будь – яким- від звичного лінолеуму і ламінату до керамограніта, ковроліну або коркової підлоги.

Технологія укладання дерев'яної підлоги

Сучасні технології укладання – це поєднання давньої техніки настилу дощок і нових рішень, які дозволяють підвищити стійкість, якість покриття і спростити монтаж. Головне при виборі технології – забезпечити мінімальний прогин і максимальну жорсткість покриття, а також стійкість до стирання, водостійкість, пожежобезпечність, гігієнічність, хорошу звуко - і теплоізоляцію. Основних видів покриттів два:

  1. одношарові представляють собою просту конструкцію, в якій настилають дошки на лаги або без них.
  2. двошарові – більш складне рішення, так як потрібно виконати монтаж чорнової підлоги, укласти утеплювач і чистову підлогу.
Технологія укладання дерев'яної підлоги

Технологія монтажу одношарового підлоги:

  1. Встановити лаги – дерев'яні бруси перетином 50х50 або 60х60 мм на стіни зрубу або фундамент. У дерев'яному будинку, як правило, потрібно розташувати лаги між несучими опорними балками.
Технологія монтажу одношарового статі фото

Якщо підлога запланований на опорних стовпах, то потрібно спочатку укласти систему несучих балок, а потім – сітки з лад.

Зверніть увагу! На цьому етапі важливо правильно відрегулювати висоту лад за допомогою клинів з деревини або тонкої фанери! Для кріплення клинів рекомендується використовувати довгі цвяхи або саморізи для дерева.

  1. Укласти чистової або чорнова підлога. Якщо планується укладання підлогового покриття (ламінат, лінолеум, ковролін), то можна укласти необрізну дошку. Тим, хто цінує ефектний вигляд натуральної деревини, рекомендується укласти шпунтовані дошки.
Укладання чистової і чорнової підлоги фото

При укладанні першої дошки обов'язково відступити від стіни 1,5 см, просвердлити отвори для шурупів і зафіксувати покриття. Всі дошки необхідно укладати на кожну лагу і зміцнювати. Останній етап робіт – монтаж плінтуса: акуратно закрити всі щілини між підлогою і стіною. Після укладання чистового статі потрібно додатково обробити (циклювання) і захистити покриття (покрити лаком).



Похожие предложения
Дата добавления: 17-05-2017, 19:20
Статьи по теме
Установка вертикальних жалюзі своїми руками
Двері і вікна Сьогодні найпопулярнішими видами жалюзі по праву вважаються вертикальні....
Стелю з вагонки: різновиди матеріалу і покрокова інструкція кріплення
Оздоблення стелі вагонкою сьогодні користується величезною популярністю. В першу чергу...
Як побудувати дерев'яний паркан на дачі своїми руками
Ландшафтний дизайн Кожен, хто має власний будинок, замислюється над тим, як зекономити...
Як садити баклажани на розсаду: вибір насіння і ґрунту, посів і вирощування, поради дачників
Баклажани, мабуть, одна з найбільш вимогливих овочевих культур як до посадки, так і до...
Як і чим пофарбувати дерев'яні сходи: вибір фарби, технологія фарбування
Дерев'яні сходи може стати відмінним елементом інтер'єру будинку, а також яскравою...
Аерація газону: що це таке і чи можна провести процедуру своїми руками
Красивий смарагдовий газон, будь то місце біля декоративного водоймища, територія для...
Інтер'єр кухні в стилі прованс: ідеї по оформленню дизайну, фото
Яскраво-блакитне небо, зелені виноградники, оливкові гаї і білі будиночки на тлі...
Шпонований МДФ: особливості профілів, панелей, плінтусів, що це таке, відео і фото
Звичайно, спочатку нам належить розібратися - шпонований МДФ - що це таке, і які...
Металлопластиковые двери: виды, применение, обслуживание
Все мы уже привыкли, что при замене старых окон на металлопластиковые, как правило,...