Вхід у будинок починається з ганку, завдяки йому входять в будинок, на ньому зустрічають і проводжають людей. Без ганку будинок не можна вважати добудованим.
Це не просто прибудова до будинку, а справжня візитна картка, яка являє господарів.
Побудувати ганок з дерева своїми руками може кожен господар, якщо він любить свій дім і дорожить ним.
Ганок потрібно будувати разом з будинком. Тоді воно органічно впишеться в загальну композицію будівлі і не буде виглядати убогій прибудовою або вигадливим і не потрібним архітектурним надмірністю. Для будинку, побудованого з колод і бруса, добре підійде саме дерев'яний ганок. Воно повинно обов'язково виконувати своє призначення:
Про те, як зробити дерев'яну драбину для ганку, читайте тут.
Пропонуємо Вашій увазі статтю про те, як зробити поручні для сходів своїми руками.
Проектуючи будинок, відразу ж бажано визначитися з ганком, яким чином воно буде пов'язано з будинком, його розміри і архітектура.
Ганок патіо являє собою терасу, вхід на яку організовано з двору по сходинках
По відношенні до будинку ганок може бути:Вбудований ганок обладнується на одному фундаменті з будинком і займає частину його площі. Вся площадка ганку і сходинки знаходяться всередині периметра будинку. Її обов'язково закривають рамами, перетворюючи тим самим в закриту веранду.
вбудованого ганку багато переваг, але головним недоліком вважається втрата частини житлової площі.
Приєднане ганок
Приєднане ганок прилаштовується до будинку або з боку, або з фронтальної сторони. На розміри житлової площі будівлі не відображається, також його можна обладнати як відкриту або закриту веранду. Будується приєднане ганок на окремому фундаменті і тому з часом може зміщуватися відносно будинку.При промерзанні землі ганок може піднятися і заклинити вхідні двері будинку. При просіданні грунту під фундаментом, воно може просто відійти від стін будинку з утворенням ущелини.
Спрощене ганок
Спрощене ганок являє собою просту майданчик зі сходами перед вхідними дверима з навісом та поручнями. Основне призначення такого ганку — дати можливість піднятися з землі до вхідних дверей і спуститися назад. Така будова споруджують зазвичай для невеликих будиночків на содово-городніх і дачних ділянках.Набирає популярність ганок патіо.
Найбільш затребуваним у власників дерев'яних будинків стало саме прибудоване ганок. Побудувати його своїми руками цілком під силу кожному власникові заміського будинку.
Візьміть на замітку: прибудоване до будинку ганок збільшує його корисну площу, і може бути використане в господарських потребах (для зберігання інвентарю, вуличного взуття тощо).
Будувати ганок слід поетапно, ретельно продумавши порядок дій і підготувавши необхідні матеріали та інструмент. Розглянемо етапи будівництва ганку з брусів, колод і дощок різних розмірів.
1 етап: складання проекту ганку. При цьому необхідно визначитися з його архітектурою, розмірами, способами прив'язки до будинку. На цьому етапі буде визначено матеріальні та фінансові витрати. З урахуванням того, що будується приватний будинок, креслень строго відповідних вимогою Гостів складати не потрібно, але ескізи з розмірами і уточненими деталями зробити необхідно.
2 етап: підготовка необхідних матеріалів та інструментів.
З матеріалів будуть потрібні:
Брус сосновий
Набір інструментів:
Обладнання фундаменту для ганку
3 етап: обладнання фундаменту. Лопатою або буром робляться ями глибиною більшої температури промерзання грунту. Це приблизно 1-1,5 м. При меншій глибині взимку завмерла грунт буде піднімати ганок, що призведе до заклинювання вхідних дверей.На дно виритої ями укладаються камені і трамбують. Опори ганку, а це стовпи з бруса або колод, встановлюються в ями. Йдуть у землю нижні кінці опор обробляються гарячим бітумом і обертаються руберойдом. Верхні кінці опор вирівнюються. Для надійності опори можна залити бетоном.
4 етап: будівництво самого ганку починається з формування тятиви або косоурів. Це поздовжні несучі балки, до яких кріпляться сходинки.
Якщо в балці робляться вирізи, в які вставляються торці сходинок, то її називають тятивою. Несучі балки, підпираємі ступенями знизу, це і є косоури.
Ширина східців робиться 40-45 см Відстань між східцями по висоті витримують 20 див.
Зверніть увагу: у дерев'яних Ганків прийнято робити непарна кількість східців. Це дозволяє закінчувати сходження і спуск по сходах з однієї і тієї ж ноги.Розміри основних елементів сходів повинні зробити її зручною для мешканців
5 етап: виготовлення настилу, поруччя та навісу завершує в основному будівництво ганку. Якщо число ступенів в сходах більше 2, то обов'язково встановлюються поручні для того, щоб люди могли за них триматися при спуску і підйомі.
Перила страхують людей від випадкового падіння з драбини і тому повинні бути дуже міцними і надійними. Складаються вони з вертикальних стійок і поручнів. Стійки жорстко кріпляться до сходів, а поручні прокладаються по їх верхніх кінцях.
Для того щоб за перила було зручно триматися, їх поручні ретельно шліфують. Висота перил зазвичай становить близько 1 метра. Настил і сходи виготовляються так, щоб на них не затримувалася вода. Для цього між дошками настилу залишають невеликі щілини шириною 1-2 мм, а щаблі монтують з невеликим ухилом, щоб вода могла з них стікати.
Зверніть увагу: відстань між настилом ганку і порогом будинку має бути не менше 5 см, щоб не заклинювало вхідні двері. Навіс повинен закривати ганок від дощу і снігу.6 етап полягає в оздобленні ганку. Різьба по дереву — найбільш прийнятний і традиційний спосіб оформлення.
Перила, балясини, навіс та інші елементи, прикрашені різьбленням, додадуть ганку і всьому будинку закінчений вигляд і розкажуть про те, що тут живуть добрі і щасливі господарі.
Біля красивого будинку має бути красиве ганок!
Як побудувати дерев'яний ганок своїми руками, дивіться у відео: