на Жаль, цей метод не враховує, що SMD-5050 значно яскравіше, ніж SMD-3528, тому і світловий потік в нього може бути вище навіть при меншій щільності. Для коректного підбору моделі варто скористатися таблицею:
Тип діодаЩільність стрічки, діодів/мСвітловий потік на 1 м стрічки, люменівЕквівалентна потужність лампи розжарювання, ВтСпоживана потужність 1 м стрічки, ВтSMD-352830150102,460300204,8120600409,6SMD-505030360247,2607204814,4Світлодіодне підсвічування може монтуватися в самих різних умовах, починаючи від досить сухий спальні і закінчуючи кухнею і ванною з високою вологістю. LED-стрічки можна монтувати навіть всередині акваріума під водою – природно, якщо підібрати відповідну модель.
Використання кожухів з силікону або прозорого ПВХ дозволяє захистити електричну частину від вологи і пилу
Те, в яких умовах стрічка буде зберігати працездатність, залежить класу захисту. Найчастіше в інтер'єрі використовуються вироби:
Вироби з гарним захистом від вологи можна використовувати в декорі акваріумів
Вироби з різним ступенем захисту: вгорі – в герметичному кожусі, посередині – з заливкою силіконом, внизу – без захисту
Від всіх трьох параметрів, перерахованих вище (тип діода, щільність і ступінь захисту) залежить і ціна стрічки. Наприклад:
Установка світлодіодної стрічки для декоративної або функціональної підсвічування передбачає використання ще одного обов'язкового елемента – блоку живлення. Його потужність повинна відповідати потужності використовуваного освітлення.
Живиться підсвічування не безпосередньо від мережі, а від спеціального блоку
Формула розрахунку потужності блоку живлення для LED-підсвічування:
W = L х W1 х K, де:
В якості прикладу розрахуємо потужність блоку живлення для 12 м стрічки SMD-3528 щільністю 60 для декоративного підсвічування:
W = 12 х 4,8 х 1,3 = 74,9 Вт.
Чим потужніший блок, тим більше його габарити: це потрібно враховувати при проектуванні системи
Після округлення в більшу сторону, очевидно, що нам підійде блок живлення на 75-80 Вт.
Враховуючи порівняно невелику різницю у вартості, я б взяв пристрій на 100Вт – виключно, щоб воно менше нагрівалося.
Якщо ж ви не хочете возитися з підбором блоку живлення та стрічок, то можна відразу взяти готовий набір устаткування, що включає все необхідне.
В комплект входить:
Один мінус – коштує такий набір дорожче, ніж його компоненти при купівлі окремо.
Підсвічування стелі або кухонного гарнітура вимагає використання не тільки самої стрічки з блоком живлення. Нам знадобляться й інші деталі:
ИллюстрацияМатериалыДиммер для світлодіодів. Дозволяє регулювати яскравість світіння.
RGB-контролер з пультом дистанційного керування. Застосовується для вибору кольорів у багатоколірних стрічок декоративного підсвічування.
Коннектори для світлодіодної стрічки. Використовуються для з'єднання контактних проводів з мінімальними трудовитратами.
В принципі, можна обійтися і без конекторів, але тоді проводи доведеться припаювати до стрічки, захищаючи місце контакті ізоляцією або термозбіжними трубками. Виходить надійніше, але довше.
Склади для приклеювання стельового плінтуса для підсвічування
Крім зазначених у таблиці елементів нам будуть потрібні:
Для ізоляції зручно використовувати термоусадочні трубки, як на цьому фото
Для того щоб виконати монтаж світлодіодної підсвітки самостійно, потрібні інструменти:
Інструменти та пристосування для монтажу меблевого профілю
Стельову галтель зручно різати за допомогою стусла
Я зараз розповім, як зробити світлодіодне підсвічування своїми руками. Роботу потрібно починати з підготовки підстави – встановлення стельового або меблевого плінтуса.
Приклад відкритого наклеювання
Якщо монтаж виконується на нижню поверхню кухонного гарнітура, інструкція передбачає два варіанти дій:
Кріплення профілю для монтажу стрічки на гарнітур
Стельова підсвічування своїми руками монтується дещо складніше:
ИллюстрацияПоследовательность дійПідготовка плінтуса.
Стельова галтель для установки підсвічування підрізається за розміром приміщення.
Для підрізування внутрішніх і зовнішніх кутів використовується стусло – спеціальне пристосування, що дозволяє точно підігнати деталі і не переплутати напрямок зрізу.
Підготовка стін.
На стіни під стелею наноситься розмітка під установку стельового плінтуса. Горизонтальність розмітки контролюємо за допомогою рівня.
Грунтовка стін.
Місце наклеювання плінтуса обробляємо проникаючої грунтовкою. В якості альтернативи грунту можна використовувати клей для плінтуса, розведений водою в пропорції 2:1-3:1.
Нанесення клею.
На виворітну сторону плінтуса тонким шаром наносимо клей.
Наклеювання галтелі.
Прикладаємо плінтус до стіни і притискаємо з одночасним вирівнюванням.
Надлишки клею, виступаючі внизу підстави, акуратно видаляємо пластиковим шпателем.
Шпаклювання стиків.
Стики між фрагментами галтелей в кутах і на рівних ділянках замазуємо білим акриловим герметиком. Для закладення щілин використовуємо шпателі.
Світлодіодне освітлення також може бути встановлено в спеціальному коробі з гіпсокартону. Але в цьому випадку полицю для укладання стрічки потрібно включити в конструкцію стелі заздалегідь, на етапі його монтажу.
Схема монтажу полиці з гіпсокартону
Натяжна стеля з світлою вінілової плівки можна задекорувати ще оригінальніше. Для цього LED-стрічка наклеюється прямо на стіну за натягнутим полотном, на відстані приблизно 40-50 мм від верхнього краю кріпильного багета. При включенні підсвічування світловий потік розмивається, за рахунок чого досягається декоративний ефект.
Так виглядає контурний світловий декор за матово-білим полотном
Тепер – коротко про те, як самому зробити світлодіодне підсвічування.
Простий варіант підключення
Складна схема з підсилювачами і кількома блоками живлення
Перше, про що потрібно пам'ятати – світлодіодні стрічки підключаються паралельно, фрагментами довжиною не більше 5 м. Відповідно, при монтажі довгого контуру нам доведеться підібрати проводу відповідної довжини.
Складання системи виконуємо так:
ИллюстрацияПоследовательность дійВикористовуючи гострі ножиці, розрізаємо LED-стрічку на фрагменти потрібної довжини. Лінії розрізу повинні проходити за відмітками на виробі, інакше є ризик пошкодження світлодіодів або струмопровідних доріжок.Паяння проводів.
Зачищаємо кінці проводу (двожильного для одноколірної стрічки, чотирьохжильного – для триколірної) і краю струмопровідних доріжок на стрічці.
Припаюємо провід до світлодіодним стрічки, орієнтуючись на маркування.
При пайку використовуємо температуру не більше 240-250 градусів. Щоб уникнути пошкодження основи час пайки не повинна перевищувати 10 секунд.
Підключення до блоку живлення.
Інший кінець дроту також зачищаємо (краю жив можна обжати або надіти на них кінцевики).
Дотримуючись маркування і орієнтуючись на колір жив, підключаємо провід до клем блоку живлення, затягуючи кріпильні гвинти викруткою.Перевірка працездатності.
Включаємо систему у мережу, перевіряючи, горять всі світлодіоди.
Також контролюємо ступінь нагрівання в місцях пайки.Установка стрічки.
Використовуючи самоклеїться підставу, монтуємо стрічку в стельову галтель або меблевий плінтус. Також можна просто наклеїти виріб на дно кухонної шафки.
Підсвічування стелі або гарнітура з використанням світлодіодних стрічок користується все зростаючою популярністю. Пояснюється це її перевагами:
Виглядає така підсвічування незвично, а тому притягує погляд
Рівномірно розподілене світло створює атмосферу затишку
Треба мати на увазі, що самі стрічки і додаткове обладнання коштують недешево. Але, загалом, система цілком окупається за рахунок скорочення витрат протягом 5-7 років.
Трудовитрати при монтажі – мінімальні!
Світлодіодне підсвічування стелі або гарнітура цілком може бути зібрана своїми силами за наведеною вище схемою. Щоб розібратися в нюансах технології додатково, перегляньте відео у цій статті, а всі виникаючі питання задавайте в коментарях.