» » живопліт з кизильника блискучого: основні вимоги для посадки та догляд за рослиною

живопліт з кизильника блискучого: основні вимоги для посадки та догляд за рослиною



живоплоти використовувалися при оформленні садів, парків, монастирів і замків ще кілька століть тому. Та й зараз практично в будь-якому ландшафтному дизайні зустрічається цей декоративний елемент (фото можна подивитися нижче).

Огорожі можуть бути високі і низькі, вільної форми або стрижені, що складаються з однієї породи чагарників або змішані, щільні або зріджені.

Зазвичай для них підбирають невибагливі деревні культури, які чудово переносять стрижку та формування. Крім того, такі рослини повинні зберігати свій декоративний вигляд якомога довше. Цікаво, що ціна огорожі залежить від вартості рослин.

Опис

Кизильник блискучийКизильник блискучий (cotoneaster lucidus), що входить до складу сімейства Розоцвіті, є одним з найбільш підходящих видів для створення невисоких живоплотів і бордюрів.

Він хоч не належить до вічнозелених культурам, але зберігає свій декоративний вигляд більшу частину року. Крона цього декоративного чагарника, що досягає у висоту від 2 до 3 метрів, утворена прямостоячі гілками з великою кількістю молодих листя. Майже всі види кизильника мають стелющуюся форму куща.

Невеликі за розміром листки (завдовжки — 5 см, шириною – 3 см) мають форму еліпса. Верхня блискуча поверхня їх забарвлена в темно-зелений відтінок, а нижня – більше світла і трохи жовтувата. З настанням осені листя стає фіолетово-коричневого кольору.

Це цікаво: цей чагарник прекрасно переносить зими, затінення, умови міста (загазованість, пил, ущільнення грунту), і росте практично на всіх видах грунту.

Особливу красу цього виду кизильника надають рожеві квітки, зібрані в суцвіття типу щиток від 5 до 11 штук. Цвітіння відбувається у травні – червні. Чорні плоди з блискучою шкіркою і коричнево-червоною м'якоттю, не мають смаку, дозрівають у вересні. Ягоди кизильника не опадають майже до самих морозів.

Місце для посадки

Кизильник блискучийДля створення живоплоту з кизильника блискучого вибирається добре освітлене місце. Але якщо немає такої можливості, то можна використовувати територію в неглибокій тіні.

Бажано, щоб чагарники були висвітлені хоча б 3-4 години в день. Варто пам'ятати, що якщо посадити кущі у невідповідному місці, то через 2-3 роки вони починають погано розвиватися і швидко втрачають свій гарний вигляд.

Розміри траншеї для посадки огорожі безпосередньо залежать від якості землі на ділянці. Якщо грунт хорошої якості, то глибина і ширина змінюється від 0,5-0,7 м.

Важливо знати: стінки траншеї для посадки кизильника блискучого повинні бути вертикальними.

Але якщо земля на місці посадки є не придатною, то тоді глибина і ширина траншеї повинна становити 1 метр. Варто врахувати, що на глинистих землях на дно траншеї обов'язково насипається дренаж (15-20 см), який складається із щебеню і піску. А там, де в грунті багато піску, на дно насипає шар глини (10-15 см).

Час посадки грунт

Посадка кизильник блискучийХоча кизильник невибагливий до грунтів, найкраще він росте на слабокислою (рН 5,5-6,5), живильної і водопроникної землі.

Суміш для засипки посадкової траншеї можна скласти з перепрілого торфу, піску й дернової землі.

Причому піску й дернової землі потрібно взяти по дві частини, а перепрілого торфу всього одну частину. Посадку можна проводити навесні і восени.

Осінній час посадок набагато краще весняного, оскільки є більше часу на укорінення. Навесні ж теплі дні можуть наступити досить швидко, а це не дуже добре для щойно висаджених рослин.

Посадка

Підживлення кизильникаЯкщо коренева система саджанців у відкрита (без грудки землі і без контейнера), то посадку проводять або до початку вегетації або після її закінчення. Але оскільки зараз в садових центрах велика частина рослин продається в горщиках, то висадку можна проводити протягом усього теплого часу.

Саджанці перед посадкою оглядають, поламані і засохлі гілки обрізають, розправляють і трохи вкорочують коріння. Рослини з відкритими корінням бажано перед посадкою замочити в розчині гетероауксину (або будь-якого іншого стимулятора утворення коренів) на 5-10 годин.

Такі препарати можна придбати в будь-якому садовому або квітковому центрі. А контейнерні чагарники проливають розчином гетероауксину вже після посадки. На один погодний метр огорожі потрібно 10 літрів такого розчину. Це допомагає швидко вкоренитися саджанцям, покращує їх зростання і розвиток.

Під час посадки на дно траншеї насипається частина Грунту, потім встановлюють в неї чагарники (1 метр погонний – 3 саджанця), розправляються коріння рівномірно і акуратно засипають грунтом, стежачи за тим, щоб всі порожнечі між корінням були заповнені.

Після того, як вся огорожа буде посаджена, землю навколо злегка утрамбовують, добре проливають і знову досипають осілу землю. Обов'язково потрібно стежити за тим, щоб підстава куща виявилося на рівні грунту.

Кизильник після посадки відразу обрізають на одну третину висоти. При посадці восени таку обрізку проводять навесні, а от якщо огорожу садять у весняний час – негайно після неї.

Землю навколо кущів бажано замульчувати торфом, перегноєм, лушпинням або деревною тріскою. Причому шар торфу повинен складати близько 4 см, а решта мульчуючі матеріали насипаються шаром від 8 до 10 см. Це допоможе зберегти вологу і запобігти зростанню великої кількості бур'янів.

Обрізка

Посадка кизильник блискучийЩоб огорожа була щільною і густий, потрібно правильно сформувати її за допомогою обрізки. В перший рік посадки (навесні) треба на третину скоротити верхівкові гілки і сильно — довгі бічні пагони.

На наступний рік навесні всі гілки, що ростуть в бік, знову зменшують на третину довжини. А починаючи з третього року вирощування, огорожа стрижуть у вигляді конуса.

Стригти огорожі з кизильника блискучого рекомендується відразу після цвітіння (травень-червень). Кожної весни чагарниках проводять санітарну обрізку, під час якої видаляють хворі, всохлі і зламані гілки.

Полив і підживлення

Полив кизильник блискучийВесь догляд за огорожею складається з поливання, розпушування і підгодівлі. Постійного поливу протягом всього теплого сезону потребують тільки молоді рослини в перші два-три роки життя.

Дорослі кизильники регулярно поливають тільки в спекотне літо, коли довго не випадає дощів. В інший час поливи проводять у міру потреби (за два тижні до початку цвітіння, під час інтенсивного росту гілок).

При проведенні поливу потрібно пам'ятати, що краще робити це рідше, але рясно і тривало. Якщо при гарному поливі водою просочаться глибокі шари Грунту, то кущах цього вистачить на тривалий час. Частий і нетривалий полив дає вологу тільки верхнього шару землі, а до коренів вона не доходить, і рослина страждає від нестачі води.

Знищення бур'янів і розпушування землі проводять відразу після кожного поливу або рясного дощу на глибину від 5 до 8 см. Для того щоб живопліт з кизильника блискучого мала відмінний декоративний зовнішній вигляд, добре розвивалася і переносила несприятливі умови, потрібно проводити підживлення.

Перший раз чагарники підгодовують через два місяці після посадки (якщо вона проводилася навесні). Якщо ж посадка пройшла восени, то перша підгодівля проводиться навесні на наступний рік, коли рослина рушить в зростання.

Робиться це для того, щоб саджанці прижилися, і розрослася коренева система, яка забезпечує живлення. Ще варто пам'ятати, що в рік посадки дозу добрив знижують у два рази.

Для першої весняної підгодівлі використовують мінеральні добрива з азотом, які розсипають під кущами і потім закладають за допомогою грабель в землю. Але також можна замульчувати грунт навколо куща перепрілим гноєм шаром від 6 до 8 див.

Ще раз рослини бажано підгодувати у другій половині літа. Але в цьому випадку краще використовувати мінеральні добрива, у складі яких є фосфор і калій. Після кожної підгодівлі огорожа обов'язково добре поливають.

Як доглядати за кизильником, дивіться поради садівника в наступному відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 6-06-2017, 11:32
Статьи по теме
Містки на дачі своїми руками: облагороджуємо територію і прикрашаємо ландшафт
Оригінальні ландшафтні композиції з використанням невеликого містка, як зв'язуючу...
Чорний перець горошок: користь і шкода прянощі і особливості вирощування в домашніх умовах
Чорний перець сьогодні є одним з найбільш поширених видів прянощів. Його використовують...
Ялівець в ландшафтному дизайні
Ландшафтний дизайн Одне з вічнозелених рослин, яке належить до роду кипарисових, є...
Опис елітних літніх сортів груші: Видна, Красуля, Кафедральна
Як та яблуня, груша в наші дні поширена практично у кожному куточку Росії. Клімат і...
Як зробити підвісну стелю з панелей: інструкція
Оздоблення стелі Пластикові панелі – популярний оздоблювальний матеріал зі спектром...
Абрикоси: опис ранніх, середніх і пізніх сортів
Вибір сорту вирощуваної культури є досить складним періодом. Особливо це стосується...
Бильярдные столы - разновидности, особенности выбора
Бильярд - это увлекательная игра, которая завоевывает сердца многих людей. И одним из...
Чим обробити стіни всередині глинобитного будинку
Ремонт стін Оздоблення стін будинку з саману – це необмежений простір для творчості і...
ТОП 10 великих пральних машин
Найбільші пральні машини, якщо говорити виключно про побутові моделі, здатні вміщувати...