Моя хатка » Дім » Двері з екошпон: унікальність матеріалу, монтаж, експлуатація
Двері з екошпон: унікальність матеріалу, монтаж, експлуатація
Міжкімнатні двері з натуральної деревини - показник престижності і забезпеченості, але таке придбання є далеко не кожному. Моделі з екошпон можуть стати економічною альтернативою дорогим виробам. Висока міцність і привабливість зовнішнього вигляду дверних полотен дозволяє підібрати оптимальний варіант для житлових приміщень з будь-яким дизайнерським виконанням. За зовнішніми ознаками відрізнити екошпон від справжнього дерева практично неможливо, а сучасні добавки в складі матеріалу роблять його тільки надійніше і стійкіше до механічних навантажень.
Особливості виробництва та експлуатаційні характеристики дверей з екошпон
Різноманітність забарвлень і фактури робить двері з екошпон найпоширенішими серед інших моделей, але ще не всі покупці інформовані про переваги даного полотна.
Випуск матеріалу почався порівняно недавно, а вироби класифікуються під маркою CPL, що говорить про створення багатошарового полотна з волокон деревини, змішаних з синтетичними смолами, з використанням новітніх технологій. Поетапна пресування екоматеріала забезпечує бездоганну фортеця і надійність продукції. Фарбування здійснюється поступово, шляхом просочення деревних волокон фарбувальними складами.
Названий екошпон був не просто так, в ньому поєднується екологічність натуральної сировини і зовнішню схожість з ним. За своїми властивостями екошпон не поступається деревині, а за вартістю виходить істотно дешевше.
Двері з екошпон виглядають презентабельно, але коштують недорого
Крім зовнішньої краси, двері з екошпон має низку переваг:
Особлива технологія наділяє виріб формою, яка зберігається навіть під дією високої вологості і температурних перепадів.
Текстура і інші зовнішні ознаки матеріалу максимально наближені до дерева, відрізнити які може тільки досвідчений фахівець.
Двері з екошпон покриті захисним шаром, що запобігає передчасному стирання і псування полотна.
Багатоступенева обробка наділяє матеріал міцністю, за рівнем якої поступається навіть найстійкіше дерево.
Завдяки використанню у виробництві безпечних синтетичних складів і натуральних волокон готові вироби не завдають шкоди довкіллю; на відміну від деяких матеріалів, покритих лаками, двері екошпон обробляються гіпоалергенними смолами.
Незважаючи на велику кількість бездоганних показників, придбати міжкімнатні двері може будь-яка людина з середнім достатком. Натуральний шпон дорожче за вартістю і абсолютно не стійкий до механічних пошкоджень, наприклад, його легко гризуть і дряпають домашні тварини.
Екошпон дозволяє зробити двері будь-якого кольору і фактури, тому для любителів дорогої деревини рідкісних порід такі моделі стануть оптимальним варіантом. Так, за невелику вартість можна встановити в кімнаті двері - аналог моделей з венге.
Різноманіття забарвлень покриття дозволяє підібрати виріб для будь-якого інтер'єру.
Незалежно від частоти використання і ступеня експлуатації екошпон практичний і довговічний, що робить його унікальним вихідним матеріалом для виготовлення дверей.
Спеціальне захисне покриття є гарантією збереження зовнішньої привабливості і якісних характеристик дверей протягом довгих років служби. Термін заводської гарантії істотно перевищує час використання натуральних дерев'яних виробів.
Двері з екошпон можна використовувати в будь-якій кімнаті
Відео: переваги дверей з екошпон
Які бувають двері з екошпон, їх відмінні риси
Всі двері мають свою класифікацію, в основі якої лежить місце установки майбутнього полотна.
Опис міжкімнатних дверей з екошпон
Облицювання полотна здійснюється в повному обсязі - двері та інші дерев'яні деталі оброблені з усіх боків. Кожна частина комплекту зібрана за допомогою шкантів з подальшою проклейкою швів. За рахунок особливої технології складання полотна зберігають свою геометрію протягом усього терміну використання.
Екошпон є штучним матеріалом, але ідеально імітує рельєфність і малюнок справжнього дерева
Для візуального подібності з деревиною екошпон наділений аналогічної фактурою і колірною гамою. Єдиним відмітною ознакою є відсутність сучків, властивих виробам з натуральної деревини.
При виборі міжкімнатних дверей важливо пам'ятати про наступні моменти:
Особливу увагу слід приділити надійності і зручності дверної конструкції. Для перевірки функціональності засувок і замків краще відразу спробувати їх закрити і відкрити (деякі механізми можуть діяти тільки на внутрішній поверхні полотна або з зовнішньої).
При виборі важливо переконатися в екологічності складових матеріалу, а також в ступені його пожежної безпеки. У цьому допоможе технічний паспорт виробу. У дитячі кімнати не рекомендується встановлювати моделі зі скляними вставками.
Забарвлення і дизайн дверей повинні відповідати інтер'єру приміщення.
Міжкімнатні двері з екошпон можуть бути будь-якого кольору і конфігурації
Щоб переконатися в цілісності полотна, слід уважно оглянути його, прибравши заводську упаковку і етикетки магазину, під якими можуть ховатися подряпини або інші дефекти.
Наявність додаткового тонованого шару може свідчити про низьку якість покриття.
Перевірку дверей рекомендується здійснювати і в момент їх отримання, адже в поспіху можна не помітити, що замість полотна з екошпон на дверях красується дешевий ламінат.
Якісний виріб має гладку приємну на дотик поверхню, яку складно пошкодити навіть нігтями. На дешевому матеріалі можуть відразу ж утворитися вм'ятини.
Багата колірна гамма дверей з екошпон своєю неповторною вишуканістю підкреслить стиль приміщення, додасть елементи затишку і розставить додаткові акценти, зробивши будь-який інтер'єр елегантним і неповторним
За формою двері повинні бути точно прямокутної, при цьому полотно щільно входить в конструкцію коробки з різницею між торцями до 1 мм; розмір усіх кутів витриманий в 90 градусів.
При закриванні дверей не повинно бути ніяких нахлестов або зазорів.
Не слід повністю довіряти порад консультантів, які в деяких випадках можуть бути зацікавлені в продажу неякісної продукції.
Вартість замовлення може варіюватися від того, чи надаються торговою точкою послуги доставки і монтажу виробу. Якщо ж здійснювати це доведеться самому покупцеві, то і заплатити доведеться набагато більше початкової вартості.
Двері для санвузла
При покупці дверей окремо для ванни і туалету пред'являються зовсім інші вимоги, ніж при аналогічному придбанні для суміщеного санвузла. Як правило, ванна розташовується поруч з туалетом, тому вироби з екошпон підбираються однакові. Виходячи зі специфіки приміщень, полотна монтуються з урахуванням таких особливостей:
постійна висока вологість провокує осідання водяної пари на дверне покриття;
в санвузлі спостерігається мінливість температурного режиму, що також може негативно впливати на двері;
в процесі водних процедур на конструкцію з екошпон можуть потрапляти бризки;
відзначається висока прохідність і відвідуваність приміщення.
Екошпон може бути вологостійким
Всі ці фактори негативно впливають на дверне полотно, тому воно повинно бути:
Вологостійким. Двері повинні бездоганно справлятися з впливом вологи, не накопичуючи її в своїй структурі.
Стійким до зміни температурного режиму.
Простим в догляді. На полотні залишаються краплі води, залишки порошку, мила і інших миючих засобів, що вимагає регулярного прибирання.
Обладнуватися якісною фурнітурою. Петлі і ручки через частого відкривання і закривання можуть швидко вийти з ладу, тому їх якості слід приділити особливу увагу.
Двері з екошпон - підходящий варіант як для ванної кімнати, так і для туалету. Вони не тільки стануть окрасою цих приміщень, але і стійко витримають вплив негативних факторів. Єдиною відмінністю такої конструкції від деревини є низька звукоізоляція, що, як правило, некритично при виборі дверей.
Глухі дверні полотна
Глухий називається двері, яка не має скляних вставок, які використовуються в якості декоративного оформлення. Любителям прозорих виробів пропонується маса варіантів - повністю скляні конструкції, полотна з незалежними композиціями або окремими фрагментами. Залежно від дизайнерського рішення, скла можуть мати як прозору, так і матову поверхню.
Двері без скляних вставок не так вередливі в догляді, краще захищають приміщення від проникнення шуму, а також гармонійно вписуються в інтер'єр.
Глухі двері звуконепроникні
Особливості царгових конструкцій
Дверні полотна, що мають у своїй структурі поперечні планки (не менше трьох), називають царговимі. Особливість таких полотен полягає в тому, що жорсткий каркас з планок і бічних стійок легко доповнюються кожним допоміжним матеріалом. Етапи складання каркаса з екошпон за принципом схожі з двері фільонок, але в першому випадку полотно виходить більш міцним і стійким.
Наявність модулів дозволяє здійснити їх заміну в разі механічних пошкоджень або за дизайнерським задумом. Царговие дверні полотна представлені у вигляді конструктора, який наділяє їх бездоганною практичністю і додатковими декоративними можливостями. При складанні кожен елемент конструкції окремо з'єднується з облицюванням, що покращує експлуатаційні характеристики всієї моделі в цілому.
Царговие двері досить просто ремонтувати
Відео: як вибрати міжкімнатні двері
Як самостійно зробити двері з екошпон
Виконати шпонирование дверних полотен можна своїми руками. Як правило, виникає необхідність тільки в заміні старого покриття на екошпон. Вся робота виконується в кілька етапів:
Зняття полотна, укладання на вільну поверхню.
Видалення старого декоративного шару, зачистка полотна наждачним папером. Для зручності можна використовувати будівельний фен.
Вирівнювання підстави. Позбутися від дрібних тріщин і западин допоможе шпаклівка по дереву і шпатель. Після повного висихання розчину рекомендується знову зачистити поверхню.
Нанесення облицювання. Шпон пропонується в двох варіантах - на клейовий і на звичайній основі. Для стандартної дверної конструкції (90 × 200 см) знадобиться 2,5 м листового матеріалу.
Екошпон може бути на клейовий і звичайної основі
Сама технологія нанесення шпону залежить від типу матеріалу:
Клейове полотно перед наклеюванням ретельно нагрівають, наприклад, праскою.
Для фіксації екошпон на дверному полотні потрібно використовувати праску
Для монтажу бесклеевого матеріалу використовують столярний клей, а для обробки зовнішнього боку - лаковий склад. Щоб лак лягав рівномірно, наносити його рекомендується на горизонтально виставлену двері. Покривається полотно трьома шарами, при цьому для першого шару використовується меблевий нітролак, а для другого і третього - розбавлений нітролак (в пропорції 1: 1).
Дана інструкція дозволяє впоратися з оздобленням дверного полотна самостійно. Єдиною складністю в даному випадку може стати досягнення якісного кріплення екошпон до основного каркасу через відсутність професійного преса. Замінити таку установку можна кількома мішками піску, які забезпечать потрібний ступінь тяжкості на матеріал.
На якому обладнанні виготовляють двері з екошпон
Якісна збірка дверного полотна вимагає спеціалізованого обладнання, на кожній одиниці якого виконується своя операція.
Основна частина вироби заготовлюється на фрезерному верстаті. На даному етапі створюються і сполучні елементи всієї конструкції, наприклад, шипи і пази.
Склеюються дверні коробки на спеціальних пресах. Цей же апарат знадобиться і на етапі кріплення накладних елементів. Для різного масштабу робіт потрібні свої пристосування. Якщо мова йде про випуск продукції у великих обсягах, то знадобиться професійний інструмент, для одиничного виробництва доцільно придбати невеликий прес.
Робота з брусом і закладка формату дверного полотна здійснюється за допомогою дискових пилок.
Оздоблення та інші дрібні операції неможливі без набору столярних інструментів: струбцини, лобзика, шліфувальної машинки, степлера.
Для виготовлення дверних полотен з екошпон використовується спеціальне обладнання
Опис процесу обклеювання дверей екошпон
При наклеюванні Шпоновая покриття на дверну конструкцію зазвичай не виникає ніяких труднощів, а для отримання високоякісного полотна рекомендується дотримуватися наступних рекомендацій.
Перш ніж почати працювати зі шпоном його необхідно ретельно просушити, інакше в процесі усадки висока ймовірність утворення щілин.
Наклеювати матеріал краще поперек волокон основи.
Клеїти екошпон можна тільки на ідеально рівну поверхню
Щоб уникнути появи дефектів в місцях стиків починати обклеювання потрібно з невеликих смужок шпону (30-40 мм). Якщо на висохлої конструкції щілина не з'явилася, то можна приступати до основного етапу.
Місця утворення здуття розкриваються ножем, після чого наповнюються клеєм за допомогою шприца і запрасовують. При використанні дорогого екошпон можна в якості підкладки використовувати бавовняну тканину.
Облицювання дверей починається з середини конструкції, витримуючи геометрію малюнка. Від країв вироби слід відступити по 10 см з кожного боку, а по завершенні роботи акуратно їх зрізати.
Валик розгладжує лист екошпон, для рівномірного його приклеювання
Для рівномірного притискання шпон можна розгладити валиком.
По краях матеріалу наноситься клей, а потім виріб кладеться під прес. Замаскувати клейові патьоки легко за допомогою фарбування поверхні.
Вироби з екошпон вимагають обробки захисним лаком, але зустрічаються моделі, що не потребують такому покритті.
Як правильно встановити двері з покриттям з екошпон
Представлена нижче інструкція допоможе виконати монтаж дверного полотна з екошпон:
Перевірка стану і виміри дверей. Тут важливо переконатися в тому, що фахівці упакували і привезли саме ті двері, які були обрані в магазині.
Потрібно ретельно перевірити, щоб всі деталі були в наявності
Нанесення позначок. Для роботи досить буде малярного скотча і простого олівця. Якщо двері будуть відкриватися вправо, то шматочок скотчу приклейте в верхньому правому куті вироби, підписавши при цьому місце установки, наприклад, «туалет». Двері зі скляними вставками з одного боку мають глянцеву поверхню, з іншого - матову.
Укладання полотен на картонну або пінопластову підстилку відмітками вгору.
Розмітка місця розташування петель. За допомогою будівельного куточка і ножа від краю полотна відміряється 20 см і робиться зарубка. Петлі заміряються, а розміри наносяться на двері (по ширині і довжині).
Вирізка отвору під петлі за допомогою фрезера. Досить буде короткою фрези діаметром 14 мм. Спочатку апарат налаштовується по ширині петлі, після чого проводиться вирізання центральної, а потім і крайній частині шару шпону під петлі. У місцях, де фреза не змогла видалити шар, слід обробити матеріал стамескою.
За допомогою стамески вирізаємо отвори для петель в торці двері
Підготовка отворів для саморізів, які фіксують петлі.
Для надійності установки можна використовувати дюбелі
Розпил Стоєв деталей дверної коробки. Всього вийде 4 правих і 4 лівих конструкції. Кут розпилу становить 45 градусів.
Розмітка розташування петель на Стоєв елементах. Так, ліва частина прикладається до лівої сторони двері з урахуванням зазору в 3 мм, після чого розмітка під петлі переноситься з однієї конструкції на іншу наступним чином:
куточок кладеться на край петлі;
змиритися відстань до краю дверей;
відкладається аналогічний відрізок з додаванням 1 мм на коробку.
Нарізка і просвердлення Стоєв деталей під петлі.
Нижній зазор між дверною конструкцією і підлогою має бути близько 1 см, зайве все слід обрізати торцевої пилкою.
Підготовка верхній частині коробки:
розпил стоевой навпіл під кутом 45 градусів;
укладка відпиляної половинки зверху над полотном.
Фіксація петель до дверних полотен, збірка всієї конструкції. Для роботи слід заздалегідь приготувати свердло 3 мм, набір саморізів 45-50 мм.
Установка коробки у дверний проріз. Для цього спочатку потрібно просвердлити отвори, куди будуть вкручуються саморізи. Для бетонного і цегельного підстави використовується перфоратор і пластикові дюбелі.
Розклинювання і регулювання дверної коробки.
Дерев'яні клини можна виготовити самостійно з непотрібних брусків дерева
Фіксація полотна зі вставленими петлями. Для якісного складання рекомендується працювати в парі, при відсутності помічника необхідно скористатися спеціальним клином для установки полотна. Клин рухається вільної ногою до тих пір, поки верхня петля не встане в потрібне місце, після чого її потрібно закріпити на один шуруп. У тій же послідовності кріпиться і нижня петля.
Клин рухається вільної ногою до тих пір, поки верхня петля не встане в потрібне місце
Регулювання зазорів і запенивание дверного полотна. Щоб двері добре зафіксувалася, спочатку досить зробити кілька прихваток, а після всіх перевірочних вимірів можна нанести піну по всьому периметру вироби.
Майте на увазі, що в міру висихання піна збільшиться в розмірах, тому вертикальний шов заповнюйте знизу на одну третину від усього обсягу швів
Монтаж дверних ручок. Виконується, як правило, на відстані 1 м від нижнього краю дверей.
Кріплення лиштв на фінішні цвяхи.
Фінішні цвяхи мають маленьку капелюшок, завдяки якій їх практично не помітно на поверхні
На які моменти звернути увагу при установці міжкімнатних дверної конструкції
Домогтися високоякісного монтажу дозволить постійний контроль за виконанням роботи, а також облік таких моментів:
Перш ніж ставити виріб, необхідно переконатися у відсутності зовнішніх дефектів підстави, що сприяють подальшому перекосу коробки. Для цього вирівнюють примикають стіни і підлогу. Як тільки старі двері буде прибрана, проріз піддається коригуванню і зміцненню за допомогою бруса.
Двері зі шпону випускаються в комплекті з Лутков, але при придбанні окремих полотен допускається використання вже готового отвору. У другому випадку незбиране дверне полотно готується на верстаті або ручним фрезером - висвердлюють отвори під замки та іншу фурнітуру.
Двері з Лутков повинні щільно прилягати одне до одного
Приступаючи до монтажу дверей, рекомендується переконатися в наявності потрібних інструментів, монтажного клею, піни, олівця, рівня та інших пристосувань. На монтажну піну кріпиться лутка - одного балона вистачить на кілька конструкцій. При наявності оформленого дверного отвору здійснюється тільки кріплення петель, після чого можна навішувати двері.
Вироби з екошпон прослужать довше, якщо правильно за ними доглядати. Такі двері має бездоганну вологостійкість, тому піддається вологого прибирання м'якою ганчіркою. Виключаються миючі засоби з абразивами, розчинниками і лугами, а також жорсткі металеві губки. Для догляду за скляними вставками досить використовуватися мильний розчин.
Для догляду за дверима з екошпон досить вологого прибирання
Легкі в порівнянні з іншими варіантами обробки двері потребують акуратному використанні. Так, щоб зберегти первісну красу покриття, досить виключити різкі удари.
Відео: як встановити міжкімнатні двері своїми руками
https://youtube.com/watch?v=uf6-QetZYp0
Чи можна відремонтувати двері з екошпон, як правильно це зробити
Залежно від якості придбаного вироби і умов експлуатації на ньому згодом з'являються відколи, тріщини, шари облізлою фарби. Залежно від ступеня руйнування будь-які двері з екошпон можна відновити своїми руками.
Підготовка поверхні. На даному етапі проводиться огляд масштабу робіт, збір необхідного інструменту і матеріалу. Дверне полотно слід зняти з петель і покласти горизонтально.
При виявленні здуття слід діяти якомога швидше, тому що якщо моментально не відреагувати, то з'являться тріщини або щілини
Усунення здуття матеріалу. Основна причина такого пошкодження - порушення технології наклеювання листів шпону. Своєчасний ремонт допоможе уникнути розтріскування полотна. Рельєф поверхню може бути оброблена кількома способами. По-перше, для вирівнювання покриття досить прикласти на декілька секунд гарячу праску. По-друге, для відновлення еластичності матеріалу допускається використання вологого дрантя. По-третє, всередину бульбашки можна залити клей.
Праска налаштовують на середній нагрів, дверне полотно попередньо накривають вологою тканиною і залишають на 10 хвилин, потім гарячу праску прикладають до поверхні буквально на кілька секунд
Робота з серйозними ушкодженнями. На даному етапі не обійтися без латок, які роблять з того ж матеріалу, що і експлуатована двері.
Схема реставрації:
Місця дефектів вирізаються у вигляді віконець, за розмірами яких готуються шматки покриття. Латка повинна укладатися так, щоб на тлі дверей її не було помітно. Розрізати матеріал краще скальпелем і поперек волокон, щоб уникнути розщеплення дерева.
При незначних недоліках необхідно домогтися ідеальної поверхні дверей. Так, при наявності відколів і подряпин знадобиться шпаклівка по дереву. Після повного висихання обробленого місця обов'язково виконується ошкурювання і грунтування.
Двері зачищають наждачним папером: спочатку великої, а потім дрібною
У місцях віконець вклеюється латка відповідного розміру на клейку смужку.
Пошкоджені місця в облицювальній шарі слід видалити і поставити «заплатки» з відповідного за текстурою і формою шпону
Основними роботами, пов'язаними з ремонтом двері, можна вважати:
Відновлення поверхні при наявності дрібних дефектів. Здійснюється за допомогою рідкого воску або воскового олівця. У першому випадку полотно ретельно відмивається і ошкурівать наждачним папером з дрібним зерном. Далі, гарячим воском заливають подряпину, для видалення надлишок достатньо розтерти матеріал дрантям. Другий варіант (з восковим олівцем) передбачає попереднє розтирання матеріалу з подальшим розподілом маси за місцем ушкодження. Після воскової обробки двері ні в якому разі не можна фарбувати і покривати лаком, в іншому випадку воскове покриття почне тріскатися.
Приховати подряпини допоможе натуральний віск
Реставрація шпонированной конструкції за допомогою фарбування і лакування. Для роботи може стати в нагоді політура, прозорий лак або ж фарба під колір дверного полотна. Особливої різниці між такими способами обробки немає, тому можна вибрати будь-який з них. Перш ніж почати обробку, виконується ремонт можливих дефектів і грунтування поверхні. Щоб уникнути утворення патьоків фарбувати двері рекомендується горизонтально.
Не використовуйте в роботі валик, оскільки з ним не вдасться добитися бажаної однорідності
Ремонт виробів з екошпон виконується фарбами на водній, поліуретанової і гіфталевой основі. Повністю виключається застосування нітрофарб через що проявляються плям по всій поверхні дверей. Для повного висихання шару досить 1-2 діб, після чого полотно вішається на петлі. Для зовнішньої привабливості всієї конструкції рекомендується виконувати реставрацію не лише дверей, але і коробки.
Відео: ремонт дверей своїми руками
Вибір комплектуючих для шпонованих дверей
Функціональність дверей багато в чому залежить від правильності підбору і установки необхідної фурнітури. При виборі додаткових елементів акцент робиться на переваги і бюджет покупця, а кількість комплектуючих залежить від розміру дверного полотна.
Комплект фурнітури представлений наступними складовими:
Петлі - забезпечують плавне відкривання і закривання.
Дверні ручки - гарантують не тільки зручність експлуатації дверей, але і є декоративним елементом.
Доводчики - запобігають різке закривання дверей, тим самим продовжуючи термін їх використання.
Незалежно від місця монтажу і призначення, будь-який виріб має бути якісним і функціональним, а використання не відповідає вимогам фурнітури загрожує дефектами дверей в цілому.
Дверні ручки бувають:
в залежності від механізму відкривання - поворотні і кнопкові (натискні);
за місцем використання - міжкімнатні, вхідні, сантехнічні (санвузол);
від використовуваного у виготовленні матеріалу - з кольорового металу, латунні і чавунні (випускаються з сплавів), сталеві з нікелевим напиленням. Зовні красиві, але недовговічні ручки зі скла і дерева.
Вибір дверних ручок здійснюється з урахуванням ваги і товщини полотна.
Колір дверної ручки повинен гармоніювати з кольором дверей
Петлі можуть бути:
роз'ємними - дозволяють легко зняти двері при необхідності демонтажу;
нероз'ємному - гарантують надійне кріплення дверей з коробкою.
Також петлі діляться на двосторонні і односторонні. Двосторонні дозволяють відкривати двері і від себе і на себе. Односторонні увазі відкривання дверей тільки в одну сторону. Міжкімнатні двері частіше навішують на односторонні петлі.
Нероз'ємні петлі більш складні в установці, але надійніше і міцніше в використанні
До процесу установки петель необхідно підходити з великою акуратністю і уважністю. Навіть незначна помилка на 0,3-0,5 мм при нарізці виїмки під петлі призведе до псування полотна або коробки. Через такого дефекту утворюється неприпустимий для експлуатації виробу зазор. Монтаж петель здійснюється на одному рівні в коробці і на полотні.
Всю роботу можна поділити на кілька етапів:
Відступивши 20 см від краю дверей, наноситься позначка початку кріплення елемента, після чого петлі прикладаються для нанесення другої позначки в місці їх закінчення.
Фрезерування. Якщо двері була покрита транспортировочной плівкою, то її необхідно зняти хоча б з місця майбутнього кріплення. За допомогою фрезера в полотні вирізається поглиблення потрібного розміру. При необхідності паз обробляється стамескою до утворення гострих кутів.
Перевірка правильності підготовки пазів під петлі і висвердлювання отворів для кріплення.
Робота з дверною коробкою: кріплення коробки до дверей, перенесення розмітки під петлі, фрезерування пазів в коробці.
Монтаж петель на саморізи. У випадку з розбірними петлями одна частина фіксується на полотні, інша - до дверної коробки.
При експлуатації міжкімнатних дверей нерідко виникає необхідність в їх плавній і безшумному закриванні, чого можна домогтися шляхом установки спеціальних механізмів - доводчиків. Завдяки даним елементам більше не буде шуму в момент закривання дверей. Вибір такої фурнітури ґрунтується на вазі конструкції і ширині полотна.
Завдяки доводчику двері не буде плескати
Великий попит спостерігається на доводчики з неповним закриванням, завдяки яким в приміщенні забезпечується постійна природна вентиляція шляхом припливу свіжого повітря.
Фурнітура наділяється не тільки декоративними функціями, але і забезпечує захист приміщення. Для цих цілей пропонується різноманіття очок (оптична фурнітура), засувок і ланцюжків. При покупці вічка важливо переконатися в максимальному куті огляду простору і мінімальному діаметрі, що гарантує збільшення ступеня безпеки. Вічко з пластикової оптикою при невисокій вартості істотно поступається в чіткості зображення більш дорогим скляним моделям.
Відео: врізання замку в міжкімнатні двері
Використання дверей з екошпон для вирішення дизайнерських завдань
Натуральний шпон в умовах сучасних технологій може застосовуватися для виготовлення різних моделей міжкімнатних дверей:
Найпопулярнішими на сьогодні є двері, в основі яких використовуються світлий і вибілені дуб, а також полотна з венге різних відтінків.
Оригінально виглядають конструкції з штучно зістареної дерев'яною поверхнею.
Світла деревина набуває унікальний відтінок завдяки обробці методом патірованія.
Фотогалерея: двері з екошпон в інтер'єрі
Дизайн міжкімнатних дверей розсувного типу дуже зручний в умовах невеликих міських квартир, в яких економиться кожен сантиметр вільної площі Якщо двері з різних приміщень в квартирі виходять в один коридор, то є сенс придбати їх в одному кольорі і стилі: такий принцип дозволить не порушити цілісність сприйняття простору Мінімалістичний стиль воліє рівну поверхню без прикрас, природних холодних відтінків Темна двері повинні за кольором і текстурою поєднуватися або з підлогою, або з меблями в кімнаті або ж з коль ом стін: будь-яка з цих правил добре працює і створює гармонію кольору У маленькому приміщенні світлі міжкімнатні двері в інтер'єрі допомагають візуально збільшити площу, якщо повторюють колір стіни, на тлі якої розташовані Принцип поєднання стін і дверей часто використовують в маленьких приміщеннях для того, щоб візуально розширити площу кімнати Класичний прийом - поєднувати підлогове покриття і двері: такий союз завжди гармонійно виглядає Дизайн дверей повинен відповідати загальній смисловій ідеї кімнати або квартири в цілому, відповідати вать обраному стилю оформлення обстановки Білі, бежеві, пісочні, пастельні кольори відмінно підходять для інтер'єрів в сільському, античному, класичному стилі Двері, що знаходяться в одному приміщенні, можуть мати однакові форму і малюнок, але відрізнятися за кольорами У інтер'єри, оформлені в яскравих тонах, варто підбирати двері більш нейтральних кольорів Білі міжкімнатні двері в інтер'єрі створюють відчуття легкості і легкості
Відгуки про дверях з екошпон
Я недавно ремонт робила у ванні, вирішила спробувати двері з екошпон. Купила, а потім задумалася, може, і даремно, може, вони якісь особливі, але немає. Установка дверей екошпон - цілком традиційне заняття. По крайней мере, містечкова бригада будівельників впорається)) Ось ще один на користь цих прекрасних створінь!
olga petrovna
https://forum.sibmama.ru/viewtopic.php?t=712266
У мене профільдорсовскіе двері з екошпон. Я б не сказала, що вони якось супер антивандальні. Тобто наприклад олівці - крейда з них змиваються, залізними машинками лупити можна, а ось колупання цвяшком не переносять У них же цей самий екошпон - плівка на поверхні, відколупували досить легко, якщо є щось гостреньке і належне старання Але на вигляд, на дотик приємні, і коштують трохи, що для мене було решаюшее моментом. І встановлюються нескладно (сказала скромна дівчина з шуруповертом).
А у мене 11-й рік шпоновані двері. Не так давно взагалі скрізь були, як нові, але після того, як у ванній залили двері, коли міняли полотенцесушитель, лиштви тепер під заміну, почорніли внизу.
Бездоганні якості екошпон дозволяють виготовляти з нього дверні конструкції за прийнятними цінами не на шкоду якості готових виробів. У складі матеріалу тільки натуральні компоненти, які пройшли вакуумну обробку пресування. При виборі дверей з даного матеріалу гарантується не тільки бездоганність зовнішнього вигляду, невідмітного від дорогих порід деревини, але і високу якість, що перевершує за багатьма показниками дерево.