Басейн на дачі — модне, практичне і корисне для здоров'я рішення, яке дозволить урізноманітнити недільний відпочинок влітку водними процедурами. У цій статті пропонується максимум корисної інформації для тих, хто планує будівництво басейну своїми руками, — від вибору виду конструкції до корисних порад фахівців на кожному етапі робіт.
Басейн на дачі — вдале рішення для тих, хто планує не тільки вирощувати урожай і поповнювати «недоторканні запаси» на зиму, але і піклуватися про себе. Крім того, облаштування басейну є не тільки модним, але і практичним рішенням — адже воду з резервуара можна використовувати для поливу рослин, а сама присутність споруди здатне поліпшити мікроклімат території. Тому тим, хто планує організувати місце для купання і водних ігор, необхідно вибрати вид басейну і суворо дотримуватися рекомендації по монтажу.
Басейн для дачі може бути будь — яким- композитним, каркасним, декоративним, котловинним, іншим. Головне, щоб споруда точно відповідало цілям і завданням власника. Так, наприклад, декоративний басейн підійде тим, хто планує лише трохи урізноманітнити ландшафт красивим водним резервуаром, але не збирається купатися. У такому разі декоративний ставок гарної форми з рибами — найпростіший варіант басейну порадує око і забезпечить ідеальні умови для відпочинку в сусідстві з водною стихією.
найпопулярніший вид басейну для дачі — складні конструкції з бетону та металу (котлованный басейн). Переваг у такого споруди безліч, як і недоліків, основними з яких є дорожнеча, трудомісткість робіт і потребу в регулярному догляді за стаціонарним спорудою. Тому тим, хто не планує використовувати заміський будинок в якості постійного місця проживання, виробники водних споруд запропонували компромісний варіант — каркасний басейн.
Основні переваги такої споруди — скорочення обсягу земляних робіт (не потрібно рити глибокий котлован), простий монтаж, доступна вартість, гарний зовнішній вигляд, спрощена процедура заміни води. Крім того, каркасний басейн легко демонтувати на зиму, а якщо прикріпити гнучкий шланг до днища, то воду з резервуара легко можна використовувати для поливу врожаю.
Каркасний басейн є конструкцією з металевих труб (рамного каркасу) і чаші — трьох шарів ПВХ. Міцність на розрив забезпечує сітка з капрону, яка розміщується всередині плівки ПВХ. Тому такий басейн добре справляється з великими об'ємами води. Для монтажу каркасного басейну необхідно виконати декілька етапів робіт:
Зверніть увагу! Будівництво басейну в низині ділянки вкрай не рекомендується. Якщо проігнорувати цей рада, то під час дощу забруднені потоки потраплять у спорудження і зіпсують не тільки настрій, але і купальний «сезон» на дачі!
порада: каркасний басейн, теоретично, можна встановити прямо на траві. Однак у цьому випадку є ризик, що трава під спорудою з часом почне гнити і унікальну атмосферу дачного відпочинку порушить дуже неприємний запах!
Останній етап робіт — усунення складок на дні басейну під час заповнення резервуара водою.
Після того, як рівень води досягне позначки 10 см, необхідно вивести стійки в один рівень, заповнити басейн до верхньої лінії — і чудова споруда готове до експлуатації!