» » Внутрішні і зовнішні дверні ручки

Внутрішні і зовнішні дверні ручки



Двері і вікна

Двері в інтер'єрі давно перестала сприйматися тільки як спосіб заповнення прорізу з основною функцією – відкривати або закривати прохід в приміщення. У сучасному інтер'єрі двері – важливий елемент дизайну, а дверна фурнітура забезпечує не тільки функціональність конструкції, але і надає просторовим рішенням особливий шарм при виборі стильних і оригінальних елементів двері.

Дверна фурнітура є не тільки доповненням конструкції, але й цінним предметом, без якого складно уявити зручне відкриття/закриття отвору. Крім того, оригінальна ручка надає стилістичну завершеність отвору і забезпечує гарний зовнішній вигляд дверей.

Важливо! При реалізації стильного інтер'єру використовується перевірений прийом виконується монтаж незвичайної форми стаціонарних ручок, не пов'язаних з замком, для створення ефектного декору.

М'якість натиску, приємна на дотик текстура поверхні, довговічність, зручна форма – все, що забезпечують ручки для комфортної експлуатації дверей. Тому підбір дверної фурнітури не менш важливий, ніж вибір дверної конструкції.

Класифікація дверних ручок

Класифікація ручок – зручний поділ асортименту за певними ознаками. Залежно від способу встановлення, всі ручки діляться на врізні і накладні. Перші пов'язані з замком і кріпляться до полотна спеціальними штифтами. Накладні не пов'язані з замком і можуть бути закріплені до зовнішньої поверхні шурупами. Внутрішні зовнішні ручки – це класифікація в залежності від призначення виробів:

  • для міжкімнатних;
Внутрішня дверна ручка фото Внутрішня дверна ручка Crystal фото Внутрішня дверна ручка Colombo HEIDI фото Внутрішня дверна ручка LineaCali Relax фото
  • для вхідних дверей.
ручки для вхідних дверей Siracusa фото ручки для вхідних дверей cassina фото ручки для вхідних дверей cassina3 фото ручки для вхідних дверей cassina2 фото

Однак необхідно врахувати, що для дерев'яних, скляних, профільних, розсувних і сталевих дверей існують окремі різновиди ручок. Крім того, якщо планується придбання протипожежного або броньованих дверей, незалежно від місця установки (всередині, зовні), то необхідно вибрати окремий вид фурнітури – ручки спеціального призначення. Залежно від матеріалу, дверна фурнітура може бути:

  • дерев'яної;
  • металевої (нержавіюча сталь, латунь, бронза, силумін, нікель);
  • з полімерів (поліамід, пластик, тощо);
  • скляній (ударостійке скло).

Сталеві – ідеальне рішення для вхідних дверей, особливо при виборі натискних зі спеціальним захисним складом. Дерев'яні двері красиво виглядає з натискними і поворотними металевими ручками або фурнітурою з аналогічною породи деревини, покритої патиною або лаком. Надати особливий шарм скляної конструкції можна при виборі нержавіючих ручок з товстими накладками.

Важливо! Важливим моментом при виборі дверної фурнітури є вартість. На розкішній візитці заміського котеджу – вхідних дверей з ексклюзивних матеріалів недоречно буде виглядати разюче дешева фурнітура. На думку дизайнерів, ручка не може коштувати менше 1/5 ціни двері, інакше ергономіка дверного отвору буде порушена.

В залежності від механізму відкривання і типу використання, весь асортимент ділиться на декілька різновидів:

  • поворотні, які необхідно повернути для відкривання/закривання дверей;
  • натискні – натиснути вниз;
  • стаціонарні необхідно потягнути до себе, привівши конструкцію в рух.

В залежності від обраного замку, дверна фурнітура може бути замикаючої або запіраюче-фіксує. Стаціонарні для відкривання/закривання – класичний представник замикаючої ручки. Другий варіант – це колекція поворотних і натискних, які дозволяють фіксувати зачинені двері за допомогою спеціального фіксатора.

Зовнішні ручки: популярний асортимент

найпопулярніші – спеціальні натискні металеві, так як в більшості випадків вхідні двері виготовлена зі сталі. Відмітними характеристиками такої фурнітури є значний вага, значні розміри, стійкість до біогенних факторів, корозії, атмосферних і механічних впливів завдяки нанесення захисного покриття.

Як правило, натискні механічні ручки для вхідних дверей пов'язані з замком, призводять фалевую засувку в рух і виконують обидві функції: фіксуючу, замикаюче. В залежності від типу конструкції, весь асортимент розділений на:

  • вироби з розділовими накладками – ідеальне рішення для замків, де засув приводиться в рух ключем;
  • з суцільною броненакладкою підійдуть для конструкцій з замком, де крім фалевою засувки є засув.

Кріпити натискні ручки можна з використанням стопорних гвинтів або шурупів. Найнадійнішим визнано кріплення на профільному штифті з використанням стопорних гвинтів. Якщо вхід прикрашає дерев'яні двері, то популярним рішенням визнана дерев'яна фурнітура стаціонарного типу, яку можна врізати в полотно або прикріпити ручками-скобами – металевими виробами П-подібної форми.

Внутрішні ручки: варіанти конструктивного виконання

Фурнітура для міжкімнатних дверей відрізняється різноманіттям стилів, форм і конструкцій. Відмітна особливість внутрішніх ручок – формування загального стилю приміщень та оздоблення дверного полотна. Популярні варіанти конструктивного виконання:

  • ручки-купе з пластику або тонкого листа металу у вигляді прямокутної пластини з виїмкою підійдуть для дверей-купе та розсувних конструкцій;
  • ручки-кноби – різновид поворотних у вигляді металевих куль, які оснащені кнопкою і крутиться механізмом для замикання;
  • декоративні скляні – еліпси, квіти, листочки, кулі з ударостійкого скла відносяться до декоративної фурнітури;
  • відкидні – це стаціонарні ручки, схожі зі скобами, які приймають різні положення: скобою вниз, вгору.

Розкішною прикрасою полотна визнані моделі складної зігнутої форми, пофарбовані під бронзу або золото. При виборі популярних варіантів конструктивних рішень дизайнери рекомендують врахувати тільки загальну концепцію стилю – ручку необхідно гармонійно «вписати» в інтер'єр, а не повторювати дизайн двері. Якщо у виконанні двері домінують чіткі і прямі лінії, то гарно буде виглядати, наприклад, ручка без громіздкого декору зігнутої форми.

Важливо! Головне у виборі ручок – якість виробів, які є незамінним елементом інтер'єру. Останні дизайнерські та інженерні досягнення з використанням технічних пристроїв та спеціальних матеріалів – ідеальне рішення для реалізації креативного дизайну і ультрамодних стилів. І, хоча такі вироби апріорі не можуть коштувати дешево, вишукане прикраса отвору додасть респектабельний вигляд дверей з будь-якої колекції.



Похожие предложения
Дата добавления: 5-06-2017, 16:21
Статьи по теме
Як вибрати кондиціонери для квартири: інверторні та інші системи, який краще, відео і фото
Вітаю, камради! Сьогодні я розповім про те, як вибрати кондиціонер для квартири. На мій...
Современные ковровые покрытия, ковры и паласы для нашего дома
Мы стремимся сделать свой дом тёплым и уютным. Это во многом зависит от внутреннего...
Як недорого зробити вольєр для собаки своїми руками: матеріали, основні вимоги, етапи робіт, фото і відео
В приватних і заміських будинках власники, як правило, заводять собаку, що виконує роль...
Що краще пробка або ламінат: відео-інструкція з монтажу своїми руками, ціна, фото
Сьогодні будівельний ринок наповнений безліччю оздоблювальних підлогових матеріалів....
Дзеркала в інтер'єрі квартири: поради та рекомендації
Дизайн інтер'єру Дзеркала — дивовижний інструмент дизайну, який може до невпізнанності...
Зонування кімнати: використання предметів меблів, перегородок та інші способи, відео і фото
Вам не підходять стандартні рішення розділу приміщення на функціональні зони? Або ваші...
Рідкі шпалери: технологія нанесення, поклейка, відео.
Досить оригінальним способом обробки є рідкі шпалери. Цей вид оздоблювальних матеріалів...
4 особенности проектов одноэтажных домов
Этажность дома — основной момент, на который нужно обращать внимание при выборе...
Как помочь пожилым людям справиться с потерей независимости
С возрастом многие пожилые люди сталкиваются с физическими и когнитивными изменениями,...