Квіткові культури прикрашають парки, площі і вулиці міст. Але найулюбленішими є квіти, посаджені власними руками.
Дачні та присадибні ділянки території змагаються в різноманітті яскравих композицій клумб і палісадників. Підбір рослин виробляють з урахуванням клімату і індивідуальних переваг.
Багаторічні декоративні культури по праву займають особливу місце в ландшафтному дизайні садових ділянок. Вони не вимагають щорічного посіву і радують господарів довгі роки. Розвиток рослин відбувається поступово.
Розрослися з часом рослини, можна ділити різними способами і розсаджувати по всій території. Цвітіння багаторічних видів з кожним роком стає більш пишним і рясним.
Коли настає осінь і врожай з грядок вже прибраний, необхідно подбати про підзимового посадці рослин. Поділ і пересадку багаторічних декоративних культур найкраще робити в осінні місяці.
До переваг посадково-посівних робіт перед настанням холодів відносяться:
Недоліками осінніх посівів багаторічних рослин є:
Щоб квітучі клумби радували з настанням перших теплих днів, осінню посадку необхідно починати з багаторічних цибулинних рослин (наприклад, нарциси, лілії).
У вересні займаються пересадкою і розмноженням трав'янистих багаторічників (медунка, гвоздика).
У жовтні і до настання листопадових заморозків висаджують кущові рослини (айстри, ромашки, флокси та ін) і закладають в грядки посівний матеріал.
До багаторічних квітів, насіння яких вимагають морозної стратифікації (підготовка до проростання) відносяться: дельфініум, лаванда, морозник, люпин, дзвіночок, чорнобривці та ін Підзимовий посів цих рослин дозволяє домогтися цвітіння вже в перший рік після сходів.
Життєва форма многолетника Назва многолетника Період цвітіння Сезон посадки і пересадки трав'янисті мелколуковічние пушкиния квітень-травень серпень-вересень цибулинні трав'янисті нарцис квітень-червень серпень-вересень трав'янисті кореневищні і корнеклубневые флокс червень-жовтень жовтень чагарники троянда садова, червень-вересень вересень-жовтень
Посадку мелколуковичных рослин (мускурі, галантус, пушкиния) починають з підготовки місця альпінарії, вздовж бордюру або інших декоративних огорож для клумби, уздовж живоплоту, на зеленій галявині. Для цього:
Великі цибулини нарцисів, гіацинтів, лілій, тюльпанів висаджують з кінця вересня і до перших заморозків.
Посадковий матеріал обробляють розчином марганцю, а пошкоджені ділянки діамантовим зеленим.
Зверніть увагу: глибина лунок повинна становити не менше трьох діаметрів цибулини, щоб промерзлий грунт не вичавив їх на поверхню. Після посадки ділянку мульчують торфом.
Під вирощування деревовидного півонії необхідно відвести сонячний ділянку з глибоким заляганням водоносних шарів Грунту.
глинистий грунт додають пісок, а кислу вапнують. Посадку проводять на початку вересня в яму глибиною і діаметром 0,5 м. Дно засипають родючим сумішшю з додаванням торфу, суперфосфату, кісткового борошна і перепрілого гною.
утрамбований шар піску укладають коріння півонії так, щоб стеблові бруньки були заглиблені в Грунт на 5 см. Місце посадки поливають і мульчують перегноєм.
Пересадку і розмноження ірисів виробляють в кінці серпня і в вересні, щоб вкорінення саджанців успішно завершилося до перших заморозків. Для посадки:
Кущові трав'янисті багаторічники розмножують діленням материнської рослини. Для цього:
Як зробити систему крапельного поливу читайте наступну статтю.
Досвідчені садівники дають наступні рекомендації з садіння, вирощування та догляду за багаторічників під зиму:
Осінні роботи на прибудинковій території приносять моральне задоволення і дозволяють домогтися гарних результатів у розведенні багаторічних рослин.
Дружні весняні сходи стійких до хвороб декоративних культур, раннє цвітіння, рясне утворення молодих пагонів результат докладених зусиль.
Яскраві фарби клумб радуватимуть з перших теплих днів і до настання холодів, завдяки підзимового посадці багаторічних квітів. Дивіться відео про посадку многолетника — ірису під зиму: