Оздоблення стелі вагонкою сьогодні користується величезною популярністю. В першу чергу це обумовлено тим, що поверхня виходить ідеально рівною і може мати різний колір.
Крім того, позитивною якістю можна також назвати швидкість монтажу. Обшивка стелі всього стелі може зайняти всього лише декілька годин. Всі роботи можна виконати самостійно, головне — вивчити кілька основних моментів щодо виконання роботи.
Для початку необхідно визначитися з тим, яку вибрати вагонку для обробки. На сьогоднішній день в магазинах можна зустріти різні варіанти.
Серед найпопулярніших варто виділити кілька різновидів вагонки:
Натисніть тут, щоб переглянути зображення
Це важливо: при виборі вагонкиследует враховувати особливості приміщення.наприклад, для ванної та кухні варто вибрати вироби з пластика або алюмінію. Дані матеріали не піддаються впливу вологи і зберігають свій первісний вигляд протягом всього терміну експлуатації.
Можливо, вам буде цікаво дізнатися, як зробити декоративні балки на стелю.Читайте тут про утеплення будинку піноплекс.
З цієї статті ви дізнаєтеся, що таке молдинг.
В дерев'яному будинку краще буде виглядати вагонка з деревини, оскільки вона більш гармонійно буде виглядати в загальному інтер'єрі. Для лазні також можна вибрати такий матеріал.
Незалежно від обраного варіанту необхідно попередньо ознайомитися з тим, як правильно робити і кріпити панелі вагонки.
Для того, щоб самостійно виконати всі монтажні роботи,слід заздалегідь підготувати всі інструменти та матеріали.
Для роботи з вагонкою буде потрібно:
Для кріплення панелей необхідно підготувати каркас. Для цього можна використовувати дерев'яні балки. До металевого профілю кріпити вагонку набагато складніше, особливо якщо використовується дерев'яна різновид.
Це важливо: решетування повинна бути виконана якісно, а поверхню ідеально рівною. У цьому випадку вагонку буде легше стикувати і укладати.Для цього потрібно використовувати гідроуровень, оскільки він гарантує максимально точні показники. Після того як каркас і обрешітка виконана, можна приступати до кріплення панелей.
Якщо передбачається обробляти всі приміщення вагонкою, то слід обшити стелю нею вперед обробки стін. Після того як каркас готовий, можна починати кріпити панелі.
Перша панель повинна кріпитися на відстані 2-4 мм від стіни. Це дозволить вільно рухатися панелей, при цьому момент деформації буде повністю виключений.
Друга смуга вагонки кріпитися до першої з допомогою спеціального сполучного замку. панелі потрібно з'єднувати під невеликим кутом, це дозволить активувати паз-замок.
Всі наступні елементи кріпляться за таким же принципом. Для того щоб виконати кріплення панелей до дерев'яного каркаса, варто використовувати маленькі гвоздики або саморізи.
зауважте: бажано контролювати, щоб гвоздики не пошкодили замки, тому варто використовувати маленький молоток.
В тих місцях, де передбачається розташування світильників, варто зробити заздалегідь отвори. Після закріплення такої панелі це дозволить витягти без труднощів провід назовні. Остання панель вагонкипосле закріплення до стелі повинна забиватися спеціальними кілочками, які відділятимуть вагонку від стіни.
У деяких випадках виникає потреба розрізати панель по всій довжині, оскільки по ширині вона може не увійти в інше місце. Закріплення останньої панелі здійснюється таким способом, як і перша.
Після того як установка всіх панелей закінчена, можна приступати до завершального етапу — обробці.
Для початку варто підготувати стельовий плінтус. Він вирізається за розміром і відразу готуються кутові з'єднання. Рекомендується вибирати плінтус, який підходить за кольором і фактурі до загального стелі. Це дозволить досягти гармонії і в усьому інтер'єрі.
Закріпити стельовий плінтус можна за допомогою саморізів або спеціального клею. Все залежить від того, з якого матеріалу виконаний плінтус.
Коли на кухні або в кімнаті використовується дерев'яна вагонка, то не варто її відразу покривати шаром фарби. Рекомендується використовувати лак, який одночасно захистить дерев'яне покриття від негативного впливу навколишнього середовища і збереже первозданний вид стелі.
Читайте тут про оформлення стелі молдінгом.З цієї статті ви дізнаєтеся, як утеплити стелю пеноплаксом.
Всі роботи можна виконати самостійно, але, якщо немає необхідного досвіду в подібній справі, варто звернутися за допомогою до фахівців. Що стосується питання, скільки коштує монтаж вагонки на стелю, то роботи будуть залежати від обсягів, використовуваних матеріалів і термінів виконання.Стелю з вагонки може бути використаний в будинку з бруса, на дачі, навіть в квартирі та офісі. Це пояснюється тим, що даний матеріал є практичним видом обробки, який прослужить тривалий час і при цьому вартість відносно невисока. До того ж встановити її без особливих проблем можливо своїми руками.
З цього відео ви дізнаєтеся про монтаж вагонки на стелю своїми урками: