Червоний перець або перець Чилі є популярним продуктом, який широко використовується в кулінарії. Його особливість полягає в пекучої гостроті.
Перець Чилі є універсальною пряністю. Це пояснюється тим, що його можна поєднувати з різними інгредієнтами. Він застосовується в сухому, молотом і свіжому вигляді.
Також з перцю роблять настоянки і витяжки. Сьогодні відомо декілька різновидів перцю Чилі, які володіють певними властивостями.
Незважаючи на те, що перець Чилі називають червоним, він може мати різний відтінок. Так, перець буває чорним, білим, зеленим та оранжевим.
Пекучий перець широко використовується в якості спеції. У Мексиці в багатьох стравах він є одним з головних інгредієнтів.
Його додають в суп, салат, соус, напої і навіть десерти. Крім цього перець Чилі входить до складу багатьох сумішей.
Так, він добре поєднується з лавровим листом, коріандром, часником та іншими спеціями. Що стосується користі червоного перцю, то тут варто відзначити наступне:
Завдяки цьому, він покращує травлення. Також це дозволяє дещо знизити шкідливість інших продуктів.
Так, якщо спецію використовувати при приготуванні м'яса, то воно буде мати менше жирів, вуглеводів та інших речовин, надлишок яких шкодить організму.
Таким чином, людина може спокійно насолоджуватися будь-якими стравами і при цьому не боятися за своє здоров'я і зайві калорії.
В кишечнику живе досить багато бактерій, які завдають істотної шкоди здоров'ю. В якості зброї може використовуватися червоний перець. Він не тільки здатний здолати бактерії, але і нормалізувати роботу кишечника, після порушення режиму харчування.
Прийом перцю протягом декількох днів дозволить нормалізувати роботу внутрішніх органів.
Завдяки таким перевагам, даний продукт здобув велику популярність у багатьох країнах світу. Сьогодні настоянку з нього широко використовують в якості засобу для схуднення.
Приймають настойку за півгодини до їжі три рази на день. Якщо вірити численним заявами, то це засіб володіє високою ефективністю в розщепленні клітин жиру.
Незважаючи на всі переваги, червоний перець має деякі недоліки. Насамперед, це стосується надмірного його вживання в їжу.
Важливо знати: щоб не отримати опіки під час оброблення перцю Чилі, необхідно використовувати рукавички. Всі кухонні інструменти після використання повинні бути ретельно вимиті.Так як продукт володіє пекучої гостротою, його потрібно брати в невеликій кількості. Особливо це стосується людей, які хворі на гастрит.
Вживання великої кількості такої спеції призводить до подразнення слизової оболонки шлунка. Крім цього можна отримати опіки внутрішніх органів і шкірного покриву.
Незважаючи на те, що пекучий перець називають червоним, він може мати різний відтінок.
Все залежить від сорту культури. Так, він може бути зелених, чорним, червоним і навіть білим. Кожен з цих сортів має встановлене назву.
Вони володіють певними властивостями. В кожному випадку перець має не тільки певний відтінок і форму, але і рівень пекучості.
Популярним сортом є Кайенский перець. Зовні він схожий на звичайний стручковий перець Чилі, який має жовтуватий або світло-оранжевий відтінок.
Він має дуже пекучим смаком, вираженим ароматом. В основному такий сорт вирощують в країнах з тропічним кліматом. Він широко використовується в якості спеції для приготування різних кулінарних страв.
Також існують такі сорти перцю Чилі:
Перець Чилі легко можна вирощувати в домашніх умовах в горщиках на підвіконні. Для цього потрібно просто знати деякі основні принципи такого вирощування:
Для посадки використовують садову землю, яку змішують з піском і перегноєм. Для поліпшення врожайності використовують фосфорно-калійні добрива.
Що стосується азотних добрив, то в цьому випадку їх краще не використовувати. Вони поліпшать зелень рослини, але ось що стосується стручків, то їх кількість значно знизиться.
Цікаво знати: більшість сортів гострого перцю є однорічними рослинами.На початковому етапі потрібно підготувати насіння. Для цього їх викладають на вологу бавовняну ганчірку або туалетний папір, де вони знаходяться протягом п'яти днів. Періодично ганчірку потрібно зволожувати.
На розсаду насіння висаджують на початку березня. Вони занурюються в землю на глибину не більше 1 див. Через кілька тижнів з'являться перші паростки.
Зверніть увагу: насіння гострого перцю проростає довше, ніж солодкого.Коли з'являється третій листочок, розсада пересідає в горщики. Обсяг горщиків повинен складати від 3 л до 5 л.
Після того, як розсада перцю Чилі буде пересаджена в горщик, її поміщають в прохолодне місце з гарним освітленням.
Необхідно періодично проводити обприскування рослин. Також, в літній час потрібно регулярно провітрювати приміщення.
Горщики з перцем повинні протягом 12 годин перебувати на добре освітленому місці. При цьому треба спостерігати за станом розсади.
Якщо вона зблідла, то це означає, що їй мало світла. Часто, при вирощуванні перцю в домашніх умовах влаштовують штучне освітлення для розсади.
Візьміть на замітку: температура в приміщенні не повинна перевищувати 18 градусів, якщо ж ця умова не буде дотримана, то паростки перцю повянут, а листя – пожовкнуть.Поливати рослини потрібно регулярно. При цьому, стежити за тим, щоб не було надлишку вологи. В іншому випадку корені можуть підгнити, що в результаті призведе до загибелі рослини.
Про цікаві властивості червоного перцю Чилі ви дізнаєтесь із наступного відео: