Бругмансия (brugmansia) – красивоцветущее рослина з сімейства Пасльонові.
Родом вона з субтропічній частині Південної Америки. Цінується квітникарями за великі і ароматні квіти воронкоподібної форми.
Дорослі кущі бругмансии виглядають дуже ефектно. Ці багаторічні рослини можна використовувати для прикраси саду, тераси або балкона.
Бругмансия – це багаторічна рослина. В залежності від способу формування вона може мати вигляд маленького дерева або чагарника. Для старих екземплярів характерна широка і розгалужена крона з товстим одеревеневшим стеблом.
Листя у цієї рослини досить великі, то їх довжина може доходити до 30 див. Вони яйцевидної форми і густо вкриті дрібними волосками. Період цвітіння у бругмансии припадає на червень.
В цей час на ній з'являються великі воронкоподібні квіти. У деяких сортів їх довжина може становити до 50 см. Їх забарвлення дуже різниться:
У більшості сортів суцвіття мають приємний насичений запах, який посилюється у вечірні години. При гарному догляді садова бругмансия здатна цвісти все літо.
Бругмансия дуже вимоглива до умов вирощування. Тому доглядати за нею треба дуже ретельно і чітко дотримуватися основних вимог агротехніки.
У більшості регіонів Росії в відкритому грунті ця квітка можна виростити тільки в якості кадочного рослини. Перерахуємо основні вимоги, необхідні для вирощування бругмансии і її рясного цвітіння:
Існує також і другий варіант зимівлі квітки. Для цього після настання перших заморозків на бругмансии обрізаються всі зелені не визріли пагони, поверхня Грунту в горщику засипають торфом або тирсою, і вона переноситься в підвал або льох, де протягом зими буде підтримуватися температура в межах 5-6° тепла.
Час від часу слід перевіряти стан грунту в горщику і стежити за тим, щоб вона не пересихала повністю. В середині березня ємність з бругмансией переноситься в світле і більш тепле місце. Тепер можна відновити полив, а після того, як на рослині прокинуться нирки, її слід підгодувати.
Під час періоду спокою з рослини можуть опадати листя. Не варто цього лякатися – це природний процес, так бругмансия реагує на недолік світла і низьку температуру. З приходом весни вона відновить своє зростання.
Розведення бругмансии в домашніх умовах можливо здійснити як насіннєвим, так і вегетативним шляхом.
Оптимальним часом для посіву насіння вважається лютий або березень. Для цього їх попередньо замочують на добу в теплій воді, в яку можна додати стимулятори росту, а потім висівають в окремі ємності з пухкої і поживним грунтом.
Після чого їх поміщають в світле місце з температурою не нижче + 25°. Грунт до моменту проростання повинна постійно підтримуватися у вологому стані. Якщо насіння були свіжими, то через 2 тижні після посадки можна буде побачити перші сходи.
Догляд за сіянцями полягає у своєчасному поливі і обприскуванні теплою водою. На цьому етапі вирощування дуже важливо не допустити перезволоження Грунту, оскільки коренева система у молодих рослин ще не досить зміцніла, і вони легко уражуються різними гнилями.
Корисно знати: при насіннєвому способі розмноження сортові ознаки бругмансии не зберігаються.Після того як на сіянцях зросте п'ята пара листя можна буде посадити їх в окремі ємності.
Розмноження бругмансии за допомогою живців більш поширене, так як дозволяє зберегти всі ознаки сорту. На цю тему на просторах інтернету можна знайти досить велику кількість відео роликів.
Щоб розмножити квітка цим способом потрібно взяти молоді не здерев'янілі пагони і нарізати з них живці довжиною 20-25 см, при цьому на них має бути верхівкова точка росту. В подальшому такий посадковий матеріал більш швидко і активно вкорінюється і рушає в зростання.
Найкращим періодом для живцювання вважається початок літа. На фото нижче представлені правильно підготовлені живці. Нарізані живці необхідно помістити в склянку з теплою кип'яченою водою і поставити в тепле і світле місце.
При дотриманні всіх умов через 2 тижні на черешках з'являються перші коріння, після чого можна висаджувати їх в окремі горщики. Деякі квітникарі для розмноження використовують обрізані восени гілки, з яких нарізують живці. Їх укорінюють у воді.
Приживлюваність такого посадкового матеріалу дещо нижча, ніж того, який був нарізаний у літній період. А процес вкорінення осінніх живців більш розтягнутий, в деяких випадках він може тривати більше місяця. Рослини, вирощені з живців, зазвичай зацвітають лише на другий рік вирощування.
Бругмансия – красива рослина, в даний час виведені сорти і з махровими суцвіттями. При забезпеченні їй відповідного догляду за вона довгі роки здатна радувати свого власника великими і ароматними квітами протягом усього літа (про інших багаторічних квітах, що цвітуть усе літо, можна прочитати тут).
Як виростити бругмансию в горщику будинку, дивіться поради у наступному відео: