Фундамент саманного будинку – це опорна частина будови, яка передає навантаження на грунт і від якої залежить довговічність та експлуатаційні якості будівлі. Зміцнення опорної частини – це комплекс робіт, спрямований на відновлення надійної роботи фундаменту і єдина можливість уникнути потрісканих стін, перекошених веранд, терас та інших наслідків помилок при зведенні саманного будинку.
Фундамент є єдиною конструкцією будівлі, яка безпосередньо залежить від характеристик грунту. Тому до зведення основи глинобитного будинку фахівці рекомендують провести дослідження і точно визначити рівень грунтових вод, характеристики і глибину промерзання грунту. В іншому випадку – при неправильному виборі типу фундаменту (стовпчастий, стрічковий), порушення будівельних стандартів, помилки на етапі проектування потрібно усунути недоліки: виконати зміцнення фундаменту.
Методи зміцнення (посилення) фундаментів були винайдені ще 150 років тому і збереглися практично в незмінному вигляді до наших днів. Єдина відмінність древніх методик від сучасних технологій пов'язано з появою нових матеріалів: бетон, метал, залізобетон. Загальний принцип зміцнення фундаментів полягає у збільшенні площі обпирання будинки, що дозволяє змінювати інтенсивність тиску ґрунту на основу будинку.
Фундамент саманного будинку рекомендується виконувати цегельних, бетонних блоків або бутовим. Сучасні забудовники воліють дешеві матеріали – бутовий камінь та обпалена цегла-залізняк. Технологія зведення основи глинобитного будинку нічим не відрізняється від будівництва будівель з інших матеріалів та включає земляні роботи (риття траншеї), пристрій піщаної подушки, встановлення опалубки, армування, бутобетонную кладку, гідроізоляцію, кладку цоколя і зворотну засипку.
Тому способи зміцнення фундаменту саманного будинку такі ж, як і при зведенні будинків з інших матеріалів:
Останній етап робіт – нанести на поверхню бетонну суміш під тиском за допомогою бетонної гармати.
Останній етап укріплення – додати щебінь в грунт, який служить основою для нового фундаменту, утрамбувати, встановити опалубку і залити бетон.
Ще один ефективний спосіб зміцнення основи будинку – виконати монтаж залізобетонних збірних припливів одночасно з обтисненням грунту. Для цього необхідно звільнити фундамент від грунту, встановити по сторонах збірні елементи, пропустити крізь основу, зміцнити зазори з основною будівлею за допомогою жорсткого бетону і арматури і виконати зворотну засипку грунту.
Головне при зміцненні фундаменту – правильно визначити спосіб на підставі висновку спеціалістів і точно дотримуватися послідовність робіт.