Кмітливість і хазяйновитість дозволяють облаштувати дачну ділянку малими витратами. Одним із прикладів застосування своїх навичок і умінь є спорудження теплиці або парника з непотрібних старих віконних рам. Така теплиця буде нітрохи не гірше тепличного споруди, зведеної з нових матеріалів, але витрат на будівництво потрібно істотно менше.
Одним з найважливіших переваг саморобній теплиці, побудованої з віконних рам, є її мінімальна вартість. На відміну від теплиці з пластикових труб, для якої доведеться купувати не мало матеріалу. Зведена з, по суті, вже списаного матеріалу, теплиця потребує мінімум грошових витрат і зусиль, а от результат, при цьому, буде максимальним.
Споруджена теплиця стійка і герметична, відмінно пропускає світло і має цілком робочу систему провітрювання та вентиляції, чому послужать кватирки віконних рам. Кватирки допоможуть також і регулювати температуру в приміщенні.
Для спорудження теплиці знадобиться кілька віконних рам. Знайти їх не складе великої складності. Це можуть бути, наприклад, вікна, що залишилися після попереднього ремонту, або встановлення нових вікон сусідами.
Також б/у (колишні у вживанні) віконні рами можна купити недорого, вивішувати оголошення про купівлю, або звернувшись на підприємства, які займаються монтажем пластикових склопакетів і вивозять старі рами на звалище.
Віконні рами потребують попередньої підготовки:
Підготовлені рами необхідно ретельно заміряти, що допоможе їх вигідно скомпонувати і визначитися з розмірами і схемою майбутньої теплиці.
Важливо! Висота теплиці повинна становити не менше 170 див. Робота буде набагато простіше, якщо для теплиці будуть підібрані вікна, однакового розміру!Необхідними матеріалами для будівництва теплиці також будуть:
Гарантією стійкості, надійності, запобігання просідання теплиці під своєю вагою є фундамент під будовою. Матеріалом для фундаменту може бути цегла, камінь, дерево або бетон.
Фундамент з цегли буде стійкою і міцною основою для теплиці, але вологість і перепади температур згубні для цього матеріалу. Тому такий фундамент недовговічний.
Високою міцністю, надійністю і довговічністю відрізняється фундамент з каменю, але камінь — матеріал дорогий.
Фундаменту з дерева також характерні міцність і стійкість, але він недовговічний. Такий фундамент прослужить 5-8 років, а по закінченню цього часу йому буде потрібно відновлення.
Відмінним варіантом буде і стрічковий фундамент з бетону, який забезпечить надійність, міцність, стійкість споруди на десятки років. Бажано передбачити в фундаменті поглиблення, в яке можна прокласти шланг. Про те як правильно підібрати шланг можна прочитати в цій статті.
Перед початком проведення будівельних робіт важливо відповідально і правильно підійти до вибору ділянки під теплицю.
Така площадка повинна бути:
Порада! Теплицю краще розташувати в напрямку північ-південь. Вхід у теплицю зазвичай розташовується з північної сторони, а протилежна сторона з південною.
Якщо ділянка під теплицю є несприятливим для вирощуючи культур, наприклад, глиняним, а також для запобігання зайвої вогкості в теплиці, необхідно провести наступні операції:
Основними етапами будівництва теплиці з віконних рам є:
Надійний і довговічний фундамент з бетону побудувати нескладно. Для цього виконують такі роботи:
Якщо надалі передбачається автоматичний полив теплиці, то рекомендується відразу визначити місце, де буде розташовуватися дренажний насос.
Важливо! Фундамент буде остаточно готовий після застигання. На що йде 2-3 тижні.Головними елементами для спорудження стін теплиці є віконні рами. Їх необхідно з'єднати між собою в єдину міцну конструкцію.
Для цього з дощок 4-5 см завтовшки над фундаментом споруджують каркас, встановивши спочатку вертикальні стійки по кутах теплиці, а потім з'єднавши їх з нижньої і верхньої частини.
До цих стійок, з'єднуючи між собою довгими сторонами і кріплять рами. В якості кріплення використовують саморізи, а також металеві куточки.
Для більшої стійкості конструкції її додатково зміцнюють опорними брусками, прибиваючи їх з внутрішньої сторони каркаса.
Щілини і отвори, які виникають в конструкції, закладають монтажною піною або герметиком.
Постійна температура в теплиці відіграє важливу роль. Особливо чутлива до перепаду температур розсада перцю. Детальніше про те як правильно готувати і поливати розсаду перцю читайте тут.Найкращим для теплиці є односхилий або двосхилий тип даху, що забезпечує необхідний нахил для стікання води під час опадів.
Вибір типу даху багато в чому визначається наявністю достатньої кількості заготовлених деталей. При їх недоліку зазвичай віддають перевагу односхилим даху.
Теплиця, зроблена з віконних рам, має значну вагу. Тому, щоб уникнути ще більшого її ускладнення, краще не зводити над нею важких конструкцій даху. Досить зробити легку решетування верхній частині теплиці і покрити «стеля» полікарбонатом або плівкою, закріпивши її спеціальними затискачами і хомутами.
Для обрешітки використовують рейки, монтажний профіль або сталевий дріт. Якщо надалі у теплиці планується садити огірки, то рекомендується заздалегідь робити додаткові місця для кріплення ниток, якими можна буде підв'язувати розсаду.
Побудувати теплицю з рам стане ще простіше, переглянувши відповідні відео і фото з етапами монтажних робіт: