Двері в інтер'єрі давно перестала сприйматися тільки як спосіб заповнення прорізу з основною функцією – відкривати або закривати прохід в приміщення. У сучасному інтер'єрі двері – важливий елемент дизайну, а дверна фурнітура забезпечує не тільки функціональність конструкції, але і надає просторовим рішенням особливий шарм при виборі стильних і оригінальних елементів двері.
Дверна фурнітура є не тільки доповненням конструкції, але й цінним предметом, без якого складно уявити зручне відкриття/закриття отвору. Крім того, оригінальна ручка надає стилістичну завершеність отвору і забезпечує гарний зовнішній вигляд дверей.
Важливо! При реалізації стильного інтер'єру використовується перевірений прийом виконується монтаж незвичайної форми стаціонарних ручок, не пов'язаних з замком, для створення ефектного декору.
М'якість натиску, приємна на дотик текстура поверхні, довговічність, зручна форма – все, що забезпечують ручки для комфортної експлуатації дверей. Тому підбір дверної фурнітури не менш важливий, ніж вибір дверної конструкції.
Класифікація ручок – зручний поділ асортименту за певними ознаками. Залежно від способу встановлення, всі ручки діляться на врізні і накладні. Перші пов'язані з замком і кріпляться до полотна спеціальними штифтами. Накладні не пов'язані з замком і можуть бути закріплені до зовнішньої поверхні шурупами. Внутрішні зовнішні ручки – це класифікація в залежності від призначення виробів:
Однак необхідно врахувати, що для дерев'яних, скляних, профільних, розсувних і сталевих дверей існують окремі різновиди ручок. Крім того, якщо планується придбання протипожежного або броньованих дверей, незалежно від місця установки (всередині, зовні), то необхідно вибрати окремий вид фурнітури – ручки спеціального призначення. Залежно від матеріалу, дверна фурнітура може бути:
Сталеві – ідеальне рішення для вхідних дверей, особливо при виборі натискних зі спеціальним захисним складом. Дерев'яні двері красиво виглядає з натискними і поворотними металевими ручками або фурнітурою з аналогічною породи деревини, покритої патиною або лаком. Надати особливий шарм скляної конструкції можна при виборі нержавіючих ручок з товстими накладками.
Важливо! Важливим моментом при виборі дверної фурнітури є вартість. На розкішній візитці заміського котеджу – вхідних дверей з ексклюзивних матеріалів недоречно буде виглядати разюче дешева фурнітура. На думку дизайнерів, ручка не може коштувати менше 1/5 ціни двері, інакше ергономіка дверного отвору буде порушена.
В залежності від механізму відкривання і типу використання, весь асортимент ділиться на декілька різновидів:
В залежності від обраного замку, дверна фурнітура може бути замикаючої або запіраюче-фіксує. Стаціонарні для відкривання/закривання – класичний представник замикаючої ручки. Другий варіант – це колекція поворотних і натискних, які дозволяють фіксувати зачинені двері за допомогою спеціального фіксатора.
найпопулярніші – спеціальні натискні металеві, так як в більшості випадків вхідні двері виготовлена зі сталі. Відмітними характеристиками такої фурнітури є значний вага, значні розміри, стійкість до біогенних факторів, корозії, атмосферних і механічних впливів завдяки нанесення захисного покриття.
Як правило, натискні механічні ручки для вхідних дверей пов'язані з замком, призводять фалевую засувку в рух і виконують обидві функції: фіксуючу, замикаюче. В залежності від типу конструкції, весь асортимент розділений на:
Кріпити натискні ручки можна з використанням стопорних гвинтів або шурупів. Найнадійнішим визнано кріплення на профільному штифті з використанням стопорних гвинтів. Якщо вхід прикрашає дерев'яні двері, то популярним рішенням визнана дерев'яна фурнітура стаціонарного типу, яку можна врізати в полотно або прикріпити ручками-скобами – металевими виробами П-подібної форми.
Фурнітура для міжкімнатних дверей відрізняється різноманіттям стилів, форм і конструкцій. Відмітна особливість внутрішніх ручок – формування загального стилю приміщень та оздоблення дверного полотна. Популярні варіанти конструктивного виконання:
Розкішною прикрасою полотна визнані моделі складної зігнутої форми, пофарбовані під бронзу або золото. При виборі популярних варіантів конструктивних рішень дизайнери рекомендують врахувати тільки загальну концепцію стилю – ручку необхідно гармонійно «вписати» в інтер'єр, а не повторювати дизайн двері. Якщо у виконанні двері домінують чіткі і прямі лінії, то гарно буде виглядати, наприклад, ручка без громіздкого декору зігнутої форми.
Важливо! Головне у виборі ручок – якість виробів, які є незамінним елементом інтер'єру. Останні дизайнерські та інженерні досягнення з використанням технічних пристроїв та спеціальних матеріалів – ідеальне рішення для реалізації креативного дизайну і ультрамодних стилів. І, хоча такі вироби апріорі не можуть коштувати дешево, вишукане прикраса отвору додасть респектабельний вигляд дверей з будь-якої колекції.