Навіть таке покриття як ламінат, можна зробити стійким до вологи
Вологостійкий ламінат використовують в основному в приміщеннях з підвищеною вологістю і високим ризиком потрапляння води на підлогу у ванній кімнаті, на кухні, і, можливо, на балконі або лоджії. Ми проаналізуємо, чим таке покриття відрізняється від стандартного ламінату, а також розберемося, як його правильно укладати, щоб максимально реалізувати вологозахисний потенціал.
Схема, що показує основні елементи вологостійкої панелі
Якщо вірити стереотипам, то ламінат для кухні або ванної кімнати — не найкраще підлогове покриття. Основа панелей, виготовлена з пресованих деревних волокон, при контакті з вологою набухає, і в результаті підлогу деформується — спочатку на стиках, а потім і по всій площі. Причому повернути покриттю первісну форму буде неможливо: раз змокло — все, допоможе тільки заміна.
На фото — зіпсований покриття: буває таке рідко — але вода здатна і на такий результат
З іншого боку, «святе місце порожнім не буває», і тому поява на ринку такого затребуваного матеріалу, як вологостійкий ламінат, було тільки питанням часу. Сьогодні можна знайти безліч моделей, непогано переносять і фонову вологість і систематичне намокання без яких-небудь наслідків. Виглядають вони так само привабливо, як і звичайні ламіновані покриття, а стоять і якщо дорожче, то не на порядок.
Вологостійкість ламінату забезпечується низкою змін, які виробники вносять в конструкцію панелей:
З таких плит підвищеної щільності роблять основу для панелей
Порівняння плити з просоченням (зверху) і без неї (знизу). У першому випадку підстава не намокає, оскільки волога залишається на поверхні
Зелений колір — це 100% гарантія наявності вологозахисним просочення. Деякі виробники використовують прозорі антисептики, які після полімеризації ніяк не змінюють забарвлення волокон. Інші, навпаки, просто підфарбовують сировину, без будь-якої додаткової обробки.
В конструкцію замку може бути включений полімерний елемент (позначений синім кольором), який забезпечує герметичність шва
На ринку сьогодні можна знайти дві великі групи матеріалів — власне вологостійкий і водостійкий ламінат. Все, про що ми говорили в попередньому розділі, стосувалося саме вологостійких різновидів, тобто ламінованих покриттів на основі плит з пресованого волокна.
Вони, хоч і володіють певною стійкістю до зволоження, все ж можуть деформуватися при сильному і інтенсивному намоканні — наприклад, при тривалої експлуатації у ванній кімнаті.
Там, де підлога постійно піддається впливу води, та ще й з перепадами температур, варто використовувати саме водостійкі покриття.
Структура пластикової панелі водостійкого покриття: технологічні отвори знижують теплопровідність
Особливості водостійкого ламінату:
З'єднання водостійких панелей роблять покриття майже безшовним
Матеріал на основі ПВХ ніяк не реагує на зволоження
Очевидним плюсом можна вважати абсолютну стійкість до вологи.
Але є у водостійких підлоги і мінуси:
Рекламні проспекти стверджують, що пластик майже не відрізняється від звичайного ламінату. Насправді різниця досить добре помітна
Палітра водостійких виробів
загалом, я б порадив використовувати такі матеріали тільки там, де тривалого і регулярного контакту з водою не уникнути. В інших випадках цілком достатньо правильно підібраних і правильно змонтованих звичайних вологостійких різновидів.
Якщо потрібно інтенсивно мити підлоги, то варіант з пластиковим покриттям підходить ідеально!
Як вибрати ламінат, стійкий до вологи, — питання дуже важливий. Пропозицій на ринку чимало, і щоб розібратися в асортименті, варто просто дотримуватися наведеної інструкції.
На які аспекти потрібно звертати увагу?
Поверхні з рельєфом не тільки менше ковзають, але і швидше висихають
Цю величину визначають, занурюючи панель у воду на 24 години і вимірюючи зміну її розмірів після набрякання. Чим менше значення, тим вище клас вологостійкості ламінату .
Замки повинні бути надійними, з хорошою вологозахистом
Протікання по замках призводить до таких наслідків, як на цій фотографії, так що до цього елемента потрібно ставитися дуже уважно
В іншому, все як завжди:
Колір підлогового покриття може бути практично будь-який
Ламіноване покриття з вологостійкими замками і антисептичної просоченням буде ефективним тільки в тому випадку, якщо буде укладено ідеально рівно. Отже, нам необхідно приділити увагу підготовці підстави до монтажу панелей — тоді вони не будуть перекошуватися, і вода не потрапить всередину по щілинах.
Технологія підготовки основи для укладання ламінату:
ІлюстраціїОпераціяПеревірка рівня підстави.Правилом або довгим рівнем перевіряємо площину підлоги. Для укладання вологостійкого покриття бажано, щоб перепади площині не перевищували 2 мм на 2 м.Механічне вирівнювання.
Підставу обробляємо шліфувальною машинкою, видаляючи нерівності. При наявності великих напливів бетону їх також можна збивати перфоратором.Знепилювання.
Використовуючи будівельний пилосос, видаляємо з поверхні відшліфованого підстави уламки бетону і цементний пил. Особливо ретельно обробляємо місця примикання підлоги до стін.Грунтовка.
Після знепилювання наносимо на підставу проникаючу грунтовку з гідроізоляційними і антисептичними компонентами.
Грунтуємо підлогу в два прийоми, роблячи між підходами паузу в 4-6 годин для полімеризації складу.Наклеювання демпферної стрічки.
По периметру приміщення в нижній частині стіни наклеюємо стрічку з еластичного пористого полімеру. Вона забезпечить додаткову гідроізоляцію стику, але головне — компенсує температурне розширення стяжки.Заливка стяжки.
Готуємо самонивелирующий склад, який виливаємо на підлогу в приміщенні і рівномірно розподіляємо його спочатку правилом, а потім гладким металевим шпателем.
Для видалення повітря прокатуємо рідку стяжку голчастим валиком і залишаємо для остаточного вирівнювання і сушіння.
Природно, ця інструкція містить типовий порядок дій. Алгоритм робіт може відрізнятися в залежності від вихідного стану покриття. Так, наприклад, якщо підлога в приміщенні досить рівна, то перед укладанням ламіната можна обмежитися його шліфуванням і нанесенням вологостійкої Грунтовки.
І навпаки, якщо перепад площин статі дуже великий, можна не шліфувати, а залити товсту цементно-піщану стяжку, вирівнявши його по маяках.
Вологостійкий ламінат своїми руками зазвичай монтується на поверхні підкладки. У нашому випадку вона повинна не тільки компенсувати нерівності основи, але і забезпечити захист від проникнення вологи.
Послідовність робіт при укладанні вологостійкого ламінату:
ІлюстраціїОпераціяУкладання гідроізоляції.На вирівняну основу укладають гідроізоляційний рулонний матеріал.
Місця з'єднання рулонів оформляємо з нахлестом не менше 100 мм і проклеюємо армованим скотчем.Наклеювання ущільнювача.
По периметру приміщення наклеюємо ущільнювальну стрічку. Якщо при монтажі стяжки використовувався демпфер, від укладання ущільнювача можна відмовитися.Укладання підкладки.
Поверх гідроізоляційного шару укладаємо плиткову або рулонну підкладку.
Оптимальним вибором буде матеріал на основі екструдованого полістиролу: пепонолиэтилен стискається, а пробка розбухає під впливом вологи.
Листи підкладки з'єднуємо між собою скотчем — так вони не будуть роз'їжджатися при укладанні покриття.Укладка першої панелі.
Монтаж підлогового покриття починаємо з місця примикання до стіни, піддону душової кабінки або ванни.
Першу панель ретельно вирівнюємо, оскільки від цього залежить малюнок всього статі.Стикування замків.
Стійкий до впливу вологи ламінат має одну важливу особливість: замки на краях панелі відрізняються високою герметичністю. Щоб на практиці реалізувати всі переваги цього матеріалу, потрібно ретельно защипуються замки на довгих сторонах панелей і щільно притискати з'єднання на торцях.Зазори в місцях примикання.
Для компенсації температурних і вологісних деформацій покриття обов'язково залишаємо уздовж стін і бортів сантехніки зазори шириною 8-10 мм. Для регулювання зазорів можна використовувати спеціальні дистанційні клини.Установка планок примикання.
Там, де ламінат стикується з краєм ванни або подіумом душової кабінки, необхідно забезпечити максимальну герметичність. Для цього в зазор вставляємо кутову планку з ущільнювальними елементами.
Для додаткового закріплення планка може фіксуватися саморізами.Монтаж плінтусів.
Уздовж стін встановлюємо плінтуси з вологостійкого ламінованого матеріалу. Ширина плінтуса повинна бути достатньою для перекриття зазору між стіною і краєм ламінату.Гідроізоляція.
Всі щілини і стики заповнюємо герметиком на основі вологостійкого силікону.
Результат роботи — красиве і довговічне покриття
Вологостійкі різновиди ламінату порівняно зі звичайними покриттями куди менш вимогливі у догляді. Щоб підлога довгий час зберігав привабливий зовнішній вигляд, достатньо дотримуватися ряду простих правил:
Великі калюжі краще прибрати відразу, не чекаючи протікання
Потрапляння пилу і сміття в стики панелей знижує герметичність замків, так що мити покриття бажано регулярно
Після обробки мастикою покриття набуває додаткову вологостійкість і блиск
При звичайній інтенсивності експлуатації повторювати обробку достатньо раз в 3-4 місяці.
У порівнянні зі звичайними покриттями вологостійкий ламінат вимагає більш відповідального підходу. Але виконуючи всі рекомендації, наведені в тексті і на відео в цій статті, можна гарантовано захистити матеріал від набухання при експлуатації у вологому приміщенні. Якщо ж якийсь з етапів буде викликати у вас труднощі, отримати консультацію можна в коментарях.