Як ви думаєте, що являють собою пластикові фасади з алюмінієвої кромкою? Уяві відразу малюється покрита пластиком будівля з алюмінієвими стійками і ригелями, вірно?
на Жаль, пластмаси не користуються популярністю при зовнішньому оформленні будівель. Тема нашої статті - меблеві фасади.
Під пластиковим фасадом найчастіше розуміється передня стінка меблевого гарнітура
Всього століття тому столярне мистецтво було мистецтвом, високоспеціалізованих ручною працею. Столяру потрібно знати властивості деревини і використовувати її таким чином, щоб створена меблі зберігала свій зовнішній вигляд довго і виглядала привабливо.
Зараз, на жаль, майстерних столяров залишилося небагато. Велика частина меблів виконується фабрично. В якості матеріалу для її створення найчастіше використовується ДСП - пресовані на клею тирсу.
Чому саме вони?
Зверніть увагу! Це не означає, що ДСП володіє низькою гігроскопічністю. Навпаки, вона легко розбухає, але рівномірно і по всьому об'єму.
ЛДСП - порівняно недорогий і легкий в обробці матеріал
Однак, крім голої функціональності, меблі по можливості повинна мати ще й гарним зовнішнім виглядом, щоб вписуватися в дизайн інтер'єру кухні або іншого приміщення. Насамперед це стосується зверненої до глядача боку будь-якого меблевого гарнітура - фасаду.
Саме тому практикується оздоблення фасадів пластиком, склом, металом і іншими матеріалами.
Пластиковий фасад - напевно не єдиний варіант. Давайте влаштуємо короткий огляд застосовуваних матеріалів.
Та ж ламінована ДСП, що застосовується для виготовлення стінок і полиць меблів.
Тут, у свою чергу, можливі кілька варіантів:
Крім того, гігроскопічність ДСП не сприяє довгого життя фасаду на вологій кухні. А ось у вітальні - будь ласка
Покриття має товщину 0,6 - 0,8 мм і робить конструкцію дуже міцною по відношенню до механічних впливів. Недолік постформінгу - той факт, що деталі виготовляються тільки стандартних розмірів, шириною 300,400, 500 і 600 мм
Матеріал відрізняється від ДСП насамперед меншим розміром частинок деревини. Фактично МДФ являє собою більш щільну версію оргаліту з куди більшою товщиною.
Матеріал може використовуватися для меблевого фасаду одним з двох способів:
На фото з МДФ зроблена рамка меблевого фасаду
Нарешті, фасади з масиву хоча б зовні виглядають так само, як продукція столяров початку минулого століття. Виробництво з дерева вимагає неабиякої кількості ручної роботи і підгонки малюнка текстури, тому ціна фасаду досить велика.
Кілька знижує кінцеву вартість виготовлення фільонки з більш дешевих і технологічних у виробництві матеріалів - МДФ і ДСП з обробкою під дерево. Зрозуміло, зовнішній вигляд при цьому краще не стає.
Ще недавно це був єдиний спосіб виготовлення меблів. Зараз - дорога екзотика
Щоб нічого не упустити, згадаємо ще кілька видів меблевих фасадів.
Як уже говорилося, виготовлення пластикових фасадів ніяких особливих труднощів не являє. Інструкція проста: береться жорстка основа з ДСП або МДФ і обклеюється пластиком. Торці можуть бути обклеєні кромочной стрічкою або окантовані алюмінієм.
Як неважко здогадатися, споживчі якості меблевих фасадів залежать насамперед від пластику.
Які виробники присутні на російському ринку?
На фото - облицьована італійським пластиком стільниця
Цікаво: всі перераховані пластики - акрилові. Однак пластиковий профіль для фасадів кухонь використовує менш пластичний і більш міцний полівінілхлорид. Він, однак, має ще більш низьку температуру, при якій починає розм'якшуватися - близько 100 °С проти 160 у акрилу.
При обережному поводженні фасад збереже глянець на десятиліття
Ну, а що ж фасади будівель (див. чим оздобити фасад будинку)? Невже для них плитка з пластику не застосовується взагалі?
на Жаль, немає.
Фасадна пластикова плитка була б досить непрактичним матеріалом з цілого ряду причин:
Пластик (точніше, вініл) застосовується для обробки фасаду своїми руками переважно у вигляді сайдинга. Невелика товщина і складна форма забезпечують невисоку вартість у виробництві і міцність. Поверхня ж у сайдинга, як правило, матова.
Не спокушайтеся: це не плитка. Лише форми для її виготовлення з бетону
Додаткову інформацію про те, як виглядають і застосовуються пластикові фасади з завалом, ви знайдете відео в кінці статті. Успіхів у творчості!