» » Индоутки - розведення зміст догляд в домашніх умовах

Индоутки - розведення зміст догляд в домашніх умовах



Серед аматорів-птахівників ось вже четвертий десяток років неослабним інтересом користується індокачка. Багато обивателі вважають, що походженням ця порода зобов'язана схрещування індика і качки. Звідси і така назва.

Втім, це далеко не так. Справжнє назва породи – мускусна качка, що відбулося від розпізнавального властивості птиці безперервно виділяти жир з запахом натурального мускусу з пухких наростів на дзьобі і голові.

Французи назвали породу не менш оригінально – Барбарийская.

непривередливого характеру у змісті і відмінних смакових властивостей м'яса мускусна порода із задоволенням розводиться в домогосподарствах по всьому світу. Впоратися з вирощуванням такої птиці зможе будь-який початківець разводчик.

Опис породи

292226Индоутки ексцентричні по натурі і яскраво виділяються на тлі своїх родичів міцно збитим, дещо подовженим тулубом, масивної грудьми і зовсім невеликий шиєю.

Але особливо кидаються в очі червоні, помітні нарости на дзьобі, які у самочок набагато менше, ніж у самців. Крила довгі, потужні і міцно прилягають до корпусу птиці. Колір вкорочених ніг з гострими кігтями найрізноманітніший – від неяскраво-рожевого до бурувато-чорного.

оперення мускусної качки вражає своїм різноманіттям: білий, чорний з зеленим відливом, шоколадний зі світлими плямами, строкате біло-чорний, коричневий, молочно-білий з голубим відтінком.

Барбарийские качки наділені витриманим, сумирним характером і досить витривалі. Особина чоловічої статі виглядає набагато крупніше качечки. Вага селезня доходить до 7 кг, а самки до 4 кг. Индоутку відносять до м'ясної породи. Її м'ясо дієтичне, пісне з ледь видимими жировими відкладеннями.

Це цікаво: мускусна качка при доброму, турботливому догляду живе досить довго – 10-15 років. Але у віці 5-7 років вона для кулінарних нововведень не годиться.

Утримання та догляд

soderzhanie-indoutok-3Перед покупкою особин необхідно підготувати житло для них. Утятник бажано спорудити просторий і світлий.

Щільність утримання птиці не повинна перевищувати трьох штук на один квадратний метр.

Оскільки качки погано переносять душний, сперте повітря і вогкість, то будівлю важливо звести з хорошою вентиляцією і з низькою вологістю повітря.

Житло обов'язково треба укомплектувати:

  • напувалок значних розмірів, так як ця порода качок споживає велику кількість води;
  • годівницями для їжі;
  • гніздами з картону чи дерева для кладки яєць, дно яких вистилають мішковиною;
  • колод насестами, складених в хаотичному порядку.

Ідеальний варіант утримання пернатих на глибокій підстилці, в якій біологічні процеси відбуваються з виділенням тепла (до 30° С і більше). Тому приміщення для утримання качок в холодну пору року, можна не опалювати.

В якості підстилки можна використовувати сухе листя, солому, тирсу, стружку та інші матеріали з низькою теплопровідністю. Товщину підстилаючого шару зазвичай роблять 12-15 див.

Зверніть увагу: глибока підстилка володіє безперечною перевагою, що полягає в знищенні хвороботворної мікрофлори.

indoutki-ili-shipunyКрім капітального утятника слід облаштувати територію для вільного вигулу, оскільки для Барбарийской породи качок важливий свіже повітря і сонячне світло.

На вигулі птахівники влаштовують штучні траншеї, рови з водою або встановлюють різні ємності для купання. Купання взимку птахи краще не допускати, оскільки у них слабо розвинені сальні залози, які не дозволяють на належному рівні забезпечити захист оперення.

Индоутки можуть легко обходитися без водойм. Саме тому вони отримали ще одну назву – деревні або трав'яні.

Порада фахівця: индоутки далеко і добре літають. Якщо своєчасно не здійснити обрізання крил, то можна зіткнутися з проблемою – птах може стати на крило, тобто полетіти. Обрізають зазвичай одне з крил і не більше двох разів за сезон.

У весняно-літній період пернаті вихованці цілий день перебувають на вулиці, але на вигульних двір їх відпускають годиннику до десяти. Це обумовлено тим, що вони несуть яйця ввечері або рано вранці.

Важливим моментом догляду за деревними качками є дотримання чистоти в приміщенні, так і в загоні. З території розведення і вирощування прибирають усі предмети з металу: шматки дроту, гвинти, шпильки, цвяхи. Як і ворони, качки цікаві і їм цікаві всі блискучі штучки. Проковтнувши небезпечний предмет, птах може загинути.

Важливо знати: трав'яні качки не переносять присутності іншої домашньої птиці. Ось чому їх утримують окремо.

Саме незаперечне достоїнство даної породи — відсутність здатності видавати звуки, не рахуючи слабке шипіння. За цю особливість индоутку іноді називають шипуном.

Розведення

1-1190Можна виділити головну мету розмноження шипунов – отримання дієтичного, ніжного і надзвичайно смачного м'яса. Також у їжу йдуть яйця з першосортних білком і значним жовтком.

Одна особина може знести за рік 140-150 штук яєць масою 70-75 г. На одного селезня має припадати не більше чотирьох самок.

Статевозрілості индоутки досягають до 6,5-7 місяців (приблизно 200-210 днів). Ці строки залежать як і від того, в яких умовах птиця міститься, так і від віку качки. У теплих приміщеннях відкладати яйця особини починають дещо раніше.

Несуться шипуни по весні, а так само восени. Кладка в кожному періоді продовжується протягом 2-х місяців. Дорослі самки починають відкладати яйця в лютому-березні. Коли качка знесе близько двох десятків яєць, вона починає гніздитися. Потомство качка висиджує від 28 до 36 днів.

зауважте: відсоток появи каченят при природному способі виведення набагато вище, ніж при застосуванні інкубатора.

Низька виводимість штучної інкубації пояснюється щільною оболонкою, яка покриває шкаралупу і не пропускає зовсім повітря. Коли квочка висиджує яйця, то вона своїми лапками і тілом видаляє цю плівку. Тим самим підвищується газообмін, що сприяє нормальному розвитку ембріона.

Вирощування мускусних каченят

userfiles-img_6884Маленьких индоутят містять з підігрівом в ящиках невеликого розміру. Дно вистилається тирсою або соломою. Добовий молодняк важить близько 50-70 грамів, рухливий, впевнено стоїть на ніжках, тільце покрите блискучим жовтим пухом.

Новонароджені пташенята не вміють самостійно годуватися. Якщо качат вивела качка, то мама їх цього навчить. А якщо птенчики з'явилися в інкубаторі, то навчити їх процесу прийому їжі доведеться вам.

Яйця, зварені круто, подрібнюють і посипають на спинки пташенят. Частинки скочуються, і каченята починають їх скльовує. Годувати їх треба примусово.

Вже на 2-ий день каченята самі намагаються їсти ріденьку кашку з молока, яєць і висівок. На третій день в раціон вводиться сир, дрібно нарізаний шпинат, цибуля, бадилля від буряків. До тижневого віку до годівлі додають варені м'ясні відходи, а картоплю вводять з 10-го дня життя.

Послід у малюків индоутки рідкий. Це пояснюється специфічною особливістю і своєрідною травним процесом качиного молодняку.

Визначити тривалість вирощування индоутят на м'ясо можна на основі біологічних характеристик цієї породи. Доцільно проводити забій у віці 13-ти тижнів. Саме в цей проміжок часу у деревних качок починається линька, і вони перестають набирати масу.

Ростуть каченята добре і швидко набирають вагу. При правильному догляді і відгодівлі индоутята до цього періоду життя досягають ваги 3,5 – 4,0 кг Окупність кормів на цьому етапі максимальна.

Годування

iМускусні качки їдять практично все. Годувати їх потрібно 3 рази в день. Раціон повинен бути збалансованим і ретельно складеним. Найкращим кормом для них служать зволожені мішанки.

Можна давати поросяти, ягняти трави, морква, бадилля від буряків, м'ясні і рибні відходи, крейда, сіль, зернові суміші. харчування індокачок обов'язково треба додавати мінеральні концентрати, вітаміни групи D, B, A, а також E, C, К.

Одна качка за цілий день споживає не менше одного літра води. Тому її має бути достатня кількість.

Якщо близько откормочной майданчика знаходиться водойма, то клопоти по інтенсивній і правильного годування зменшуються в рази. Дуже подобаються деревним качками всякі комахи, черв'яки.

Склад корму для індокачок практично такий же, як і для звичайних пернатих особин.

Можливі хвороби

puhoperoedy-u-kuryПрийнявши одного разу рішення, розводити качок і доглядати за ними, слід вивчити чималу кількість інформації про ймовірних хворобах і недугах пернатих водоплавних.

У більшості випадків домашні мускусні птахи страждають від:

  • пухопероедов — ці паразити сприяють втраті оперення і неспокійного поведінки. Лікування такої недуги полягає в обробці особин сумішшю сірки кормової з піском або золою;
  • катару (запалення) зобу, яке виникає від годування низькоякісним кормом, або від стороннього предмета (скло, цвях і ін), проковтнутого птахом. Терапія катару починається з промивання світлим розчином марганцевокислого калію зобу, з подальшим застосуванням антибіотиків пеніцилінового ряду;
  • нестачі вітамінів. Заповнити їх можна за рахунок добавки борошна з бобових і силосу, а також використовувати вітамінно-мінеральні комплекси, спеціально розроблені для домашньої птиці.

Візьміть на замітку: у індокачок міцний, стабільний імунітет, який протистоїть різним інфекційним хворобам.

Розведення індокачок – перспективний напрям у домашньому птахівництві. Індокачок дуже вигідно тримати, так як вони досить швидко виростають, м'ясо користується незмінним попитом, невибагливі у догляді. З розведення птиці можна створити і розвинути сімейний бізнес, що приносить не тільки гроші, але і задоволення.

Детальну інформацію початківці заводчики мускусних качок легко можуть відшукати в інтернеті. Всесвітня павутина пропонує величезний вибір фото - та відеоматеріалу. У книжкових магазинах можна придбати книги з докладними рекомендаціями, порадами і барвистими картинками.

Дивіться відео, в якому птахівник-любитель з великим досвідом розповідає про тонкощі розведення мускусних качок:



Похожие предложения
Дата добавления: 4-05-2017, 10:03
Статьи по теме
Некоторые особенности устройства водосточной системы
Внешний водосток крыши частного дома представляет собой организованную систему...
Дерев'яний каркас під гіпсокартон: відео-інструкція з монтажу своїми руками, особливості конструкцій з дерева, ціна, фото
Для роботи з гіпсокартоном використовують різні матеріали. Найбільш поширений метод -...
Применение греющего саморегулирующегося кабеля
Саморегулирующиеся кабеля используются главным образом для обогрева труб и других...
Як різати стельовий плінтус: корисні поради
Оздоблення стелі Наклейка стельового плінтуса зазвичай виконується після закінчення...
Карнизы с багетной планкой - изящное украшение интерьера
Карнизы с багетной планкой - настоящее украшение любого интерьера. Их не нужно прятать...
У чому користь і шкоду червоного стручкового перцю: склад плодів і протипоказання до вживання в їжу
Хто не любить гостру їжу? Рідко хто додатково не перчить готову страву. Тема статті...
Сэндвич-панели с PIR наполнителем – отличный выбор для современных зданий
В отличие от таких материалов, как бетон, газобетон и т.п., используемых в стенах...
Засолювання огірків холодним способом на зиму: рекомендації і рецепти
Хто ж не любить поласувати солоними хрусткими огірочками! Якщо дотримуватися деяких...
Розетка-таймер: принцип роботи, інструкція як налаштувати своїми руками, відео і фото
Функція автоматичного включення і виключення живлення побутових електроприладів просто...