Моя хатка » Огород » Як посадити горох в городі: види і сорти, правила посадки та догляду, фото
Як посадити горох в городі: види і сорти, правила посадки та догляду, фото
Досвідчені дачники знають, що горох – це і комора вітамінів і прикраса ділянки. Вусики гороху, кучеряве в різноманітті зелені, надають городу доглянутий вигляд.
велика кількість сортів гороху. Який з них вибрати? Як правильно підібрати насіння для посадки і підготувати грунт? Як доглядати за грядкою, щоб отримати хороший урожай? Про все це ви дізнаєтесь, прочитавши цю статтю.
Види і сорти
Сьогодні існують такі різновиди гороху, як:
лущильний (шкірка горошку неїстівна, він використовується для консервування);
цукровий (плоди цього виду можна з'їдати цілком);
мозковий (застосовується для консервації і заморожування);
Сорту гороху лущильного
Кубанець 1126 має відношення до групи середньоранніх. Для дозрівання потрібно від 50 до 60 днів. Горошок насиченого зеленого відтінку. Висота стебла – до 55 сантиметрів.
Альфа відноситься до ранньостиглим сортам. Підходить для консервації. Один з найпоширеніших сортів гороху лущильного. Горошок має яскраво-зелений колір. Висота стебел – до 70 сантиметрів.
Адагумський – середньостиглий сорт, який стійко протистоїть всіляких шкідників. Ідеальний для консервування. Стручки мають пряму форму і загострені кінці. Висота стебла – до 80 див.
Атлант – середньоазіатський сорт, який підходить для вживання в свіжому вигляді, а також консервування. Зріє за 59-65 днів. Висота стебел – до 65 сантиметрів.
Віра – сорт ранньостиглий. Застосовується для консервування і вживання у свіжому вигляді. Відноситься до полукарликовым, так як висота стебла – від 52 до 70 сантиметрів.
Віола – середньостиглий, відповідний сорт для консервації. На дозрівання йде близько 80 днів. Висота стебла – до 105 сантиметрів.
Схід — сорт середньопізній. Стебла цього сорту не прогинаються до землі і досягають у висоту 65 сантиметрів. Відрізняється хорошими смаковими якостями.
Воронезький зелений – збирають до 60-го дня дозрівання. Стебло відрізняється восковим нальотом і досягає у висоту 85 сантиметрів.
Дианга – середньостиглий сорт. Готовий до вживання 70 день після сходів. Висота стебла – до 96 сантиметрів.
Преміум – ідеальний, як для консервування, так і для вживання у свіжому вигляді і для заморозки. Весь горох цього сорту зріє один час. Висота стебел – 80 сантиметрів.
Досконалість – ранньостиглий горох. Готовий до вживання до 65 день після сходів. Висота стебла – від 50 до 60 сантиметрів.
Фрагмент – універсальний сорт гороху, що відноситься до середньостиглих. Дозріває на 54 день після масових сходів. Схильний до такого захворювання, як аскохітоз.
Ювілейний 1512 відноситься до середньопізніх. Дозріває до готовності до вживання за 70 днів. Висота стебла до 70 сантиметрів. Горох смарагдовою забарвлення.
Сорти цукрового гороху
Жегалова 112 – середньостиглий, високоврожайний сорт. Дозріває через 60 днів. У висоту досягає 160-180 сантиметрів.
Невичерпний 195 – сорт середньоранній. Дозріває готовий до вживання до 38 дню після сходів. Висота стебла – 115 сантиметрів.
Олександра – сорт скоростиглий. Відрізняється поживними властивостями. Дозріває до 55-63 дня Невибагливий і морозостійкий.
Амброзія – сорт скоростиглий. Дозріває через 55-57 днів. Висота стебел – 70 сантиметрів. Можна вживати в їжу навіть на ранніх термінах дозрівання.
Гігант – середньостиглий сорт. Дозріває до 65 дню після масових сходів. Висота стебла – 96 сантиметрів. Відрізняється високим вмістом цукру.
Оскар – ранньостиглий сорт. Дозріває до 55 дню. Це один з найбільш розповсюджених цукрового гороху. Висота стебла – до 80 сантиметрів.
Цукровий 2 – сорт середньопізній. Дозріває до 55-60 дня. Його боби не мають пергаментного шару. Стійкий до такого явища, як вилягання. Висота стебла – 6 сантиметрів.
Сорту мозкового гороху
Жегалова Р-112 – середньопізній десертний сорт. Дозріває до 72 день після сходів. Висота стебла – 180 сантиметрів.
Бровцына 28 – сорт середньопізній десертний. Дозріває до 60 день після сходів. Висота стебла – до 70 сантиметрів. Використовується для приготування різноманітних страв.
Грибовський 11 – сорт ранньостиглий. Дозріває до 50-55 дня після сходів. Врожай слід зібрати за 14 днів. Висота стебла – 70 сантиметрів.
Чудо Кельведона – скоростиглий сорт. Висота стебла – 60 сантиметрів.
Томас Лакстон Р-29 – сорт ранньостиглий. Схильний до швидкого вилягання. Висота стебла – 120 сантиметрів.
Переможець Р-33 – середньостиглий сорт. Дозріває до 60 дня. Висота стебла – не більше 70 сантиметрів.
Вусатий 5 – сорт середньопізній. Висота стебла – 90 сантиметрів. Походить для разового збору врожаю.
Тут Ви можете прочитати про особливості вирощування розсади баклажанів.
Як правильно вирощувати печериці, Ви зможете дізнатися тут.
Вибір насіння
Біологічні властивості
Купуючи насіння гороху і готуючись до їх посадці, слід врахувати такі нюанси:
Без спеціальної підготовки відразу вибрати якісне насіння гороху буде досить проблематично. Тому перш, ніж відправлятися за покупкою, потрібно уважно вивчити опис того чи іншого сорту.
Щоб насіння не зіпсувалися необхідно зберігати їх в щільною ємності, захистивши їх від вологи.
Насіння, оброблені фунгіцидами (препаратами для защитыот комах-шкідників) – це хороший захист від всіляких комах-шкідників на етапі вирощування саджанців.
Важливо! Неприпустимо використовувати для посіву прострочені насіння.
Де і за якою ціною купити?
Придбати насіння гороху можна спеціалізованих магазинах і відділах для дачників. Велику партію насіння можна замовити безпосередньо у постачальників або скористатися послугами інтернет-магазину.
Середня вартість насіння різних сортів гороху коливається в діапазоні від 10 до 67 рублів за одну упаковку.
Як виростити в домашніх горох умовах?
Вибір місця і підготовка Грунту
Удобрювати грунт перед посадкою гороху потрібно як можна менше. Можна обійтися тільки внесенням мінерального добрива, а також органіки. Як варіант, можна обробити її вапном (300г/кв. м). Якщо використовується важкий глинистий грунт, насіння потрібно висівати практично на його поверхні.
легше грунт, тим глибше посадка насіння. Для посадки вибирайте місця, які знаходяться в півтіні. Можна висаджувати горошок туди, де до цього росли огірки, капуста білокачанна та цвітна, томати.
Підготовка насіння
Насіння слід ретельно перебрати, усунувши зіпсовані і колоті. Далі їх слід замочити протягом семи хвилин. Робиться це в розчині, приготовленому з борної кислоти, розрахувавши так, щоб вийшло 1 грам кислоти на п'ять літрів води.
Посів у відкритий грунт
Посів можна починати тоді, коли грунт вже достатньо прогріта (середина весни). Для початку грядка готується під посів. Для цього на ній робляться невеликі борозни, що сягають у глибину від п'яти до семи сантиметрів. Відстань між борознами – півметра.
Насіння потрібно висівати 15 на один метр грядки. Після того, як насіння буду висіяні, їх потрібно присипати землею і трохи утрамбувати.
Зверніть увагу! Між насінням важливо залишати простір у три сантиметри. Так вони будуть добре провітрюватися і не уражаються борошнистою росою.
Терміни посіву
Кожен вид гороху слід садити в різний час року:
Лущильний – квітень;
Мозковий – травень;
Цукровий – травень, червень.
Крайнім терміном посіву всіх сортів гороху є кінець липня.
Поради по догляду за горохом
Підживлення
Вперше підгодовувати сходи потрібно тоді, коли вони досягнуть у висоту 8 сантиметрів. Потім підживлення має проводитися один раз в 14 днів. Для цих цілей можна використовувати мінеральні добрива і компост.
Підживлення обов'язкові також при пригніченні рослин. На 10 л води розводять 1 стіл. ложку нітроамофоски, витрачаючи на 1 м2. Якщо використовується розчин коров'яку, то кількість мінеральних добрив зменшують.
Полив
Щоб підвищити врожайність, важливий систематичний полив, але не слід дуже старатися. Горох не любить зайвої вологи. Коли починається дозрівання, потрібно перейти до рясного поливу з розрахунку одне відро має припадати на один квадратний метр грунту.
Вам може бути корисною інформація про те, як виростити кріп на підвіконні.
А тут Ви зможете прочитати про вирощування кавуна на городі.
Підв'язка
Ще при посадці насіння будьте готові до того, що землю треба вбити кілочки для підв'язування гороху. Тобто, підв'язку потрібно зробити ще до того, як почнеться цвітіння і дозрівання. Рослини не повинні лежати на землі.
Боротьба з шкідниками
Горох зазвичай долають дві напасті:
Гусениці листовійки оливкової і бурого кольору поїдають листя і плоди гороху і є одними з найбільш небезпечних шкідників. Найпростіший метод боротьби з цим комахам – обривання уражених стручків і листя.
борошниста Роса – захворювання, що утворює білий наліт на листках. Важливо вчасно розпочати боротьбу з цією хворобою, щоб не почалася епідемія. Для цього потрібно використовувати розчин з сірки і мідного купоросу.5 г мідного купоросу і 50 г сірки необхідно розчинити в десяти літрах води, а потім обприскати цим уражені рослини. Також існує інший настій для боротьби з борошнистою росою: потрібно 300 г листя осоту польового настояти у відрі з водою десять годин. Настоєм обляпати пророщений горох.
Необхідно відразу після сходів почати обробку настоєм чистотілу, тютюну або лопуха.
Правила збирання врожаю гороху
Через місяць після того, як горох відцвів, можна починати збирати урожай. Нижні стручки дозрівають швидше.
Урожай на зелений горох збирають через два тижні після закінчення цвітіння.
Прибирати горох можна кілька разів за сезон, коли плоди повністю дозріли.
Восени, після збору врожаю залишки рослин можна використовувати в якості компосту.
Рекомендація! Щоб отримати насіння (схожість зберігається на два роки), потрібно залишити горошок зріти. Коли нижні стручки остаточно дозрівають, їх зрізають і залишають для дозрівання в провітрюваній сухій кімнаті.