Вибір картоплі для вирощування на своїй ділянці або саду завжди викликає багато питань, оскільки при цьому повинні зійтися наші побажання і можливості сорту. Щоб зробити вибір зі знанням справи, потрібно знати, що являє собою той чи інший сорт цієї культури. Давайте познайомимося з описом одного з них.
Сорт картоплі «Гала» був створений в Німеччині і відноситься до ранніх сортів столового призначення. Весь період вирощування з посадки до повного дозрівання бульб займає всього від 65 до 75 днів, що дозволяє культивувати цей картоплю на більшій частині регіонів нашої країни. Але краще всього його садити в Середній смузі.
Кущ цього сорту утворений злегка відхиленими пагонами середньої висоти. Великі трохи хвилясті листи, пофарбовані в темно-зелений відтінок. Невелика кількість білуватих квіток, зібраних у віночок, прикрашають картопляне рослину під час цвітіння.
Одна рослина зазвичай дає від 20 до 25 овально-круглих бульб середнього розміру з невеликою кількістю неглибоких вічок, що сильно полегшує його чистку. Особливо приваблює те, що довжина картоплин змінюється в межах 4,5 -5,5 см (вони майже всі однакові або вирівняні). Світло-жовтуваті бульби вкриті трохи шорсткою шкіркою. Колір м'якоті може змінюватися від ніжно-жовтуватого до темно-жовтуватою. Середня вага однієї бульби зазвичай становить від 100 до 150 грамів. З одного гектара можна одержати близько 4 тонн врожаю гарної якості.
Для успішного зберігання бульб потрібно за пару тижнів до викопування видалити всю наземну частину рослини.
У цьому сорті вміст крохмалю зовсім невисока і складає близько 11-13 %. За відгуками господинь, у сорту прекрасні смакові якості. Під час приготування їжі картоплини прекрасно зберігають форму і не розварюються. Тому «Гала» добре використовувати для смаження, перших страв, а також різних салатів.
зауважте: сорт картоплі «Гала» добре зберігається тривалий час, чудово переносить транспортування і стійкий до механічних травм.
Цей сорт привертає до себе увагу стійкістю до фітофторозу, раку бульб і інших вірусів і хвороб.
Але не можна не сказати про недоліки. «Гала» часто уражається таким захворюванням, як ризоктоніоз. Під час такої хвороби на пагонах рослини поселяється грибок, який викликає швидко збільшуються виразки коричневого відтінку. Хворе рослина починає погано рости, розвиватися і рано в'яне. Втрата врожаю може дійти до 20 %.
Щоб захиститися від ризоктоніозу, насіннєвий матеріал потрібно обробити розчином борної кислоти (1,5 %) і якісно його проростити.
Зверніть увагу: для отримання насіння треба використовувати повністю здорові кущі, дають великий урожай.Дивіться відео, в якому фермер розповідає про правила вирощування, збирання і зберігання картоплі сорту Гала: