Натяжні стелі 3D з об'ємним ефектом – самий вдалий спосіб оформлення поверхні для тих, хто цінує не просто красиві і модні рішення, але і планує створити приголомшливі ефекти. Особливості створення тривимірних зображень, варіанти об'ємного дизайну, нюанси монтажу конструкцій та корисні рекомендації фахівців в цій статті допоможуть втілити будь-які креативні ідеї в інтер'єрі.
Натяжні стелі 3D – це складні конструкції, що складаються з каркаса і натягнутого полотна, з відмінними характеристиками: конструкція відтворює різні химерні конфігурації (правильні геометричні форми, уступи, хвилі, арки, куполи, фантастичні об'єкти). Фактично натяжна 3D стеля є грою з простором, так як безліч деталей конструкції, які гармонійно поєднуються один з одним, створюють відчуття глибини і об'єму.
3D ефект аналогічний спецефектів в кінематографі – тривимірні зображення візуально «розсовують» кордону, роблять простір «живим» і викликають непідробне здивування і захоплення. При створенні «живого» стелі можна реалізувати сміливі проекти та креативні ідеї – адже саме таке оформлення поверхні призначене для того, щоб створити повну імітацію відкритого повітря і людина відчувала себе в павільйоні або альтанці, а не в закритому приміщенні.
Зверніть увагу! Натяжні стелі 3D, незалежно від конструктивних особливостей, – суцільне безшовне полотно або кілька фрагментів – вимагають пристойного запасу по висоті! Тому тісна кімната з невисокою стелею – не найкращий простір для створення 3D-ефекту, так як приміщення, незважаючи на здатність складної конструкції розширювати простір, візуально буде здаватися ще менше!
Варіантів створення 3D ефектів безліч – від хитромудрих викривлень до складних звисаючих модулів, які підкреслять особливу атмосферу благополуччя та розкоші. Конструктивно «живий» стеля монтується так само, як і стандартні натяжні полотна. Однак присутні відмінності:
Головне при створенні тривимірних зображень і об'ємних конструкцій (див. фотодрук на натяжних стелях) – пам'ятати, що реалізація такої ідеї потребує залучення фахівців, починаючи від розробки ескізу і закінчуючи встановленням складних форм:
Розмір зображення може бути будь – як на всю площу полотна, так і на обрану частину. Другий варіант є улюбленим інструментом дизайнерів, так як дозволяє впоратися з роз'єднаним інтер'єром і розділити простір на функціональні зони. Найпростіший варіант декору – використовувати сімейний альбом, фото улюбленої квітки, чудовий краєвид або популярну тематику: космос, хмари, метелики.
Способів створення ефектної конструкції безліч – стеля можна встановити в різних площинах, з плавними або різкими переходами між об'ємними і плоскими поверхнями або під кутом один до одного.
найпопулярнішими ідеями в сучасному дизайні є кілька конструктивних рішень:
Головне при виборі 3D-стелі – пам'ятати, що простір для творчості практично не обмежений і можна варіювати розташування, глибину і кількість об'ємних складових на свій смак.
Єдине, що потрібно пам'ятати при створенні прекрасного декору, – на етапі проектування важливо передбачити не тільки фактури, кольору і цікаві форми стелі, але і конструктивні особливості з урахуванням технічних параметрів приміщень, розташування інженерних комунікацій і електропроводки.
Кілька прикладів 3D-стелі:
Натяжна 3d стелю «Сфера»