Щоб урожай порадував великою кількістю плодів, необхідно зробити правильний вибір і вивчити сорти кабачків з фото та описом.
Це допоможе знайти оптимальний варіант відразу за кількома параметрами: термінами дозрівання, характеристиці, вимогливості до грунтів, морозостійкості і т. д.
Кабачок відноситься до сімейства гарбузових, має великі довгасті плоди.
У даній статті поговоримо про різновиди кабачків, дізнаємося про те, як виглядає той або інший вигляд, і що відрізняє його від інших.
Вони дають урожай через 1-2 місяці.
Це оптимальний варіант для північних регіонів, Сибіру, Підмосков'я, Уралу, де сонце з'являється досить рідко.
Не менш часто їх використовують в південних широтах: їх можуть висаджувати після першого збору врожаю, так як кабачки встигають принести плоди до настання заморозків.
Цікавий факт: ранні варіанти можуть використовуватися не тільки в кулінарії, але і в сирому вигляді.Головним завданням при вирощуванні культури є догляд за кущами: вони ростуть дуже швидко, невибагливі і добре пристосовуються, даючи прекрасний урожай. У завдання городника входить стежити, щоб овочі не «перебралися» на іншу грядку і не заважали сусідам.
Є самоопыляющимся ранньостиглим сортом. Перший урожай з'являється через 1,5 місяці, після чого рослина плодоносить близько 2 місяців: з початку літа до глибокої осені.
Мають витягнуту форму, довжина досягає 20-22 см, вага становить близько 300 грам. Самі кущі невеликі, але дають рясний урожай — до 9 кг плодів з куща.
Шкірка має блідо-зелений колір, м'якоть світла, соковита. В основному його використовують для переробки в ікру і кулінарію.
зауважте: сорт кабачків Кавили дуже стійкий до перезрівання, їх можна зберігати без шкоди для смаку.Відрізняється невибагливістю. Все, що йому потрібно – волога і сонце. Необхідно вибрати досить світлий ділянку. При висадці в тіні потрібно відлучати паростки подалі один від одного, щоб їм вистачало сонця. Грунт краща легка, харчова, кислі Грунти не підійдуть. Висаджувати можна як розсаду, так і насіння.
Він був виведений в Голландії кілька років тому, у Росії вперше з'явився в Краснодарі.
Має довгасті плоди звичної форми, довжина яких досягає 20 см, вага коливається в проміжку між 500 і 650 грамами.
Плодоносити починає через 1,5 місяця після висадки, починаючи з кінця весни. Шкірка зелена, воскова, має прожилки або цяточки, м'якоть кремового кольору. Смакові якості досить високі.
З одного куща можна отримати до 15-17 кг кабачків, при цьому висаджувати рослину можна до 3 разів за сезон.
Візьміть на замітку: сорт кабачка Іскандер відрізняється високою плодоносностью і опірність до захворювань, що дозволяє утриматися від обробки паростків отрутами.Для висадки бажано вибирати легкий грунт, без застою води. Розсаду висаджують на відстані 60 см один від одного, також можна використовувати насіння, якщо грунт достатньо прогріта.
Дає перші плоди вже через місяць після висаджування.
Розмір плодів досягає 20 см, вага – 500 грам.
Збір урожаю повинен проходити не рідше 2 разів на тиждень, інакше це сповільнить плодоношення.
Зберігати кабачки потрібно не менше 4 місяців. Плодоношення досягає 10 кг на кущ. М'якоть досить ніжна, з характерним смаком.
Сорт добре переносить мороз, але до хвороб імунітет слабкіше.
Зверніть увагу: сорт кабачків Арал досить стійкий до стресів, посух і морозів, що дозволяє вирощувати його навіть в складних умовах.Висадка здійснюється на прогріту до 12-15 градусів землю насінням або розсадою. У другому випадку необхідно проростити розсаду протягом місяця. Краще всього вирощувати сорт в теплому і світлому місці, так як він більш вибагливий.
Відрізняється крайньою «плодючістю»: розмір плодів може перевищувати 30 см, вага досягає кілограма.
З куща можна зібрати до 10-12 кг. Період дозрівання становить 1,5 місяця.
Плоди мають гладку шкірку темно-зеленого кольору з білими цяточками, м'яку, хрустку м'якоть і високі товарні якості.
Рада садівника: сорт кабачків Цукеша відмінно підходить для засолювання та маринування, завдяки високому вмісту сухої речовини.Вибираючи місце, варто зупинитися на легких грунтах: якщо ділянка має якісь проблеми, їх варто заздалегідь усунути. Важливо пам'ятати, що кущі досягають значних розмірів, а тому їх необхідно саджати на значній відстані один від одного.
Прекрасно підходить для вживання у свіжому вигляді, також може використовуватися для кулінарної обробки.
Росте швидко, плоди дає менш ніж через 1,5 місяці. Самі плоди середнього розміру, вага досягає 600 грам.
Шкірка світла, покрита точками, злегка ребриста, м'якоть також має зеленуватий відтінок.
Стійкі до багатьох хвороб, але низьку температуру переносять слабо: краще висаджувати в прогрітий грунт.
чи Знаєте Ви, що: кущі кабачка «Ардендо» досить компактні, їх можна висаджувати на відстані близько 60 см один від одного.Кущі швидко ростуть і потребують регулярного збору врожаю. Висаджують в травні в легку землю. Культура вимоглива до тепла, світла і воді, так що краще не поспішати з висадкою. На півночі її можна спершу висадити в парник, а після перенести на відкритий грунт.
Представляє собою ранньостиглий варіант, що дає плоди через 40-45 днів.
Мають витягнуту форму циліндра, досягають розміру 20 см і вагою 300-350 грам.
Плоди білого кольору, з ніжною м'якоттю. Відмінно підходять для засолювання і консервування, також можна вживати в кулінарії.
Володіє високою опірністю хворобам, добре переносить зберігання і транспортування.
Це цікаво: сорт кабачків Чаклун відрізняється дружним дозріванням кущів і одночасної віддачею врожаю.Найкраще висівати в прогріту грунт в кінці весни або на початку літа. Самі кущі компактні, так що можна висаджувати їх на відстані 60-70 см один від одного. Відмінно реагує на підживлення органікою.
Відноситься до сверхранним сортів: перший урожай можна отримати вже через місяць.
Вага плоду досягає 400 грам, форма видовжена, шкірка насиченого кольору, рівна і гладка, м'якоть досить щільна. Вони добре зберігаються і транспортуються, довго зберігають свіжий вигляд.
Сорт добре переносить мороз, спеку і багато хвороби, рясно плодоносить.
Варто відзначити: сорт кабачків Аделія — це новий, недавно виведений в Голландії сорт, який тільки виходить на ринок.Культура може вирощуватися у відкритому грунті і під плівкою. При висадці ранньою весною краще накривати грядку плівкою або використовувати парник. Може вирощуватися двічі на рік: з кінця весни і до середини літа.
Відрізняється ранніми термінами дозрівання: перші результати будуть отримані менше, ніж через 40 днів.
Довжина досягає 20 см, вага – 1-1,2 кг
Форма видовжена, циліндрична, шкірка досить тендітна, є невелика ребристість. М'якоть соковита, з малою кількістю цукру, має жовтуватий відтінок.
Насіння небагато, а от вміст води підвищено. З даного кущового сорти цукіні можна отримати до 10-12 кг плодів.
Цікавий факт: назва сорти кабачків Зебра походить від забарвлення кабачка: на ньому чергуються світлі і темні смужки.Варіант невибагливий у догляді: досить регулярного поливу та достатку сонячного світла. Висаджувати насіння при прогріванні грунту до +8 градусів, при цьому необхідно, щоб між паростками було достатньо місця. Завдяки морозостійкості підходить для холодних регіонів.
Прекрасно підходить для отримання врожаю у несприятливий і сире літо, так як добре протистоїть холодів і заморозків.
Період дозрівання досягає 38-42 дні, інколи може збільшитися до 50 днів.
Має форму неправильного циліндра, вага до 700-900 грам, шкірка гладка, тонка, зеленого або жовтого кольору, м'якуш кремовий.
Сорт стійкий до посухи, морозу і основних захворювань.
Рада городника: сорт кабачків Якір відноситься до найбільш простим у догляді сортів, так як не вимагає практично ніяких знань і навичок – досить поливати його і вчасно збирати плоди.Висаджувати культуру необхідно в травні на нейтральні і легкі грунти. Як арготехнических робіт знадобляться полив і розпушування, зрідка можна удобрити кущі. Збір триватиме все літо і вересень, якщо висадити кабачок вдруге.
Іспанська гібрид, що відрізняється раннім терміном дозрівання і доброю переносимістю спеки.
Плоди досягають довжини 15 см, товщина – 4-6 см, вага може досягати 1,5 кг.
Мають витягнуту форму і насичений колір, при транспортуванні не втрачає своїх властивостей.
Підходять для засолювання, маринаду, можуть вживатися у свіжому вигляді.
Зверніть увагу: сорт кабачків Герой добре протистоїть захворювань, що спричинені спекотною погодою.Може вирощуватися двічі за літо, тоді його необхідно висаджувати в кінці весни і до середини літа. Вирощується в закритому і відкритому грунті на легкому грунті. Потребує регулярного поливу і сонячного місця.
До них належать культури, які дозрівають на 50-60 день: при висаджуванні у відкритому грунті в травні перший урожай буде готовий вже до середини літа.
Як і ранньостиглі сорти, вони дають рясний урожай, але, завдяки більшому терміну, їх плоди зазвичай більше і масивніше.
Кабачки таких сортів чудово відчувають себе практично в будь-яких регіонах.
Цікава думка: середньостиглі варіанти відмінно комбінуються з ранніми: висадивши обидва сорти, можна одержувати безперервний урожай протягом усього літа.Краще всього висаджувати у відкритий грунт розсаду: її можна заздалегідь проростити вдома або в парнику. Це допоможе заощадити час і ефективніше розподілити місце висадки. При вирощуванні насіння доведеться почекати сходів і при необхідності розсадити їх подалі один від одного.
Це невибагливий вигляд, який можна використовувати в свіжому вигляді або для консервації.
Розмір досягає 20 см, вага нерідко перевищує кілограм. Мають форму циліндра, шкірка гладка, білого або світлого зеленого кольору, м'якоть щільна, біла.
Варіант стійкий до низьких температур і хвороб, добре переносить транспортування, не втрачаючи при цьому своїх властивостей.
зауважте: сорт кабачків Грибовський добре реагує на мінеральні добрива.Кущі гіллясті, сильно розростаються, тому їх необхідно відсаджувати один від одного на відстані не менше 70 см. Для гарного врожаю необхідно регулярно прополювати землю і поливати.
Головною відмінністю є його колір – «Золотинка» має яскраво-жовте, майже помаранчеву забарвлення і тверду щільну шкірку.
Її м'якоть кремового кольору, ніжна і м'яка.
Маса одного примірника може досягати 1,5-1,8 кг, дозрівання займає до 50-55 днів.
Зберігати врожай можна до 2 місяців, після він почне в'янути.
Садівники радять: при затяжних дощах з кущів сорти кабачків Золотинка необхідно прибирати залишки пелюсток, щоб не з'явилася гниль.Висадка починається з кінця травня, коли температура Грунту досягає +12 градусів. У теплиці висаджувати сорт можна вже в квітні. Важливо простежити, щоб грунт не була надто вологою. Відстань між кущами має бути близько 70-90 див.
Це середньостиглий сорт з високими товарними і смаковими якостями.
Він може застосовуватися в кулінарії і при консервації.
Має блідо-зелений колір з темними смужками, гладку тонку шкірку і щільну м'якоть.
Досягає 30 см в довжину і понад 1,5 кг ваги.
Зріє протягом 2 місяців.
Це цікаво: смужки на поверхні кабачка сорти Куанда не суцільні. Вони перериваються і мають різну товщину.Висаджують в травні-червні, коли земля прогрівається до +14-15 градусів. Між розсадою необхідно залишити по 60-70 см, щоб кущики не заважали один одному. Вибираючи місце, потрібно зупинитися на світлому і теплому ділянці, не залитому водою. Після висадки потрібно регулярно поливати і розпушувати землю.
Ці варіанти збирають пізно, вже восени.
Для дозрівання їм потрібно більше 2 місяців, але зате зберігатися взимку вони можуть до 4-5 місяців.
Вони також відрізняються різноманітністю форм і розмірів, у них більше смакових відтінків.
Відмінно підійдуть для городників, які не готові проводити на дачі все літо.
Але важливо знати, що для тривалого і рясного врожаю необхідна регулярна і часта збирання врожаю, що може потребувати постійної присутності на дачі.
зверніть увагу: термін зберігання пізніх сортів кабачків може бути збільшений до півроку, якщо дотримувати умови зберігання.Він відноситься до категорії кабачків-спагетті і названий так із-за однієї особливості: при обробці теплом м'якоть перетворюється на довгі окремі волокна, схожі на спагетті.
У даного виду є й інша особливість: стебла розростаються на кілька метрів у довжину, можуть поширюватися на сусідні рослини, кущі, дерева, паркани.
чи Знаєте Ви, що: у кабачків сорту Спагетті Равиоло волокна набувають хвилясту структуру.Дозрівання відбувається протягом 2,5-3 місяців. Плоди досить широкі, формою нагадують еліпс, з жовтою твердою шкіркою, поверхня гладенька. М'якоть соковита і солодка, при тепловому впливі розпадається. Плоди досягають в довжину 30 см і ваги до 1-1,3 кг
Застосовується в кулінарії, особливо в десертах і солодких стравах, добре переносить транспортування.
Відноситься до незвичайних сортів і, на відміну від інших, практично не застосовується в кулінарії.
Набагато частіше його використовують для виготовлення посуду та сувенірної продукції.
Форма рослини нагадує грушу з круглої нижньою частиною і витягнутим вузьким горлечком.
Кущі вкрай плідні: міцний кущ здатний дати до 40 кг врожаю.
Варто врахувати: м'якоть кабачків сорту Лагенарії Калебасу використовується в кулінарії і консервації, однак навіть при невеликому перезріванні вони стають непридатні в їжу.Кабачки можуть виростати в довжину до метра. Тверді стінки роблять їх відмінною основою для посуду. Висівають розсаду на відстані 1-2 метрів один від одного, так як їх кущі сильно розростаються.
Ще один незвичайний варіант, який вражає розмірами: кабачки можуть виростати в довжину до 1,5-1,7 метра.
Вага при цьому досягає 10-12 кг
В їжу можна вживати тільки молоді екземпляри, розміром до 50 см: після їх шкірка стає дуже твердою і підходить тільки в якості основи для посуду або декоративних цілей.
Перевірити зрілість можна нігтем: якщо шкірка м'яка, їсти можна.
Цікавий факт: кабачок сорти Лагенарія Звичайна володіє цікавою особливістю — якщо зрізати частину плоду, не зриваючи його повністю, місце зрізу затягнеться, а плід продовжить рости.Дозрівання відбувається на 2,5-3 місяці. Висаджують в першій половині весни, врожай збирають наприкінці літа. Потребує регулярного поливу, прополки, але в іншому, мало чим відрізняється від побратимів. Обидві «Лагенарії» ліановидні, їм потрібна опора.
Щоб вибрати оптимальний варіант, варто звернути увагу на наступні моменти:
Кабачки є невибагливою культурою, яка не вимагає особливих навичок. Досить вибрати світле і тепле місце, регулярно поливати грядку і прибирати урожай.
Часами можна використовувати добрива, але навіть без них на поживному грунті кущі активно розростуться.
Дивіться відео, в якому досвідчений садівник розповідає про суперурожайном способі вирощування кабачків в мобільних грядках: