» » Сорти чорної черешні - Наполеон, Мулатка і Чорний принц

Сорти чорної черешні - Наполеон, Мулатка і Чорний принц



Важко знайти людину байдужу до черешні. Ця близька родичка вишні відрізняється від неї характерним солодким смаком плодів і більш раннім терміном збору врожаю. Вже в кінці травня ягоди цієї культури заповнюють всі ринки і магазини нашої країни. У Середній смузі Росії черешня починає плодоносити в кінці червня.

Селекціонерами виведено безліч сортів черешні. Вони відрізняються один від одного не тільки часом дозрівання і смаковими особливостями ягід, але і їх кольором. Сьогодні існують сорти з чорними, жовтими і рожевими плодами. У статті поговоримо про чорні сорти черешні Мулатка, Наполеон, Чорний принц.

Особливості чорної черешні

Дерево чорної черешні Мулатка

Дерево чорної черешні Мулатка

Забарвлення плодів черешні залежить від рівня вмісту в них різних пігментів. Темно-червоний колір забезпечують антоціани – червоно-фіолетові речовини, вкрай благотворно впливають на здоров'я людини.

Вони зменшують крихкість судин і захищають клітини від старіння. Особливо добре антоціани діють у поєднанні з вітаміном C, яким також багаті ці ягоди. Крім того, завдяки цим речовинам у темнозабарвлених плодів черешні більш концентрований, з характерною гірчинкою смак.

У Росії вирощується безліч сортів чорної черешні. Вони поділяються на кілька груп за ступенем зимостійкості і часу збору врожаю. Найбільш витривалі сорти добре себе відчувають практично на всій території центральної Росії.

Теплолюбні сорти чорної черешні

Плоди чорної черешні Наполеон

Плоди чорної черешні Наполеон

До цієї групи належить переважна кількість сортів чорної черешні. Вони не переносять суворої зими більшості регіонів Росії і успішно вирощуються тільки в південних областях країни. До них відносяться:

  • Мелітопольська чорна;
  • Валерій Чкалов;
  • Наполеон Чорний;
  • Рубінова рання.

Всі ці сорти використовуються не один десяток років і відрізняються високою врожайністю і чудовими смаковими якостями. Але показати себе у всій красі вони можуть тільки при вирощуванні на південь від Ростова-на-Дону. Навіть у Воронезькій області ці сорти часто страждають від затяжних морозів, що призводить до значного зниження врожайності.

Холодостійкі сорти чорної черешні

Перші досліди з вирощування черешні в Середній смузі були зроблені ще на початку минулого століття. Але особливих успіхів у приручення південній красуні домігся В. В. Мічурін. Ним та його послідовниками виведено безліч сортів, які успішно ростуть і плодоносять навіть у північно-західних районах країни. Найчастіше на присадибних ділянках можна побачити наступних представників чорної черешні:

  • Іпуть;
  • Мулатка;
  • Фатеж;
  • Чорна Ленінградська;
  • Чорний принц.
Корисно знати: районовані сорти черешні мають здатність швидко відрощувати крону, постраждалу при сильних морозах, якщо при вимерзання не постраждало місце щеплення, то за 3-4 роки дерево повністю відновлюється.

Сорт Наполеон чорний

Черешня сорту Дончанка

Черешня сорти Наполеон

Наполеон чорний — один з найстаріших сортів черешні з темно-червоними ягодами, виведений західноєвропейськими селекціонерами. У нашій країні успішно вирощується в Краснодарському краї та на Північному Кавказі.

Дерево дуже висока, часто досягає 7 метрів. Великі ягоди вагою 6-7 м дозрівають в кінці червня. Середня врожайність становить близько 28 кг, а при особливо комфортних умовах можна зібрати до 70 кг з однієї рослини. Стиглі плоди володіють яскраво вираженим, трохи терпким смаком.

Одна з особливостей сорту Наполеон – висока щільність ягід. Завдяки цьому вони чудово зберігаються при транспортуванні і широко використовуються для приготування компотів та інших заготовок.

Сорт Мулатка

Плоди черешні Мулатка

Плоди черешні Мулатка

Цей сорт чорної черешні відмінно себе почуває в центральних областях Росії. Він здатний витримувати тривалі мінусові температури без особливої шкоди для рослини. Стійкий сорт і до більшості грибкових захворювань (черешня взагалі хворіє рідко, якщо порівнювати з тим, як хворіє вишня).

Темно-бордові плоди Мулатки важать 5-6 р. З одного дорослого дерева збирають близько 20 кг солодких ягід, дозріваючих на початку липня.

Зверніть увагу: черешня – самобезплідні культура, тому для появи ягід необхідно присутність запилювачів. У цій якості використовують рослини іншого сорту, квітучі одночасно з основним деревом.

В умовах Підмосков'я Мулатка може зрости до 4-5 метрів, але для зручного збору врожаю її крону обрізають і формують компактний дерево заввишки не більше трьох метрів.

Сорт Чорний принц

Плоди черешні Чорний принц

Плоди черешні Чорний принц

Чорний принц добре росте і плодоносить в умовах помірного клімату. Під час тривалих холодів зазвичай вимерзають тільки окремі гілки, які без особливого збитку для дерева видаляють навесні виробляючи процедуру обрізання гілок.

Плоди цього сорту дуже темного, майже чорного кольору. Вони дозрівають на початку або середині липня в залежності від кліматичних умов. М'якоть у стиглих ягід солодка і ароматна.

Чорний принц досить швидко зростає. Довгі тонкі пагони можуть бути зламані вітром, тому при посадці саджанця необхідно зміцнити стовбур. Для цього поруч з майбутнім деревом вкопують міцний кількість і прив'язують до нього стовбур. Опору зберігають до 5-6 річного віку рослини.

Ще зовсім недавно чорна черешня практично не зустрічалася на присадибних ділянках Середньої смуги Росії. Але з кожним роком ця смачна і корисна ягода завойовує серця все більшої кількості садівників.

Сприяють поширенню черешні велику кількість нових холодостійких сортів, що не поступається за смаковими якостями своїм південним побратимам. Звичайно, для того щоб вирощувати черешню знадобиться затратити чимало зусиль, але радість від зібраного врожаю цього варто.

Дивіться відео, в якому показано як росте чорна черешня і як збирають її врожай:



Похожие предложения
Дата добавления: 19-05-2017, 18:01
Статьи по теме
Септик Танк для дачі: огляд основних видів та їх особливості, відео-рекомендації по вибору
Коли починається весна, більшість міських жителів перебираються за місто, подалі від...
Дизайн кухні в приватному будинку: інструкція по оформленню приміщення в заміському котеджі, відео і фото
У цьому матеріалі нам належить з'ясувати, яким може бути дизайн кухні в приватному...
Дворівневий натяжна стеля з підсвічуванням
Оздоблення стелі Дворівнева стеля – оригінальний спосіб оформлення поверхні над...
Як зробити більярдний стіл своїми руками - креслення і відео
Більярдний стіл може стати прекрасним доповненням інтер'єру приватного будинку або...
Як правильно утеплити холодну стіну зсередини
Ремонт стін Для центральних регіонів Росії характерний різко континентальний клімат....
Чорні абрикоси: опис відомих сортів і нюанси вирощування
Солодкі плоди жовтого абрикоса відомі всім. Цей дивовижний фрукт дуже корисний і...
Стелю з вагонки: різновиди матеріалу і покрокова інструкція кріплення
Оздоблення стелі вагонкою сьогодні користується величезною популярністю. В першу чергу...
Як зробити підлогу в лазні своїми руками: вибір матеріалу, пристрій, утеплення, відео-інструкція
При будівництві лазні особливу увагу необхідно приділити підлозі. Він повинен бути...
Металлические двери на страже вашего дома
Сохранность домашнего очага всегда стояла на первом месте. Если раньше всё было намного...