Дерев'яна підлога міцно утримує лідируючі позиції, незважаючи на появу інноваційних 3-D технологій. Сучасний дерев'яна підлога є поліпшеним варіантом звичного настилу, так як технологія його пристрою дозволяє надати конструкції різні характеристики – тепло-, звукоізоляційні. Тому до початку робіт необхідно вивчити рекомендації фахівців, правильно вибрати матеріал і вивчити нюанси монтажу.
Дерев'яна підлога – це красиве, довговічне, рівне і тепле покриття з екологічно чистого матеріалу. Головні переваги підлоги з різних порід деревини – здоровий мікроклімат внутрішніх приміщень і природний повітрообмін. Сучасний дерев'яна підлога – це не тільки звична одношарова конструкція з дощок на лагах, популярні двошарові підлоги з настилом фрезерованих або шпунтованих фальцьованих дощок з шипами різної форми (сегментною, прямий, трапецієподібної).
Перше, що потрібно знати при виборі екологічно чистого покриття, – сучасний дерев'яна підлога є не тільки елементом декору, але практичним рішенням, так як дозволить сховати комунікації і забезпечити тепловий і акустичний комфорт. Якісні, естетичні та експлуатаційні характеристики підлоги багато в чому залежать від виду деревини:
найпопулярнішим матеріалом по співвідношенню якість/ціна є сосна – деревина різних відтінків (від жовтувато-червоного до блідо-жовтого) з приємним ароматом. При виборі сосни рекомендується віддати перевагу деревину середньої щільності з малим вмістом смілка (смоли). Крім того, для укладання дерев'яної підлоги використовуються паркетні дошки з пазами з деревини і недорога клеєна тришарова паркетна дошка. Підлогове покриття дерев'яної підлоги може бути будь – яким- від звичного лінолеуму і ламінату до керамограніта, ковроліну або коркової підлоги.
Сучасні технології укладання – це поєднання давньої техніки настилу дощок і нових рішень, які дозволяють підвищити стійкість, якість покриття і спростити монтаж. Головне при виборі технології – забезпечити мінімальний прогин і максимальну жорсткість покриття, а також стійкість до стирання, водостійкість, пожежобезпечність, гігієнічність, хорошу звуко - і теплоізоляцію. Основних видів покриттів два:
Якщо підлога запланований на опорних стовпах, то потрібно спочатку укласти систему несучих балок, а потім – сітки з лад.
Зверніть увагу! На цьому етапі важливо правильно відрегулювати висоту лад за допомогою клинів з деревини або тонкої фанери! Для кріплення клинів рекомендується використовувати довгі цвяхи або саморізи для дерева.
При укладанні першої дошки обов'язково відступити від стіни 1,5 см, просвердлити отвори для шурупів і зафіксувати покриття. Всі дошки необхідно укладати на кожну лагу і зміцнювати. Останній етап робіт – монтаж плінтуса: акуратно закрити всі щілини між підлогою і стіною. Після укладання чистового статі потрібно додатково обробити (циклювання) і захистити покриття (покрити лаком).