Диня сорту Колгоспниця 749/753 найпопулярніший сорт в регіонах ризикованого землеробства. Поволжя, Урал і далі на північ, літо коротке, часто дощове і виростити смачну диню, особливо без теплиці, неможливо.
Диня Колгоспниця виведена в 1943 році і з тих пір користується незмінним попитом городників, тому що дає урожай смачних плодів у будь-літо у відкритому грунті.
Диня Колгоспниця 749/753 – дрібна 0,5-1,5 кг, але дуже солодка і ароматна. Плід округлий жовтий чи жовто-зелений, переважно покритий сіточкою. М'якоть біла, шкірка тонка. Сорт Колгоспниця — середньостиглий, 80-100 днів від сходів до збору врожаю, тому вирощувати диню потрібно через розсаду.
Насіння цього сорту не дефіцит, їх можна придбати на будь-якій торговельній точці, яка торгує насінням. Краще купувати в білому пакеті. Щоб не переплачувати за кольорову картинку. Вартість білого пакету Дині Колгоспниця буде коштувати не дорожче 5 рублів, а кольоровий пакет від 10 рублів. Сорт не гібридний, тому можна на майбутнє зібрати і заготовити свої насіння, з найкращих плодів.
Намагайтеся вибирати великі насіння для посадки
Це важливо: дині можна садити поруч з огірками, кабачками, гарбузами і патиссонами. Ці культури переопиляются між собою і можуть дати потворні плоди, жорсткі і несмачні. Насіння з таких плодів теж збирати не можна.Перед посадкою насіння на розсаду, їх треба проростити. Для цього, насіння загортають у бинт або туалетний папір, занурюють в керамічний кухоль, поливають теплою водою, і ставлять в тепле місце на кілька днів. Треба стежити, щоб вони завжди були вологими і теплими. Через кілька днів з'являться паростки.
Диню на розсаду краще посадити 30 квітня, а висаджувати в грунт на початку червня (після 10 числа)
Кожне насіннячко потрібно посадити в окрему тару. Тарою для посадки може бути одноразовий стаканчик, торф'яної склянку або квадратна пачка з-під кефіру порізана навпіл. Головне щоб потім розсаду вийняти з тари без пошкодження, щоб висадити в грунт.
Сходить і росте диня швидко. Тримати розсаду треба на сонячному місці і стежити, щоб земля була вологою. Висаджують розсаду на постійне місце, коли минуть всі заморозки, у віці 1-1,5 місяця.
Тут можна дізнатися про зимові сорти груш.
Рекомендуємо до прочитання статтю про користь і шкоду дині для організму людини.
Посадка дині у відкритий грунт
На сонячному, захищеному від північного вітру місці, роблять грядку під посадку дині. Земля вже просохшая, тепла, розсипчаста, загроза приморозків минула. Значить прийшла пора висаджувати розсаду дині.
Садити в грунт дині можна двома способами:
На корені до дозрівання залишають три перших плода дині. Батіг далі прищипують, щоб вона не росла далі, а всі поживні речовини надходили в залишені плоди. Тоді дині виростуть великі і солодкі
Якщо цього не зробити, то диньок буде багато, але будуть вони завбільшки з яблуко і посереднього смаку.
Доглядати за динями не складно. Коли розсада акліматизується і піде в ріст, її потрібно буде один раз підгорнути, а перед цим підгодувати рідким мінеральним добривом. Для цього можна використовувати Здравень для огірків і кабачків.
Диня не примхлива у догляді
Крім цього, необхідно подбати про поливі: диня потребує великої кількості вологи. Поливати диню потрібно на ніч, рясно теплою водою.
Вже в серпні місяці можна буде поласувати солодкими дині сорту «Колгоспниця», вирощеними у відкритому грунті.
Дивіться відео про вирощування дині в відкритому грунті: