Велику популярність у нашій країні отримав сорт томатів «Ведмедик клишоногий». Причина у великому розмірі його плодів, прекрасних смакових якостях його м'ясистої м'якоті, а також легкості вирощування у більшій частині нашої країни.
При цьому такий перспективний вітчизняний сорт є досить новим і за описами овочівників дуже високоврожайним.
Сама рослина індетермінантного типу, тобто з необмеженим ростом, який у цієї культури досить високий, при цьому з середнім рівнем освіти вегетативної маси (зелені). Його листя мають темно-зелене забарвлення і володіють стандартним розміром.
Російські грунтово-кліматичні умови (включаючи північ) є відмінним місцем для вирощування цього сорту томату не тільки на відкритому типі грунту, але навіть у теплицях, завдяки його характеристиками.
До них відноситься сорти жовтого, червоного (малинового), рожевого і помаранчевого «клишоногого Ведмедика». Основними виробниками його насіння є компанія «Уральська садиба» та «Нарвік».
При цьому всі варіанти такого томату рекомендується вирощувати саме розсадним способом. А для того, щоб отримати найбільш якісний розсадний матеріал, рекомендується здійснювати посів насіння, починаючи з середини березня і до першої половини квітня. Рівень поглиблення повинен складати приблизно один сантиметр.
Зверніть увагу: томати даного типу можна зривати ще зеленими, адже вони можуть дозрівати навіть в такому вигляді, за умови, що сам плід вже сформувався і був зірваний з шийкою.Що стосується пікірування насіння таких томатів, то проводити дану процедуру потрібно після появи у паростків двох повних листочків. протягом всього терміну вирощування розсади необхідно здійснювати підживлення тільки три рази. Це повинні бути комплексні добрива мінерального типу. Попередньо, до висаджування розсади на постійне місце, необхідно провести загартовування. Це робиться за 10 днів.
Коли розсада томатів буде мати двомісячний вік і більше 6-7 повних листочків, можна починати її висаджування у відкритий грунт. Бажано робити це рано вранці або пізно ввечері під час заходу із застосуванням теплої води.
протягом всього процесу зростання і дозрівання плодів необхідно здійснювати підгодівлю мінеральними добривами. Збір врожаю здійснюється по мірі його дозрівання.
Зауваження фахівця: не рекомендується допускати перезрівання не зірваних плодів томата.Під час висадки потрібно дотримувати відстань між грядками. Так, воно повинно складати близько півметра. При цьому відстань між самими кущами має бути не менше 40 див.
А щоб рослина краще розвивалося, можна прищипнути певну точку росту, після чого видалити всі деформовані листки. Підживлення має здійснюватися регулярно, і бажано мінеральні добрива чергувати з вноситься органікою.
Також варто не забувати про поливі, так як томати дуже люблять вологу. Здійснювати його краще, використовуючи тільки теплу воду, після того, як зайде сонце.
Важливо здійснювати рясний полив, але не заливаючи грядки надмірною кількістю води. При цьому верхній шар землі повинен завжди утримувати вологу.
Великою перевагою такого сорту є його висока стійкість до різних хвороб, наприклад, фітофторозу. Але зустрічається і поразка помідорів білою гниллю. Іноді можна зустріти навіть слимаків на кущах. Однак, щоб їх усунути, можна використовувати розчинений у воді нашатирний спирт.
Для захисту від різних літаючих комах рекомендується застосовувати інсектициди. А щоб запобігти появі гнилі, варто видаляти бур'яни, зрізати нижні листки, часто рихлити, а також мульчувати грунт. У разі висадки помідорів в теплиці, її потрібно час від часу провітрювати.
Щоб скоротити необхідну кількість поливів і зменшити витрату води як на відкритій, так і на захищеному грунті, необхідно здійснювати мульчування томатів.
До того ж це дозволяє позбутися від появи різних бур'янів, за рахунок створення товстого шару мульчі. Це у свою чергу підвищить врожайність помідорів практично на чверть, і знизить термін вирощування на кілька тижнів.
Для досягнення найкращого ефекту найкраще використовувати органічну мульчу у вигляді соломи, тирси, а також гною і компосту. Така мульча, крім своєї головної функції, буде також і збагачувати землю корисними компонентами, які потрібні для росту та розвитку томатів.
Неорганічні варіанти використовуються мульчування також досить часто, але вони не здатні забезпечити збагачення грунту мінералами і не розчиняються в ній з часом.
Саме тому рекомендується застосування саме органічних варіантів, які до того ж здатні пропускати повітря і охолоджувати грунт в жарку погоду.
Саме тому, що томати «Ведмедик клишоногий» мають хорошу стійкість до різних частих захворювань і славляться високою врожайністю, збором великих і якісних плодів, його воліють багато овочівників. Однак, для такого сорту помідорів необхідно регулярно здійснювати підживлення і правильно формувати кущ.
Згідно з відгуками вітчизняних городників, плоди можна використовувати як для приготування свіжих страв у вигляді салатів, так і для консервації. При цьому помідори такого сорту відмінно зберігаються під час транспортування.
Дивіться відео, в якому фахівець детально роз'яснює, як правильно виконувати формування куща томату: