На садових ділянках вирощують безліч садових культур. І серед них груша займає гідне місце. Ця культура обдаровує щорічним рясним урожаєм соковитих, ароматних і корисних плодів.
Кращі сорти груші дивно поєднують прекрасні зовнішні дані і чудові смакові якості. Особливо цінні груші придатні для тривалого зберігання.
До таких можна віднести сорт Абат Феттель. Він користується особливою популярністю і вирощується в промислових масштабах в Іспанії, Італії і Франції.
Груша відноситься до численного сімейства розановых. Це теплолюбна культура. Абат Феттель – французький осінній сорт.
Урожай дозріває в перших числах вересня. Рослина досить зимостійка. Однак при сильних морозах спостерігається підмерзання. Тому, в основному, його вирощують в південних районах.
Дерево середньоросле з густою пірамідальною кроною. Довгасті великі плоди досягають маси до 250 грам. Вони тонкокорі, зеленувато-жовтого кольору з рум'яним бочком.
Плоди володіють прекрасними смаковими якостями. Біла або кремова м'якоть відрізняється тонким ароматом і солодким приємним пряним смаком. Груша Абат Феттель універсального призначення.
Вона придатна для споживання у свіжому і переробленому вигляді, прекрасно зберігається три, чотири місяці при температурі плюс п'ять градусів Цельсія. Плодоносити починає в чотирирічному віці. Цей сорт стійкий до захворювань груші.
Достоїнствами сорти вважають:
При зніманні вони не повинні пошкоджуватися. Перед закладанням на зберігання їх витримують в сухому провітрюваному приміщенні. Зберігають груші в холодильнику.
Висадку груш виробляють у період спокою рослини – в осінній та весняний період.
Досвідчені садівники радять особливу увагу звертати на вибір саджанців. Добре приживається однорічний і дворічний посадковий матеріал. Особливість груші – перехресне запилення.
На одній ділянці бажано вирощувати два або три деревця, які можуть відрізнятися термінами дозрівання плодів і збігатися термінами цвітіння. Переважні для груші осінні посадки. Їх виконують до настання заморозків.
Абат Феттель середньорослий сорт. Висаджують саджанці на відстані чотирьох або п'яти метрів у ряду і шести або семи метрів між рядами.
Підходящим буде добре освітлений, захищений від протягів ділянку. Придатний для груші родючий грунт з нейтральною кислотністю. На попередньо підготовленому ділянці посадкові ями копають.
Коренева система саджанця повинна розміщуватися на глибині не менше шістдесяти сантиметрів. При посадці кореневу систему розправляють в посадковому місці. Тому розміри ями для посадки груші мають такі розміри:
Саджанець розміщують по центру посадкової ями. Її заповнюють рихлим грунтом. Важливі моменти:
Досвідчені садівники радять молоде деревце після висадки підв'язувати до кілочка, який встановлюють поруч з ним.
Для отримання щорічних стабільних врожаїв груші необхідно виконання агротехнічних заходів. Буде потрібно:
Груші на відміну від інших садових культур крону формують природним шляхом. Досить часто вона не вимагає посиленої обрізки гілок груші. Однак при промерзанні пагонів з'являється безліч волчков, частина з яких вимагають видалення.
Решту вовчки будуть плодоносити, якщо їм надати горизонтальне напрям. Омолоджуючу обрізку проводять один раз в два або три роки. Вона дозволить регулювати розростання крони.
Також видаляють старі неплодоносящие гілки і пагони, що ростуть всередину дерева. Місце зрізу обробляють садовим варом.
Корисно знати: органічні підгодівлі для груші вносять в осінній період – 1 раз в два або три роки.Азотисті підгодівлі роблять рівними дозами у весняний період. Особливо їх потребують груші в період інтенсивного росту. Ефективне дію проводять позакореневе підживлення обприскуванням розчинами поживних речовин.
Для отримання хороших урожаїв грушу необхідно захищати від заморозків в період цвітіння. Для цього застосовують димлення і рясний полив. У зимовий період молоді деревця утеплюють снігом.
- Дивіться в наступному відео огляд дерева і плодів сорти груші Абат Феттель: