» » Як зробити тин на дачі своїми руками: інструкція, матеріали і рекомендації по виготовленню

Як зробити тин на дачі своїми руками: інструкція, матеріали і рекомендації по виготовленню



Ось уже кілька років у моді етнічні мотиви. У всьому — в інтер'єрі, одязі, ландшафтної архітектури, дачні тенденції не виняток.

Однак представити на своїй дачі африканську савану або облаштовувати простір в стилі американського ранчо, щонайменше, дивно. Чи То справа – стилізація під старовину, слов'янські мотиви, краса російської природи.

Краще рідного ландшафту нічого не придумаєш, може тому, що так привертає увагу нашої людини звичайний тин на дачі, тин, який виник з далекого минулого, як привіт від рідних предків.

У цій статті ми представимо майстер-клас з виготовлення плоту на дачі своїми руками.

Гідності

Плетений паркан має масу достоїнств, перерахування яких починається з краси зовнішнього вигляду. Політ фантазії майстра визначає його габарити, призначення, техніку виконання, декорування.

Зустрічаються справжні полотна, гідні місця в Третьяковській галереї, але навіть непоказний тин чомусь приковує увагу до себе, викликаючи ностальгічні нотки в душі.

До переваг забору можна віднести:

  • естетичну значущість;
  • природність, екологічну доцільність;
  • економічність;
  • простоту виконання, доступність.

Майстер робить гарний паркан, вибираючи його розміри в залежності від призначення. Краса легкого огорожі при цьому сама по собі є перешкодою. Перед людиною вона, звичайно, не встоїть, але бродячих собак та інших непроханих гостей не пустить.

Зведення тину не вимагає фінансових вкладень, в якості матеріалу можуть бути використані дари природи або відходи домашнього господарства.

Якщо і знадобляться будь-які витрати, то вони настільки незначні, що зовсім непомітні.

Кожен бажаючий може зробити своїми руками плетений паркан на дачі з того, що у нього там є, а потім прикрасити його на свій смак, адже будь-старий горщик для цього найкращий декоративний елемент, будь непотрібний предмет – фішка!

Цікавий факт: виготовлення декоративної огорожі заспокоює нерви. Зливаючись з природою, виконуючи монотонні рухи, фантазуючи при цьому, людина геть забуває проблеми і невдачі.

Недоліки

Те, що це не ідеальний захист зрозуміло. Плетений паркан швидше декорація, хоча багато сільські жителі огороджують свої сади і городи саме такими конструкціями.

До недоліків відносяться:

  • малий термін експлуатації;
  • низька надійність захисту;
  • неможливість ремонту.

Служить огорожу подібного типу сезон, інший. Вітер, спеку, дощ не щадять його красу. Тин не витримує великої кількості снігу, ламається під його вагою. Реставрації конструкція практично не підлягає, так як кожна його деталь пов'язана, сплетена з іншого і спричиняє руйнування всієї зв'язки.

зауважте: не варто викидати старий негодящий тин. Відслужив свій термін декоративний паркан непогано горить. Продукт горіння, зола, чудове органічне добриво.

І можна було б проаналізувати всі недоліки, тільки нема чого, адже плететься такий паркан для душі та краси ландшафту.

Види

Видів плетеного тину стільки, скільки майстрів на світі займаються їх виготовленням. Все розмаїття можна побачити на фото в інтернеті.

Розрізняються такі паркани за габаритами, техніці плетіння і ступеня декорування.

Вибрати паркан собі на дачу можна з таких видів:

  • висока огорожа, яку кріплять капітально на цегляно-бетонну основу, заповнюючи простір між цегляною кладкою стовпів, щільно притиснутими один до одного кілками з дерева;
  • низькі декоративні парканчики, використовувані для обгородження клумб, ділянок землі з декоративними елементами (колодязь, альпійська гірка, інше);
  • метрові паркани, використовуються для зонування простору, відділення зони відпочинку (гойдалки, альтанка, сухий струмок);
  • горизонтальні;
  • вертикальні.

Сплетений шматок паркану може бути встановлений на підготовлену основу.

Округлим декоративним заборчикам основа не потрібно.

В силу їх легкості вони встановлюються без кріплення або прикріплюються до кілочків, застромленим у землю.

Майстри радять: зручніше паркан плести секціями, так і ремонтувати легше, а, якщо секція не підлягає реставрації, вона легко замінюється на нову.

З чого виготовити

В якості матеріалів для виготовлення плоту можуть бути використані будь-гнучкі матеріали, ось вже де політ фантазії.

Хтось скручує пофарбовані старі газети, так, щоб вийшли довгі палиці, хтось в'яже прути з трави, до речі, міцність кропиви, цілком придатна для плетіння паркану.

Традиційно використовують такі матеріали, як:

  • рогоза;
  • очерет;
  • лоза;
  • ліщина;
  • верба;
  • ветлах;
  • береза.

Останній, правда, шкода. Їй і так дістається, обдирають кору на вироби з берести, і гублять дерево.

Щоб продовжити строк служби огорожі, матеріал покривають антисептиком, лаком, що веде до подорожчання конструкції.

Візьміть на замітку: очерет, рогоза прослужить року 2, не більше, трава і зовсім на сезон, зима зруйнує її. Досить довго, роки 4, буде стояти тин з гілок верби.

Вербовий тин

Майстер-клас по виготовленню вербових тинів:

  1. Горизонтальний тин з лози. Зібрані гілки звільняють від листя, кори. Можна використовувати і плоскогубці або гострий ніж. Отримане сировину замочують на кілька днів.
Рекомендація майстра: готовність гілок можна визначити по невеликій зміні кольору, до того ж гілки отримують гнучкість мотузки.

Можна сировину парити в гарячій воді, так швидше настає готовність лози до роботи.

Роблять основу – вбивають кілки в землю на однаковій відстані один від одного. Ніж відстань менше, тим тин міцніше. Потім протягують гілки між колів, огинаючи їх по черзі, то однією гілкою, то інший;

  1. Живий вертикальний тин. Приготувати канавку, в яку впритул один до одного увіткнути свіжозрізані гілки верби, закріпивши їх між собою стрічками, кольоровими мотузками. Канавку з уткнутими палицями верби прикопати, полити. Через деякий час огорожа оживе, зазеленіє, з такою красою не захочеться розлучатися ніколи.
Зверніть увагу: починайте плетіння негайно, коли лоза розпарена. Вибирайте однакового розміру гілки, та не рубайте зайвого, бережіть природу. Найкраще тин виглядає в отворах цегляного паркану, естетично і надійно.

Принцип плетіння

Як плести? Поставити два вертикальних стовпа, вибравши для цього гілки товстіший, зміцнити в землі.

Між ними наставити гілок вертикально, зверху між гілок вставити горизонтальний прут таким чином, щоб перша гілка обіймала його справа, а сусідня ліворуч.

Таку горизонтальну гілку покласти також зверху, тільки тепер вертикальними гілками обіймати її, навпаки, перша ліворуч, друга-праворуч.

Краще розумієш очима, як сплести правильно, коли хоча б один раз подивишся відео з плетіння. Відразу все стане зрозуміло.

плетіння Принцип простий: перша гілка проходить з одного боку, другий з другого. Стикувальні деталі як би вплітаються всередину конструкції, надаючи їй жорсткість.

Пропозиція спеціаліста: тренуйтеся на піску, без праці встромляючи палиці і виймаючи їх, поки не освоїте цю нехитру науку. Спробуйте переплітати малі гілки, набивайте руку на виготовленні циновки, яку можна потім використовувати для декорування огорожі.

Огорожу з інших матеріалів

Використання сучасних матеріалів також допустимо при виготовленні декоративного паркану.

Пакувальні стрічки з коробок з ПВХ чудово підійдуть для цієї мети. Плести їх краще всього кубиками, починаючи з кута.

Для цього розкладіть смуги певної довжини на поверхні столу, щоб було зручно, скріпіть перші дві смуги степлером, по черзі приєднуючи наступні смужки.

Вийде симпатичний килимок, який потім можна закріпити за допомогою дроту або різнокольорових смуг тканини до стійок.

Декоративний тин — це мобільна конструкція. Щоб міцно стояла вона на землі, основу потрібно зробити у вигляді трикутників.

В сильний вітер конструкція перекинеться, але явища природи тимчасові. Стрічки можна пофарбувати в різні кольори за допомогою фломастера або фарби. Яскраве пляма забору прикрасить ландшафт.

Для творчості згодяться будь-які матеріали, озброївшись бажанням і шматками старої фанери, можна винайти неймовірно красиві декорації, при цьому в будинку значно зменшиться кількість сміття.

Напевно десь валяються старі штучні квіти, новорічні вінки, гірлянди. Використовуйте старі іграшки, їх реставруючи. Оновлювати огорожа можна хоч кожен день, вбираючи її вінками з квітів, плодів гарбуза, горщиками петуній, в'юном.

Рада садівника: прикрашайте свою дачу. Дуже ефектно виглядають грядки, обнесені плетеним парканом.

Естетика прикрашає життя, вносить різноманітність у монотонність дачної життя, піднімає настрій і звичайно врожайність.

Дивіться відео, в якому досвідчений садівник дає поради, як зробити декоративний плетений паркан своїми руками:



Похожие предложения
Дата добавления: 25-05-2017, 19:29
Статьи по теме
Як клеїти шпалери встик: які клеїти шпалери легше, який клей використовувати для сатинових, паперових, правила, техніка поклейки
Під час поклейки шпалер головною умовою отримання якісного результату є дотримання...
Як вибрати біотуалет на дачу: хімічний, торф'яної, електричний, індикатор заповнення, фото, відео
Автономні туалетні системи можуть бути самими різними Вибрати біотуалет для дачі в...
Полуниця «Купчиха»: переваги види, характеристика, особливості розведення та догляду
Говорячи про полуниці, завжди представляється ягода червоного кольору, зі своєрідним...
Світлодіодне підсвічування: як зробити самому, блок живлення, фото і відео-уроки, ціна
на Жаль, цей метод не враховує, що SMD-5050 значно яскравіше, ніж SMD-3528, тому і...
Як зробити стіл в альтанку: ідеї, матеріали, креслення з розмірами, фото і відео
Як же приємно буває зібратися альтанці з друзями і близькими, просто посидіти за чашкою...
Солодкий Перець Вінні Пух - фото і відгуки від тих, хто садив
Болгарський перець вважається дивним овочем, відрізняється відмінним смаком і яскравим...
Ламінат в інтер'єрі вітальні, кухні та інших приміщень: дизайн підлогового покриття, відео і фото
Вітаю, камради! Чи знаєте ви, що таке ламінат і як правильно укладається це підлогове...
Газові лічильники для приватного будинку - огляд популярних моделей
Потрібен газовий лічильник в приватному будинку? Перш за все, наявність лічильника –...