Моя хатка » Дім » Піскоструменевий апарат своїми руками: пристрій, принцип роботи, креслення, відео і фото
Піскоструменевий апарат своїми руками: пристрій, принцип роботи, креслення, відео і фото
Таким чином, пісок буде потрапляти під дією гравітації і під тиском в нижній патрубок. Тут же пісок буде підхоплюється потоком стисненого повітря і направлятися до сопла.
Тепер, коли принцип роботи піскоструминного апарату ясний, підготуємо необхідні матеріали і комплектуючі.
Що знадобиться для того, щоб зібрати піскострумінь
ИллюстрацияОписание матеріалів і комплектуючихГазовий балон об'ємом 50 літрів. Потрібен один стандартний сталевий балон.
Ціна нового балона становить близько 2 тис. рублів, б/у варіант можна купити приблизно за 500 рублів.Компресор. Для роботи піскоструминного устаткування потрібен компресор з продуктивністю від 800 літрів і більше.
Оптимальний варіант — гаражні установки з тиском на виході до 12 атмосфер.
Так як робота буде вестися з сухим піском, бажано, щоб в компресорі був передбачений масловіддільник.Магістральний проточний фільтр. Потрібен проточний водний фільтр з можливістю заміни наповнювача в колбі.
На місце штатного фільтруючого елемента будуть засипані кульки силікагелю, і пристрій буде сушити потік повітря на подачі в балон.Кульки силікагелю. Силікагелю знадобиться багато, тому його краще купувати не в пакетиках, а у великій упаковці із зоомагазину.
Силікагелю потрібно стільки, щоб заповнити колбу проточного фільтра.Шланг кисневий. Таким шлангом будуть з'єднуватися всі елементи конструкції. Звичайний шланг не підходить, так як, з-за високого тиску, повітря буде труїти як на ділянках приєднання, так і на ділянках перегинів і потертостей.Хомут затяжний оцинкований. Для того щоб приєднати гумовий шланг до штуцера або до різьбової частини труби, потрібно металевий хомут, який одягається поверх шланга і затягується за рахунок прокручування гвинта.Кульовий кран. Знадобиться як мінімум два крани. Запірна арматура потрібна для регулювання подачі повітря на вході в систему і для регулювання інтенсивності абразивного струменя на виході з сопла.
Запірна арматура повинна бути зроблена з латуні, так як дешеві крани з корпусом з силуміну швидко ламаються.
Фітинги гідравлічні. В ході з'єднання балона з іншими компонентами системи знадобиться кілька зганянь і трійників. Трійники можна купити готовими, а згони можна нарізати плашками.різьбовий Штуцер швидкознімний. Ця різновид фітингів потрібно для з'єднання всіх компонентів гумовим шлангом в єдину систему.
Керівництво по збірці
ИллюстрацияОписание етапуПідготовка балона для ресивера. Якщо балон б/у, скручуємо вентиль і заповнюємо внутрішній об'єм водою. Таким чином, з балона вийдуть всі залишки газу і наступна збірка буде безпечною.Установка крана і штуцерів. На місце горловини вкручуємо патрубок з кульовим краном і трійником з двома штуцерами.Монтаж опор.
У верхній частині балона приварюють 3-4 опори.
Конструкція опор може бути різною, головне, щоб перевернений балон на такій підставці був стійким і не хитався;
Крім того, висота опор повинна бути такою, щоб балон у перевернутому стані не зачіпав краном об підлогу.
Монтаж вузла подачі повітря.
В дно балона вваривается трійник;
До одного відведення трійника приварюється трубчастий подовжувач, до якої буде кріпитися шланг подачі стисненого повітря;
Всі з'єднання в цьому вузлі якісно проварюються суцільним швом, для того щоб забезпечити максимальну герметичність.
Ущільнення пробки зверху балона. З'єднання балона і пробки повинно бути максимально щільним, так як, якщо повітря буде стравлювати, необхідної компресії добитися не вдасться.
Для ущільнення в пробку можна впрессовать гумове кільце або, як показано на фото, застосувати гумовий вкладиш.Установка осушувача повітря.
До вже встановленого трубчастого переноски, через трійник, кріпиться фільтр, всередину якого буде закладатися силікагель;
На вході у фільтр встановлюється кульовий кран.
З'єднання осушувача з нижнім патрубком.
До відведення трійника біля осушувача кріпиться шланг;
Інший кінець шланга під'єднується до штуцера біля опор внизу балона. Обидва з'єднання прихватываются і затягуються хомутами.
Монтаж ручок для перенесення бака. Щоб ресивер було простіше переносити з місця на місце, по обидва боки балона приварюються ручки.
Завдяки рукоятка, зібрану конструкцію можна буде переносити вдвох.Виготовлення сопла. Сопло для пескоструек повинно мати переріз 3-4 мм. Зроблено сопло має бути з металу або з аналогічних по міцності матеріалів.
У нашому випадку був застосований готовий керамічний ізолятор, який використовується в електромонтажних роботах.Зборка пістолета.
Імпровізоване сопло через відрізок шланга кріпиться до кульового крана, і вся конструкція фіксується кількома затяжними хомутами;
З вільного кінця трійника вкручується шматок труби завдовжки 30 див.
Установка такого роз'єму на фільтр.
На кульовий кран, після проточного фільтра, встановлюємо через шланг швидкознімний штуцер, через який буде підключатися подача повітря від компресора;
З'єднання спеціально робиться через шланг, щоб воно було гнучким;
Ділянки з'єднання стягуються хомутами.
Під'єднуємо шланг від компресора. Шлангом, розрахованих на високий тиск, з'єднуємо компресор з швидкознімним роз'ємом.Заповнення осушувача. У колбу проточного фільтра засипаємо кульки силікагелю. Повної засипки вистачить приблизно на тиждень повсякденного застосування агрегату.Пробний запуск. Після того, як саморобний піскоструменевий апарат готовий, засипаємо пісок в горловину, включаємо компресор і чекаємо хвилин 5-10, поки тиск в ресівері не підніметься до 4 атмосфер.
Після цього відкриваємо екран на виході з ресивера, а потім на соплі.
Намагайтеся тримати пістолет міцно, так як з-за високого тиску, його буде виривати з рук.
Підведемо підсумки
Ми розглянули просту інструкцію складання піскоструминного апарату, і тепер ви зможете зібрати таку ж установку самостійно. Питання по збірці агрегату можна задати у коментарях.