» » Як правильно зробити стрічковий фундамент під баню: особливості, етапи будівництва

Як правильно зробити стрічковий фундамент під баню: особливості, етапи будівництва



Як би не були хороші сучасні ванні кімнати, душові кабіни та інші досягнення сучасності, лазня є традиційним місцем, де власники дач, заміських будинків і ділянок з задоволенням і користю регулярно проводять час.

Можливість користуватися нею протягом років та десятиріч забезпечить правильно вибраний і побудований фундамент, робота, яка робиться один раз, але на довгі роки.

Особливості фундаменту для лазні

особливості

Баня – споруда, як правило, не важка, тому улаштування заглибленого фундаменту – зайвий витрата коштів. Такий варіант може бути виправданий тільки у разі сильнопучинистых грунтів.

Як правило, мелкозаглубленний фундамент на піщаній (піщано-щебеневої) подушці оптимальний варіант.

Якщо планується установка печі-кам'янки, складеної з цегли, вага якої, як правило, перевищує 1 тонну, то потрібно зробити окремий фундамент під неї. При цьому майданчик опори під піч повинна відставати від стрічки фундаменту кілька сантиметрів.

Якщо піч буде покупна металева модель, то достатньо буде зміцнити підлогу під нею. Інша особливість – прокладання всіх комунікацій і уважне ставлення до монтажу продухів для провітрювання підпілля. Слід передбачити підведення і відведення води, прокласти, якщо це необхідно, підведення газу, електрики і т. п.

Порада! Слід залишати не менше 15-20 см відстань від землі до підлоги лазні.

В іншому пристрій стрічкового фундаменту мало відрізняється від його зведення під інші типи будівель.

Розміри фундаменту для лазні

розміри лазні

Проект лазні може бути різним, але у разі її побудови з розмірами 6х4 найбільш часто влаштовують 2 приміщення – парилку і кімнату відпочинку. Якщо прийнято рішення, що лазня буде розміром 6х6, то можна влаштувати і 3 приміщення, виділивши окрему площу під пристрій додаткової кімнати для миття.

Розрахувати ширину стрічки фундаменту можна, розділивши вага будови на опір грунту. Якщо останнє значення можна знайти в довіднику, де наведено величини для будь-якого виду грунтів, то вага лазні доведеться обчислити самостійно.

Для цього складається вага матеріалу стін, перекриттів, даху, снігового навантаження і т. д., додається вага печі і всього обладнання, яке буде знаходитися в лазні, і сумарна вага людей. Отримане значення покаже, яка ширина допустима для споруди лазні.

Увага! Запам'ятайте — фундамент повинен бути приблизно на 10-15 см ширше стін.

У більшості випадків ширини 35-40 см виявиться цілком досить. При заглибленні фундаменту на 60 см в землю і висоті цоколя в 40 см знадобиться приблизно 10.5 м3 бетону для лазні-пятистенка розміром 6х4 м.

Баня розміром 6х6 м зажадає приблизно на 2 м3 бетону більше.

Якою повинна бути глибина закладення?

Ця величина залежить від характеристик грунту. Будь мелкозаглубленний фундамент буде розташовуватися рівня замерзання грунту. Якщо мова не йде про грунтах типу торфу, де такий тип підстави малопріменім, то величина підземної частини фундаменту може становити 40-80 см в більшості випадків.

Рекомендація! Необхідно обов'язково зробити подушку під фундамент, і чим більше пучиністий грунт, тим товщі вона повинна бути.

Будівництво фундаменту

будівництво етапи

Після того як проведена георазведка, визначений тип Грунту і його характеристики, розраховані розміри фундаменту, можна приступати до його будівництва.

Більшість операцій можна зробити самостійно, і тільки заливання бетонним розчином краще доручити тому, хто забезпечить підвезення необхідної кількості суміші і заповнення ним опалубки.

Підготовка і розбивка будівельного майданчика

розмітка майданчика

Всі будівельні роботи починаються з ретельної розмітки, але насамперед треба очистити місце майбутньої будівлі від рослин, бажано зняти шар Грунту на глибину 5-10 см, вирівняти майданчик.

Ніяких особливих інструментів не потрібно. Все, що потрібно – це рулетка, будівельний рівень, мотузка, кілочки, які можна замінити на шматки арматури.

Розмічаються стіни, при цьому треба стежити, щоб противолежащие були строго паралельні один одного, стежити за точністю кутів – вони повинні бути рівно по 90.

Створення траншеї

траншея

Наступним етапом проводиться виїмка грунту. Викопується траншея згідно розміченому ділянці. Стінки повинні мати невеликий ухил, щоб перешкодити осипання грунту.

На дно траншеї насипається шар вологого піску і ретельно утрамбовується. При необхідності в пісок може бути доданий щебінь з фракцією 20-40 мм.

Тим самим створюється подушка під фундамент, захищає його від впливу Грунту внаслідок замерзання в ньому води в зимовий період.

Величина подушки залежить від пучинистости грунту. Слід заздалегідь передбачити і прокласти всі комунікації, такі як: водопровід, каналізацію, електропроводку і т. д.

Пристрій опалубки

опалубка

Після завершення земляних робіт потрібно змонтувати опалубку. У найпростішому варіанті її виготовляють з дощок, але продаються і спеціальні панелі з металу або пластику. Внутрішня сторона дощок повинна бути рівною.

Потрібно стежити за точним дотриманням розмірів, вертикальністю стінок. Рекомендується, щоб висота опалубки була на 5 см вище верхньої межі фундаменту.

Дошки кілками закріплюються розпірками або зверху набиваються планки для додання жорсткості всьому каркаса опалубки. У цокольну частину майбутнього фундаменту можна заздалегідь укласти труби для вентиляції лазні.

Установка арматури

будівництво

Якщо лазня має невелику вагу, то армуванням бетону і знехтувати, але, враховуючи, що цей матеріал абсолютно непластичний, використання металевих прутів надає додаткову міцність фундаменту. Армування все ж краще зробити.

Для цього використовують арматуру діаметром 10-15 мм. Укладають 2 або 3 поясу, в залежності від висоти фундаменту. Якщо він менше метра, то цілком достатньо зробити 2 пояса.

Арматура укладається таким чином, щоб всередині бетону вона перебувала не ближче 5 см від поверхні у верхній і нижній частині. Враховуючи, що вага одноповерхової лазні, виготовленої з бруса, невеликий, можна заощадити на поперечному армуванні. Прокладання прутів уздовж фундаменту цілком достатньо.

Як залити стрічковий фундамент бетоном?

заливка бетоном

Бажано заливати бетоном весь обсяг фундаменту одразу. Якщо таке не, то слід укладати його шарами, трамбуючи кожен перед заливкою наступного.

Для позбавлення від можливого утворення повітряних кишень, залитий розчин можна протикати шматком арматури. Можливе додавання в розчин щебеню з фракцією 20-40 мм.

Слід не забути влаштувати вимощення, щоб стікає з даху вода, атмосферні опади не розмивали грунт близько фундаменту. Вимощення повинна мати ухил у напрямку від фундаменту.

Приблизно через 3 дні відбудеться попереднє затвердіння суміші, і опалубку зняти. Повністю готовим фундамент буде тижня через 3. Необхідно покрити гідроізолюючим складом, зверху накрити руберойдом або іншим засобом.

Тепер можна приступати до будівництва лазні. А в відео нижче Ви можете побачити поетапне будівництво стрічкового фундаменту для лазні:



Похожие предложения
Дата добавления: 13-06-2017, 11:13
Статьи по теме
Водяні теплі підлоги своїми руками: монтаж
Все про влаштування підлог Тепла підлога – елемент комфорту, який можна організувати...
Как правильно выбрать скатерть: советы и рекомендации по выбору домашнего текстиля
Декор и аксессуары играют ключевую роль при оформлении любого жилого пространства....
Як виростити багаторічник для дачі, цвіте все літо: особливості посадки і догляду, фото і відео-інструкція
Невибагливі і майже некапризные вони роблять наше життя більш барвистою. Більш...
Дизайн вітальні суміщеної з кухнею: сучасне оформлення інтер'єру, відео і фото
Раціональне об'єднання кухні і вітальні - ідея далеко не нова, досить згадати російську...
Обробка лазні своїми руками: як правильно обробити приміщення всередині, фундамент, відео і фото
Напевно, кожен власник заміського житла хотів би мати у себе на ділянці власну баню,...
Все про дині і навіть більше: опис, властивості, склад, многоообразие сортів та їх особливості
Диня дуже цікаве, ні на що не схоже рослина. Яскраві, соковиті плоди, які не зможуть...
Еустома багаторічна: особливості посадки і догляду, розмноження корінням і насінням
Хтось використовує дачні ділянки для вирощування овочів і ягід, хтось створює красиві...
Як поставити врізний замок: рекомендації
Двері і вікна Врізний замок – це самий популярний і надійний спосіб забезпечення...
Ремонт фундаменту старого дерев'яного, цегельного будинку: технологія реставрації, відео і фото
У будь-якому спорудженні підстава є найважливішою частиною, так як саме цей елемент...