Капітальний або косметичний ремонт не обходиться без застосування накладних декоративних елементів, які називаються молдингами.
Вони приховують стики поверхонь, місця примикання дверних коробок до прорізів стін, прикрашають стелі і стіни хитромудрими орнаментами.
Молдинг – сучасна назва, що об'єднує всі види деталей обробки. Будівельний ринок пропонує великий вибір профілів різних за призначенням, розмірами, перетину і матеріалами, з яких вони виготовлені.
Плінтуси, наличники, стельова ліпнина – класичний оздоблювальний матеріал в інтер'єрі приміщення. Раніше їх виготовляли тільки з дерева і гіпсу.
Нестійкість натуральних матеріалів до підвищеної вологості, велику вагу і громіздкість гіпсових деталей утруднювали їх застосування під час ремонту.
Структура і фізико-хімічні властивості полімерів, які використовують для виробництва сучасного молдинга, дозволяють випускати декоративні профілі різної конфігурації. Легені й еластичні елементи, що імітують гіпсову ліпнину, без праці кріпляться до будь-яких поверхонь.
Гладкі і рельєфні планки для підлогового і стельового плінтуса, багетів, наличників, карнизів виконують з пластику, пінопласту, поліуретану, гуми, а також традиційно з дерева і гіпсу.
Накладні деталі допомагають:
Різні види і форми будівельного молдинга застосовують в якості внутрішнього і зовнішнього декору будівель. Крім того, водостійкий обробний матеріал виконує захисні функції на фасадах будинків і в приміщеннях з особливим мікрокліматом. Щоб підібрати багатофункціональний профіль, необхідно ознайомитися з класифікацією молдингів.
залежно від матеріалу виготовлення накладні декоративні елементи поділяють на молдинг:
Порада від редакції: для пластикових вікон в якості внутрішніх лиштв найбільше підійде молдинг з пластмаси. А дерев'яні міжкімнатні двері краще обрамити багетами з деревини.
Для кожного виду молдинга існують загальні та індивідуальні рекомендації по монтажу. Перед початком робіт необхідно підготувати олівець, ніж, рулетку, стусло (короб для обрізки планок під різними кутами). Клей підбирають до матеріалу, з якого виготовлений профіль. Для неважких штучних полімерів використовують акриловий або поліуретановий клей, рідкі цвяхи, акрилову штукатурку, силікон, герметик. Дерев'яний молдинг фіксують саморізами. Гіпсову ліпнину кріплять на алебастровий розчин.
Установку поліуретанового підстельового плінтуса виробляють перед фінішною обробкою поверхонь стін і стелі:
Після кріплення підстельового плінтуса можна приступати до обробки стін і стелі і забарвленням молдинга.
Зверніть увагу: якщо по периметру кімнати розташована велика кількість виступів, які потрібно обходити молдингом, для полегшення монтажу необхідно придбати кутові стикувальні елементи. Можливо, вас зацікавить стаття про дизайн кухні в дерев'яному будинку. Подробиці тут.Про сучасному дизайні кухні читайте наступну статтю.
Пористі полімерні матеріали покривають фарбами та лаками на водній або спиртовій основі. Акрилова, латексна і водоемульсійна фарба найбільше підходить для цих цілей. При додаванні в покриття нерозчинних пігментів можна добитися ефекту мозаїки.
Приступаючи до робіт, слід пам'ятати, що органічні розчинники можуть зруйнувати структуру пінопласту, пінополістиролу, поліуретану.
Для захисного покриття дерев'яного молдинга використовують всі види лакофарбових матеріалів. Перед фарбуванням деревину просочують оліфою, а потім покривають лаком. Чим більше шарів, тим міцніше покриття і довше термін експлуатації молдинга. Гіпсову ліпнину можна пофарбувати тими ж водно-дисперсними фарбами, що і полімерні матеріали. Щоб зробити обробку контрастною, в білу емульсійну фарбу додають колер потрібного відтінку. Стельовий молдинг фарбують разом зі всією поверхнею стелі.
Корисно знати: для додання поверхні молдинга незвичайної фактури існують спеціальні тонуючі склади – глейзы. З їх допомогою можна отримати ефект патини, позолоти, дерева, природного каменю і т. д.
Перш ніж приступати до фарбування підстельового плінтуса, необхідно підібрати відповідний колір.
Для злегка сірого поліуретану в білу фарбу додають кілька крапель жовтого кольору, тоді молдинг придбає молочний відтінок.
Темні планки в тон з обробним матеріалом стін підкреслюють завершеність дизайнерського рішення, а білий стелю і плінтус візуально збільшують висоту приміщення.
Інструкція по нанесенню покриття на декоративний поліуретановий карниз:
Використовуючи поради та рекомендації по монтажу і забарвленням молдинга, ремонтні роботи по художній обробці приміщення можна виконати своїми руками. Сучасні види матеріалів і засоби для встановлення декоративних елементів дозволяють впоратися з поставленим завданням без залучення фахівців.
З цього відео Ви дізнаєтесь, як правильно клеїти і фарбувати галтелю під натяжна стеля: