» » Піскоструменевий апарат своїми руками: пристрій, принцип роботи, креслення, відео і фото

Піскоструменевий апарат своїми руками: пристрій, принцип роботи, креслення, відео і фото



Таким чином, пісок буде потрапляти під дією гравітації і під тиском в нижній патрубок. Тут же пісок буде підхоплюється потоком стисненого повітря і направлятися до сопла.

Тепер, коли принцип роботи піскоструминного апарату ясний, підготуємо необхідні матеріали і комплектуючі.

Що знадобиться для того, щоб зібрати піскострумінь

ИллюстрацияОписание матеріалів і комплектуючихtable_pic_1Газовий балон об'ємом 50 літрів. Потрібен один стандартний сталевий балон.

Ціна нового балона становить близько 2 тис. рублів, б/у варіант можна купити приблизно за 500 рублів.table_pic_2Компресор. Для роботи піскоструминного устаткування потрібен компресор з продуктивністю від 800 літрів і більше.

Оптимальний варіант — гаражні установки з тиском на виході до 12 атмосфер.

Так як робота буде вестися з сухим піском, бажано, щоб в компресорі був передбачений масловіддільник.table_pic_3Магістральний проточний фільтр. Потрібен проточний водний фільтр з можливістю заміни наповнювача в колбі.

На місце штатного фільтруючого елемента будуть засипані кульки силікагелю, і пристрій буде сушити потік повітря на подачі в балон.table_pic_4Кульки силікагелю. Силікагелю знадобиться багато, тому його краще купувати не в пакетиках, а у великій упаковці із зоомагазину.

Силікагелю потрібно стільки, щоб заповнити колбу проточного фільтра.table_pic_5Шланг кисневий. Таким шлангом будуть з'єднуватися всі елементи конструкції. Звичайний шланг не підходить, так як, з-за високого тиску, повітря буде труїти як на ділянках приєднання, так і на ділянках перегинів і потертостей.table_pic_6Хомут затяжний оцинкований. Для того щоб приєднати гумовий шланг до штуцера або до різьбової частини труби, потрібно металевий хомут, який одягається поверх шланга і затягується за рахунок прокручування гвинта.table_pic_7Кульовий кран. Знадобиться як мінімум два крани. Запірна арматура потрібна для регулювання подачі повітря на вході в систему і для регулювання інтенсивності абразивного струменя на виході з сопла.

Запірна арматура повинна бути зроблена з латуні, так як дешеві крани з корпусом з силуміну швидко ламаються.

table_pic_8Фітинги гідравлічні. В ході з'єднання балона з іншими компонентами системи знадобиться кілька зганянь і трійників. Трійники можна купити готовими, а згони можна нарізати плашками.table_pic_9різьбовий Штуцер швидкознімний. Ця різновид фітингів потрібно для з'єднання всіх компонентів гумовим шлангом в єдину систему.

Керівництво по збірці

ИллюстрацияОписание етапуtable_pic_10Підготовка балона для ресивера. Якщо балон б/у, скручуємо вентиль і заповнюємо внутрішній об'єм водою. Таким чином, з балона вийдуть всі залишки газу і наступна збірка буде безпечною.table_pic_11Установка крана і штуцерів. На місце горловини вкручуємо патрубок з кульовим краном і трійником з двома штуцерами.table_pic_12Монтаж опор.

У верхній частині балона приварюють 3-4 опори.

  • Конструкція опор може бути різною, головне, щоб перевернений балон на такій підставці був стійким і не хитався;
  • Крім того, висота опор повинна бути такою, щоб балон у перевернутому стані не зачіпав краном об підлогу.
table_pic_13Монтаж вузла подачі повітря.

  • В дно балона вваривается трійник;
  • До одного відведення трійника приварюється трубчастий подовжувач, до якої буде кріпитися шланг подачі стисненого повітря;
  • Всі з'єднання в цьому вузлі якісно проварюються суцільним швом, для того щоб забезпечити максимальну герметичність.
table_pic_14Ущільнення пробки зверху балона. З'єднання балона і пробки повинно бути максимально щільним, так як, якщо повітря буде стравлювати, необхідної компресії добитися не вдасться.

Для ущільнення в пробку можна впрессовать гумове кільце або, як показано на фото, застосувати гумовий вкладиш.table_pic_15Установка осушувача повітря.

  • До вже встановленого трубчастого переноски, через трійник, кріпиться фільтр, всередину якого буде закладатися силікагель;
  • На вході у фільтр встановлюється кульовий кран.
table_pic_16З'єднання осушувача з нижнім патрубком.

  • До відведення трійника біля осушувача кріпиться шланг;
  • Інший кінець шланга під'єднується до штуцера біля опор внизу балона. Обидва з'єднання прихватываются і затягуються хомутами.
table_pic_17Монтаж ручок для перенесення бака. Щоб ресивер було простіше переносити з місця на місце, по обидва боки балона приварюються ручки.

Завдяки рукоятка, зібрану конструкцію можна буде переносити вдвох.table_pic_18Виготовлення сопла. Сопло для пескоструек повинно мати переріз 3-4 мм. Зроблено сопло має бути з металу або з аналогічних по міцності матеріалів.

У нашому випадку був застосований готовий керамічний ізолятор, який використовується в електромонтажних роботах.table_pic_19Зборка пістолета.

  • Імпровізоване сопло через відрізок шланга кріпиться до кульового крана, і вся конструкція фіксується кількома затяжними хомутами;
  • З вільного кінця трійника вкручується шматок труби завдовжки 30 див.
table_pic_20Установка такого роз'єму на фільтр.

  • На кульовий кран, після проточного фільтра, встановлюємо через шланг швидкознімний штуцер, через який буде підключатися подача повітря від компресора;
  • З'єднання спеціально робиться через шланг, щоб воно було гнучким;
  • Ділянки з'єднання стягуються хомутами.
table_pic_21Під'єднуємо шланг від компресора. Шлангом, розрахованих на високий тиск, з'єднуємо компресор з швидкознімним роз'ємом.table_pic_22Заповнення осушувача. У колбу проточного фільтра засипаємо кульки силікагелю. Повної засипки вистачить приблизно на тиждень повсякденного застосування агрегату.table_pic_23Пробний запуск. Після того, як саморобний піскоструменевий апарат готовий, засипаємо пісок в горловину, включаємо компресор і чекаємо хвилин 5-10, поки тиск в ресівері не підніметься до 4 атмосфер.

Після цього відкриваємо екран на виході з ресивера, а потім на соплі.

Намагайтеся тримати пістолет міцно, так як з-за високого тиску, його буде виривати з рук.

Підведемо підсумки

Ми розглянули просту інструкцію складання піскоструминного апарату, і тепер ви зможете зібрати таку ж установку самостійно. Питання по збірці агрегату можна задати у коментарях.



Похожие предложения
Дата добавления: 6-06-2017, 12:02
Статьи по теме
найпопулярніші високорослого сорту перцю для відкритого ґрунту
Кожен власник присадибної ділянки на своєму городі обов'язково знаходить місце для...
Опис сортів перцю для теплиці з полікарбонату: для початківців і досвідчених садівників
Болгарський солодкий перець – це овоч, до якого навряд чи хтось залишиться байдужим,...
Примула - весняні первоцвіти: яскраві фото з назвами сортів і порадами по догляду
Більшість квітів розпускається лише з настанням тепла в кінці весни або влітку, але це...
Как выбрать трансформатор для галогеновых ламп
Галогеновые лампы, рабочее напряжение которых составляет 12V, имеют значительно лучшие...
Як і коли заготовляти віники для лазні: строки заготівлі, правила сушіння, в'язки, зберігання та запарювання банних віників, фото і відео
Віники є невід'ємним атрибутом російської лазні. З допомогою банних віників проводяться...
Гойдалки на дачі своїми руками або згадай дитинство
Ландшафтний дизайн Гойдалки – вдалий винахід предків, яке було популярне ще в...
Дизайн їдальні кімнати в квартирі або будинку: інструкція по оформленню, відео і фото
Мати спеціально відведену кімнату для трапези вже не вважається пережитком минулого або...
Лазерна рулетка: електронні, інфрачервоні і інші види, інструкція як вибрати, відео і фото
Лазерна рулетка – це яскравий приклад технологічного прогресу в будівельній сфері....
Віброплита своїми руками: виготовлення виробів з мотоблока та інші, принцип роботи, відео і фото
За схожим принципом працює виброплощадка , з допомогою якої виробляються пресовані...