Необхідність придбання та встановлення пластикової ємності для води на дачі обумовлюється безліччю різних факторів.
Рідину, запасена в контейнері, може застосовуватися для поливу ділянки, служити резервним запасом на випадок відключення централізованої подачі, використовуватися для вживання в їжу і вирішення технічних потреб.
Резервуари можуть використовуватися як частина системи каналізації або пожежогасіння, для накопичення дощової води, для зберігання сипучих речовин і ін
Практично для будь-якої задачі, що виникає при облаштуванні дачі, виробники надають до купівлі баки і бочки необхідної форми, літражу, кольору та призначення.
Пластмасові баки виготовляються з термопластичного полімеру. Для цього матеріалу, використовуваного в якості основного елемента ємності, характерні висока міцність при ударі і термостійкість.
Також він володіє відмінними ізоляційними властивостями. При нагріванні пластик показує хорошу текучість, легко піддається формуванню, а після охолодження стає міцним і відмінно тримає форму.
При необхідності, в поліетилен можуть бути додані спеціальні хімічні присадки, які додадуть йому додаткову стійкість до впливу холоду та ультрафіолетового випромінювання.
Робочий резервуар виготовляється методом ротаційного формування. Застосування цієї технології дає можливість виготовляти безшовне виріб, з рівною товщиною стінок по всій поверхні. Також вироби, що виготовляються мають спеціально прораховану форму, яка надає їм додаткову міцність при експлуатації.
Бочки з пластику мають різну форму, що дозволяє вмонтовувати їх практично на будь-якій поверхні, навіть в обмеженому просторі.
В залежності від зовнішнього вигляду розрізняють ємності, що мають таку форму, як:
В залежності від передбачуваної області застосування, моделі резервуарів підрозділяються на серії.
Серед найбільш поширених в побуті є вироби серії:
Купити такі ємності можна в будь-якій спеціалізованій торговій точці, а також в інтернет - магазині.
Орієнтовна вартість ємностей представлена в таблиці:
Найменування Об'єм, л Вартість, руб. Бак пластиковий 40 600 Бак пластиковий 60 900 Бак 100 1250 Бочка-бак 200 2000 Бочка-бак 250 2550 Бочка-бак 300 3100
У продажу можна зустріти бочки різних кольорів. Найпоширенішими є синій, чорний і зелений.
Сині пластмасові ємності найкращим чином підходять для зберігання води.
Стінки виробу з таким кольором перешкоджають проникненню всередину посудини сонячних променів, оберігаючи воду від цвітіння і зберігаючи її хімічний склад.
Зверніть увагу: колір ємності вказує на бажану область її застосування і служить визначеним цілям.Як правило, бочки чорного кольору використовуються для зберігання та транспортування води, призначеної для поливу. Їх можна придбати для підключення до пластикового водопроводу.
Цей колір забезпечує додатковий нагрів води, роблячи її температуру оптимальною для вибраного моменту часу. При цьому якість рідини і мінеральні елементи, необхідні рослинам, зберігаються.
Зелений колір підходить для випадків, коли необхідно замаскувати ємність на тлі саду.
На дачі баки для води можуть застосовуватися для вирішення великого спектру завдань. Завдяки різним конструкційним особливостям, вони можуть зберігати свої властивості при закапуванні в грунт, в умовах вулиці і приміщення.
При монтажних роботах у котельні або іншому підсобному приміщенні найкращим чином підійдуть баки прямокутної форми.
В домі ємності з пластику можуть застосовуватися для зберігання запасу питної і технічної води, в якості елементів водоочисних та каналізаційних пристроїв.
Для роботи в умовах Грунту успішно застосовуються бочки, оснащені ребрами жорсткості. Облаштування бетонних колодязів, які знаходяться за межами приміщень будинку, може бути здійснено із застосуванням баків циліндричної форми.
У дворі, бочки ідеально підійдуть для облаштування літнього душу, збору дощової води, організації системи автоматичного поливу та ін
В залежності від призначення виробу може змінюватися ціна.
Цікавий факт: в цілому, при великій різноманітності моделей, пластикова ємність коштує дешевше, ніж аналогічна металева. Більше того, термін експлуатації пластикової бочки дуже тривалий – 30-50 років.Орієнтовна вартість об'ємних баків:
Найменування Об'єм, л Вартість, руб. Ємність вертикальна циліндрична 500 5700 Ємність вертикальна прямокутна 500 8000 Ємність горизонтальна циліндрична 500 9000 Бак душовою 120 3200
Усі ємності для води можна підрозділити на два великих класи в залежності від типу монтажу. Це баки з підземним та надземним типом монтажу. Кожен клас має ряд недоліків і переваг.
Наземні ємності для води являють собою резервуари максимально простої форми. Їх установка не вимагає значних фінансових вкладень в монтажні роботи. При всій своїй простоті, наземні баки також володіють рядом істотних недоліків.
Головний з них – неможливість застосування частини ділянки саду, на якому встановлений бак.
зауважте: якщо бак має великі габарити, то на сусідні рослини відкидається велика тінь. Багато садові культури не люблять затемнених ділянок.В зимовий період наземні баки, встановлені на вулиці, вимагають додаткового утеплення, витрат коштів і зусиль. Щоб цього уникнути, можливий варіант, при якому бак встановлюється на горищі. Але, його обсяг буде обмежений можливостями несучого перекриття і вільним простором під дахом.
В порівнянні з баками наземного розташування, підземні ємності не володіють перерахованими вище недоліками.
За рахунок свого розташування вони не займають корисну площу і не потребують утеплення, крім умов крайньої півночі.
З-за неможливості потрапляння на бочку прямого сонячного випромінювання, вода зберігає свої якості і не схильна до цвітіння.
Варто врахувати: найголовнішим недоліком у застосуванні підземних баків, є складність їх монтажу.наприклад, для встановлення ємності місткістю понад 300 л, доведеться перекидать великий обсяг грунту. Більш того підземні резервуари необхідно встановлювати на міцну, рівну поверхню. Для заливки фундаменту може знадобитися великий обсяг бетону.
Дрібні ємності позбавлені цього недоліку і можуть бути просто вкопані в грунт.
Ємності для води можуть встановлюватися як із застосуванням ручної сили, так і переміщатися на місце краном. Розглянемо надземний і підземний метод розміщення.
Для монтажу цистерни на поверхні землі використовуються спеціальні підставки – ложементи. Вони можуть бути пластиковими, бетонними або залізними.
Вибір матеріалу здійснюється, виходячи з розрахункової висоти, на яку необхідно встановити бак, і передбачуваного навантаження на всю систему в цілому.
Застосування для встановлення заводських ложементів може виявитися недостатньо, щоб підтримувати необхідний напір води. Якщо бак відносно невеликий, у межах 150 л, то для підняття його на висоту більше трьох метрів доцільно використовувати метал.
Будівництво бетонного або цегельного ложемента висотою більше 2 м може обійтися дуже дорого. У разі застосування металевої конструкції, під її опори необхідно закласти фундамент.
При установці резервуара підземним методом, буде необхідно викопати великого розміру котлован. Дно ями заливається розчином бетону висотою 20 див.
У разі, якщо обсяг резервуара великий, після установки він бетонується цілком. У випадку, якщо ємність малого літражу, достатнім буде ущільнення землею.
У процесі бетонування або ущільнення, бак необхідно поступово наповнювати водою на рівень проведення робіт.
Процес установки бака на дачі хоч і трудомісткий, але, при наявності необхідних інструментів, може бути виконаний самостійно.
Виключенням може бути монтаж потужних конструкцій на високих опорах. У цьому випадку може знадобитися розрахунок опору конструкцій і застосування матеріалу необхідної міцності.
При установці посудини для збору рідких опадів, може знадобитися монтаж врізний системи. Для цього до козирка даху врізається стік і напрямна труба, через яку дощова вода подається в бак.
Безперечно, бак з пластику може бути незамінний у багатьох ситуаціях, які необхідно вирішувати на дачі.
Дивіться відео, в якому фахівець представляє весь асортимент виготовляються ємностей, для чого вони призначені і про їх переваги: